Miss Kürdistan Türk Çıktı - Son Dakika

Miss Kürdistan Türk Çıktı

22.07.2009 23:38

1
Seçim heyecanının sürdüğü Kuzey Irak'tan yayın yapan Mesut Barzani liderliğindeki Irak Kürdistan Demokrat Partisi'nin yayın organı konumundaki ‘Peyamner' isimli internet sitesi ‘En güzel Kürt kızını seçmek' amacıyla Almanya'da oturan bir grup yarışma düzenlerken, ‘Misskurdistan.de' adresli site açtı. Almanya güzeli seçilen Aslı Bayram'ı ‘En Güzel Kürt kızı' olarak ilan eden site, kısa süre sonra sürpriz kararla yarışmanın iptal edildiğini duyurdu.

2
İnternet sitesinde 4 aydan bu yana ulusal ve uluslararası kamuoyunda ‘Miss Kürdistan' ile ilgili haber ve tartışmaların yer aldığı, yarışmanın ilan edildiği günden bu yana geçen sürede Kürt halkının böylesi organizasyonları yapmaya henüz hazır olmadığının görüldüğü öne sürüldü.

3
İnternet sitesinde şöyle denildi: “Özelikle, iç gericiliğin ve çağdışı değer yargılarının ‘yükselen trend' haline geldiği 'diasporada' aldığımız tepkilerden çıkardığımız sonuç bu yöndedir. Halk adına hareket ettiklerini ileri süren, halktan kopuk marjinal kişi ve çevrelerin ‘Miss Kürdistan' karşıtı tutum ve davranışları bu organizasyonun iptal edilmesinde etkili olmuştur.
4
Zira amacımız her halk gibi Kürt halkının da hakkı olan böylesi bir yarışmanın olgunluk içinde yapılması, dünyaya bir ‘Kürdistan güzelinin' armağan edilmesi ve 'ülkemizin' tanıtımına katkıda bulunulmasıydı. Er veya geç bu ve benzeri organizasyonların bir gün hayata geçeceği inancındayız.” Aynı yarışma 2005 yılında da düzenlenmek istenirken aynı gerekçe ile iptal edilmişti.

5
“BEN TÜRK KIZIYIM” Almanya güzeli seçilen Aslı Bayram, kendisini ‘En Güzel Kürt kızı' olarak ilan eden siteye tepki gösterdi. Aslı Bayram, DHA'ya yaptığı açıklamada, 5 yıl önce de görüşü alınmadan ‘Kürt kızı' ilan edildiğini söyledi. Bayram, “Ben Kürt değilim. Türk kızıyım. Bu insanları tanımıyorum. Annem ve babam Türk” dedi
6
7

Son Dakika Miss Kürdistan Türk Çıktı - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Maskeyi ağzına değil göğüslerine taktı! 52'lik yıldız çılgın akıma gecikmeli katıldı Böyle işi kim sevmez! Yaptıkları paylaşımla saniyeler içinde milyonlarca lira kazanıyorlar Ermeni askerler cephede kaçacak delik ararken, yavru Paşinyan keyifte! Sosyal medyayı sallıyor 'Kel çoban' efsanesiyle adı duyuldu! Bu mağaraya gelenlerin tek bir ortak özelliği var Taraftarların aklını başından aldı! 48'lik oyuncu Anna Falchi, takımının zaferini soyunarak kutladı