Son Dakika Haberleri: Mısır'da Büyük Gün!

Mısır'da Büyük Gün!

9 yıl önce

1
Mısır'da Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek yönetimine son vermeyi amaçlayan dev protesto gösterisi başladı.


Kahire'nin ünlü Tahrir Meydanı'nda bir milyon kişinin toplanması bekleniyor. Çok sayıda gösterici geceyi meydanda geçirken; sabah erken saatlerde ülkenin dört bir yanından insanlar merkeze akın etmeye başladı. Cumhurbaşkanını asılmış şekilde gösteren afişler taşıyan halk, "Defol Mübarek" şeklinde " sloganlar atıyor.

2
Mısır ordusu, protesto gösterisine karşı geniş güvenlik önlemleri aldı. Tahrir Meydanı'na girişler bazı noktalarda dikenli tellerle engelleniyor. Kente giriş ve çıkışlarda kontrol noktalarının sayısı artırılırken; askeri helikopterler başkent semalarında dolaşıyor.


Göstericilerin hedefinde ise Cumhurbaşkanlığı Sarayı bulunuyor. Ordu, protestoculara müdahale etmeyeceğini açıklamıştı

3
Mısır'ın başkenti Kahire'in Tahrir Meydanı, hükümeti protesto için şu ana kadarki en büyük gösteriye evsahipliği yapıyor.


Devlet Başkanı Hüsnü Mübarek'in görevini bırakmasını isteyen göstericiler, en az bir milyon kişiyi salı günü kent merkezinde toplamayı hedefliyor.


4
Göstericiler, pazartesi gününden itibaren meydanda toplanmaya başladı. Hüsnü Mübarek aleyhinde sloganlar atan protestocular, Devlet Başkanı'nın sokağın sesini dinleyip artık derhal istifa etmesini talep ediyor.


5
Haber ajansları, ülkenin dört bir yanından göstericilerin protesto yürüyüşünü katılmak için başkentte akın akın geldiğini duyuruyor.


6
Göstericiler, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na doğru yürüyecek. Ordunun, protestoculara müdahale etmeyeceğini açıklamasının ardından, gösterinin nasıl ne şekilde sona ereceği bütün dünyanın merak konusu.

7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27Haber Yayın Tarihi: 01.02.2011 02:16 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

10 yaşındayken okyanusa bırakmıştı! 9 sene sonra gelen cevapla şoke oldu Karadayı dizisinin Çitlembik Bahar'ıydı, son haliyle şaşkına çevirdi! Okan Bayülgen'in eski eşinin kim olduğunu duyan şaşıp kalıyor! En çok fidan sahiplenen 20 şehir açıklandı! Bakın ilk sırada hangi il var Trump hakkında skandal iddia! Dedesi genelev patronu çıktı