Son Dakika Haberleri: Mısır Firavunu'na Güneş Işığı Vurdu

Mısır Firavunu'na Güneş Işığı Vurdu

6 yıl önce

1
Mısır Firavunlarından II. Ramses'in Ebu Simbel Tapınağı'nda bulunan heykeli, sadece doğum ve taç giyme günleri olarak kabul edilen 22 Ekim ve 22 Şubat'ta güneş ışığı alıyor.

2
II.Ramses'in doğum gününü tam olarak belirlemenin zor olmasıyla birlikte, 22 Ekim'de II.Ramses heykelinin yüzüne güneş ışınlarının vurması, Antik Mısır'da tarım mevsimi başlangıcının habercisi olurken, 22 Şubat'ta ikinci kez güneş alması ise hasat mevsiminin başlangıcına işaret ediyor.

3
Heykelin güneş ışığı ile buluşma anına tanıklık etmek isteyen yerli ve yabancı turistler, gün doğumunda tapınağa akın ediyor. İşte o fotoğraflar...

4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15Haber Yayın Tarihi: 23.10.2014 10:34 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Charlie'nin Melekleri galasına dekolte damgası! Tül elbisesiyle gözleri şaşı etti Yıldız futbolcu Neymar'ın yeni aşkı, bikinili pozlarıyla kendine hayran bırakıyor! Cinsel ilişki fantezisi genç çiftin sonu oldu! Metal çubukla saldırdı Milyoner'de ilginç anlar! 'Yusuf Miroğlu' sorusu için yardım istedi, İmirzalıoğlu'nun yanıtı olay oldu Instagram'ın Playboy'u Dan Bilzerian, ABD başkanlığına aday olacak!