Mobil Cihazları Soğuktan Korumanın Yolları - Son Dakika

Mobil Cihazları Soğuktan Korumanın Yolları

14.01.2014 19:30

Soğuk kış günleri giderek kendini daha çok hissettirirken mobil cihazlarınızı soğuktan korumak için yapmanız gerekenleri biliyor m...

1
Soğuk kış günleri giderek kendini daha çok hissettirirken mobil cihazlarınızı soğuktan korumak için yapmanız gerekenleri biliyor musunuz?

Uzun süre soğuk havaya maruz kalan mobil cihazlar en çok ekran donması, renklerin bozuk görünmesi ve pilden kaynaklanan sorunlarla karşı karşıya kalıyorlar. Türkiye dâhil Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’daki 75’ten fazla ülkede hızla büyüyen Prestigio, mobil cihazlarını soğuktan korumak için kullanıcıların yapması gerekenleri bir araya getirdi. İşte yapmanız gerekenler;

Kaynak :

2
1- Çantanızda taşıyın

Dizüstü bilgisayar, akıllı telefon ve tablet gibi mobil cihazlarınızın ekranlarının ve pillerinin soğuktan kaynaklanan hasarlara maruz kalmaması için özel kılıflarının içinde ve mümkünse çantanızın içinde taşıyın.

3
3- Açmadan önce bekleyin

Cihazınız çok soğuk bir havaya maruz kaldıysa ev ya da ofisinize geldiğinizde cihazı hemen açmak yerine kullanmadan önce ortam sıcaklığına uyum sağlaması için biraz bekleyin.

4
4- Vücudunuza yakın tutun

Akıllı telefonların ekranları soğuk havadan etkilenmeye çok müsaittir. Soğuk havada dışarıdayken telefonunuzu vücudunuza yakın bir konumda taşırsanız, vücut sıcaklığınız cihazınızın korunmasına yardımcı olacaktır.

5
5- Kulaklık kullanın

Akıllı telefonunuzu cebinizden çıkarmadan görüşmelerinizi bir bluetooth kulaklık ile yapabilirsiniz. Böylece cihazınız doğrudan soğuğa maruz kalmamış olur.

Son Dakika Mobil Cihazları Soğuktan Korumanın Yolları - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement