Moda Hareketiyle Olay Yaratan Iraklı Kürt Gençler: Bay Erbil - Son Dakika

Moda Hareketiyle Olay Yaratan Iraklı Kürt Gençler: Bay Erbil

1
Instagram'da paylaştıkları fotoğraflarla Iraklı gençlerin imajını değiştiren 'Mr. Erbil' grubu giderek ünleniyor.

2
Başlattıkları moda hareketiyle sosyal değişim yaratmayı amaçlayan Iraklı Kürt gençler, kendilerine 'hipster' denmesinden rahatsız.

3
Reuters'a konuşan 'Bay Erbil' adlı grubun üyeleri, hipsterların kendilerine hipster demeyeceğini belirtirken, grubun kurucularından Ahmed Nevzad, "Beyefendi demek yeterli. Hafif modern dokunuşları olan klasik beyefendi" dedi.

4
Grubun üyesi Ömer Nihad ise, daha önce Irak yerel medyasına bile haber olmayı beklemediklerini ancak şimdi birçok ünlü haber kanalı ve dergiye konu olduklarını anlattı.

5
Nihad, "Bu bizim için çok motive edici" dedi.

6
Instagram'da binlerce takipçisi olan grup kendilerine, Kürt bölgesel yönetiminin başkenti olan Erbil'de kurulmuş olmalarından yola çıkarak, "Bay Erbil" adını vermiş.

7
"Centilmen buluşmaları" adı altında bir araya gelen grubun paylaştığı fotoğraflar birçoklarına batıdaki "hipster" akımını hatırlatıyor. Dar kalıp takım elbise ve hipster akımının vazgeçilmezi olan özenle uzatılmış sakal "Irak'ın ilk centilmen moda kulübünün" 30 üyesinin de kimliğinin bir parçası.

8
Her ne kadar bu akım batı kökenli olsa da "Bay Erbil" grubu, modernite ile bölge kültürünü birleştirdiklerini söylüyor. Tarzlarını oluştururken, bölge kültüründe "Efendi" olarak anılan ve şehirde en iyi kıyafetleri ile gezen "toprak sahibi" sınıfından da esinlendiklerini söylüyorlar.

9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25

Haber Yayın Tarihi: 23.02.2017 11:04

Son Dakika Moda Hareketiyle Olay Yaratan Iraklı Kürt Gençler: Bay Erbil - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Libidoyu tavan yaptırıyor! İşte afrodizyak etkili yiyecekler Lise öğrencisi, uyuşturucu almak istediği 4 kişi tarafından cinsel istismara uğrayıp öldürüldü İntikam almak isteyen çalışan, amirinin kahvesine kimyasal madde koydu Kimi partnerinin kalçalarına dokundu kimi konuğunun pantolonunu indirdi! İşte Türk televizyon tarihinden 12 skandal an Asırlık sır bir türlü çözülemiyor! Bu adada herkes 100 yıldan fazla yaşıyor