Mısır'ın Gülümseyen Şehitleri - Son Dakika

Mısır'ın Gülümseyen Şehitleri

16.08.2013 15:10

Mısır katliamından ibretlik görüntüler

1
Ölüm anında ruhu bedeninden ayrılırken yüzüne düşen tebessümle kıyamete kadar gülümseyecek şehid Mısır'lıların fotografları müslümanlar arasında ibretlik görüntüler olarak paylaşıyor.

2
3 Temmuz 2013 günü Genelkurmay başkanı Abdulfettah el Sisi ve ordusunun Mısır iktidarına darbe yapmasından sonra ülkede sivil itaatsizlik eylemleri hız kesmeden devam ediyor. Mursi yanlılarının darbeyi kabul etmeyerek meydanları doldurması, Mursi ve arkadaşlarının serbest bırakılıp görevine iade edilmesine kadar evlerine dönmeyeceklerini söylemesi geçici darbe hükümetinin işini her geçen gün daha da zorlaştırıyor.
3
İlk olarak 27 Temuz sabahı güvenlik güçlerinin Rabia meydana müdahalesi sonucunda en az 200 sivil hayatını kaybetti.
4
İkinci müdahale 14 Ağustos günü sabah namazında Rabia ve Nahda meydanlarına düzenlendi. Güvenlik güçleri sivil kalabalığa rastgele ateş açarak resmi rakamlara göre 638 kişi resmi olmayan rakamlara göre 2000'den fazla sivili katlettiler.
5
Bu olaylarda ajansların dünyaya servis ettiği görüntülerde ilginç detaylar vardı. Elinde Kur'anla yanarak şehit olmuş insan görüntüleri, ölmek üzereyken şehadet parmağını gökyüzüne kaldırıp kelime-i şehadet getiren ağır yaralı insanların görüntüleri. Bunların yanı sıra görenlerin tüylerini ürperten bazı resimler vardı ki bunlar bilimsel verilerle izah edilmesi imkansız resimlerdi.
6
Ajanslardan gündemimize düşen Mısır'ın gülümseyen şehitleri. Ölüm anında ruhu bedeninden ayrılırken yüzüne düşen tebessümü kıyamete kadar muhafaza edecek.
7
Ölüm anında neler gördüler neler duydular? Ölüm meleği hangi surette geldi neler fısıldadı kulaklarına?
8
Ne yaşadıklarını asla bilemeyeceğimiz ama kan içindeki parçalanmış bedenlerinin acısına aldırmadan onları böyle gülümseten şeyin bir müjde olduğundan emin olabileceğimiz bir sırla veda ettiler, ülkelerine, arkadaşlarına ve ailelerine.
9
10

Son Dakika Mısır'ın Gülümseyen Şehitleri - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Denizde idam ettirilen Şeyhülislam'ın mezarı şaşkına çevirdi! Yarısı binanın altında diğer yarısı dışarda "Oy Didem" diyerek hayatımıza giren Azeri kızı, estetiği abarttı! Ancak sesinden tanıyabiliyoruz Türkiye'nin günlerce konuştuğu operasyonda eli parçalanan gazi polisten 6 yıl sonra ilk atış Playboy güzeli Paris Hilton kaset skandalıyla ilgili ilk kez konuştu: Hayatımın bittiğini düşündüm Amerika'da polis insan avına çıktı! George Floyd davası öncesi 16 yaşındaki siyahi kız polisin kurşunlarına hedef oldu