Son Dakika Haberleri: Mısır'ın Atlantis'i Gün Yüzüne Çıktı

Mısır'ın Atlantis'i Gün Yüzüne Çıktı

4 yıl önce

1
Nil deltasında bulunan ve bin yıldan uzun bir süre önce sular altına kalan medeniyete ait pek çok tarihi eser gün yüzüne çıktı.

2


Bin yılı aşkın bir zamandır suyun altında kaldığı için kayıp uygarlık Atlantis'e itafen 'Mısır'ın Atlantis'i olarak anılan antik kent onlarca paha biçilmez tarihi esere ev sahipliği yapıyor.

3
İlk olarak 2012 yılında keşfedilen batık kentte çalışmalarını sürdüren dalgıçların çektiği görüntüler kayıp uygarlık hakkındaki bilgileri de tazelemiş durumda.

4
Çok sayıda hiyeroglif ve heykeli gör görüntüleyen ekip, suların altında kalan uygarlığa ait objeleri de görücüye çıkarmaya hazırlanıyor.

5
Londra'daki British Museum'da sergilenecek olan objeler 19 Mayıs'ta kapılarını ziyaretçiler ile buluşacak.

6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17Haber Yayın Tarihi: 19.05.2016 09:31 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Yasak Elma'nın yıldızı Tuvana Türkay'ın annesine bakın! O da estetik güzeli çıktı 124 yıl önce çekilen ilk röntgendeki ilginç detay ortaya çıktı! Bir Zamanlar Çukurova'nın Saniye'sini hiç böyle görmediniz! Cesur pozlarıyla Instagram'ı kasıp kavuruyor Ayasofya'da çırılçıplak poz vermişti! Tepki çeken model hakkında flaş gelişme Yıldız futbolcu, İspanyol güzelin peşine düştü! Her şeyi Instagram ele verdi