Mor Soğanı Sütle Karıştırıp İçin Bakın Ne Oluyor? - Son Dakika

Mor Soğanı Sütle Karıştırıp İçin Bakın Ne Oluyor?

16.02.2016 15:24

1
Hemen hemen herkes soğanın sağlık açısından çok önemli bir besin kaynağı olduğunu bilir. Bilinmeyen özelliklerden biri de mor soğan ve süt karışımı mucizesidir...

2
Mor soğan süt karışımı tansiyon düşürücü özelliğe sahiptir.

3
Şeker hastalığına karşı mor soğan yemek oldukça önemli ve etikilidir.

4
Safra kesesi salgısını arttırı özelliğe sahiptir ki bu da safra kesesinde taş oluşumunu büyük oranda önler.

5
Mide kanaması ve karın sancılarına karşı mor soğan süt karışımı çok etkili bir yöntemdir. Mor soğanı ince ince doğrayın ve sütün içinde kaynatın. Bu sütü için ve dibinde kalan soğanları da yiyin.

6
Ayak ve el tırnaklarınız çabuk kırılıyor ise tırnaklarınızı mor soğan suyu ile ovun.

7
Ayrıca larenjit (boğaz iltihabı), sesi güzelleştirme, sinirsel rahatsızlıklar, öksürük, bronşit ve boğaz ağrılarının tedavisi için mor soğan suyunu balla karıştırıp yemelisiniz. Bu karşımdan günde 3 yemek kaşığı yiyin.

8
Ayaklarda, ellerde, bacaklarda, karında ve göğüste şişmelere karşı soğan suyu içmek etkili bir yöntemdir. Günde 3 kez yemekten önce 1 yemek kaşığı soğan suyu için.

9
Burun kanamasını durdurmak için mor soğan kullanılır. Kanı durdurmak için mor soğanı ikiye kesin ve yarısını burnun ön kısmına bağlayın.

10
Soğan yumrusunu oluşturan yaprakları haşlayıp çıbanın üzerine koyun. Çıbanı olgunlaştırmak için etkili bir yöntemdir.

11
İdrar yollarınızda ağrı var ise mor soğan çok etkilidir. Mor soğanı kesin hafifçe ısıtın. Ağrıyan yerin üzerine koyun. Ağrının azaldığını göreceksiniz.

12
Nasırları ortadan kaldırmada etkilidir. Sirkenin içerisinde mor soğanı kaynatın ve mor soğanı nasırlı bölgeye bağlayın. Bu işlemi bir kaç kez tekrarlayın ve farkı görün.

13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
Kemik erimesine karşı etkilidir.

39
Yüzyıllardır şifa dağıtan sarımsağın faydaları tüm vücudunuza sağlık verecek. İşte sarımsak mucizesinin faydaları;

Vücuda güç ve enerji verir.

40
İştah açar ve hazmı kolaylaştırır.

41
Kuvvetli bir antibiyotiktir, yani mikropları öldürür.

42
Cinsel gücü arttırır.

43
Tansiyonu düşürür.

44
Vücudu ve bağışıklık sistemini güçlendirerek özellikle bulaşıcı hastalıklara karşı direnci arttırır.

45
Böbreklerin düzenli çalışmasına yardımcı olur.

46
Kolesterolü düşürür.

47
Basur, bronşit, astım, varis ve romatizma rahatsızlıklarında çok faydalıdır.

48
Kansere karşı çok iyi bir koruyucudur.

49
Kanınızı temizler.

50
Kan dolaşımını düzenler, damar sertliğini ve tıkanıklığını önler.

51
Balgam söktürür ve kabızlığı yok eder.

52
Kalp ve damar sağlığı için çok yararlıdır.

53
Kandaki şeker miktarını dengeleyen sarımsak şeker hastalarına iyi gelir.

54
Zehirlenmelerde kullanılır.

55
Ateş düşürücüdür.

56
Başta Amerika olmak üzere bütün ülkelerde en kapsamlı biçimde araştırılan bitkilerden biri olan sarımsağın kadın vücudu için yararlarını sizler için araştırdık.

57
Mucizevi bir bitki ve baharat olan sarımsağın tek bir özelliği üzerine bile binlerce bilimsel makale bulunduğu ortaya çıkmıştır. Vazodilatasyon (damar genişlemesi), kan basıncını düşürmesi, kolestrolü düşürmesi ve trombosit agregasyon inhibisyon gibi kalp-damar hastalıklarına da olumlu etkileri bulunmaktadır.

58
Mantara etkili/

Sarımsak; vücudun değişik bölgelerinde oluşan en az 6 kanser türünde (göğüs, kolon, özofagus (yemek borusu), prostat, cilt ve mide) kimyasal kaynaklı tümörlerin oluşmasını, ilerlemesini ve gelişmesini hayvanlarda engellemiştir. Besin ve su kaynaklı patojenleri; mantar gibi fungal enfeksiyonlara ve solunum enfeksiyonlarına karşılık antimikrobiyal etkinlik gösterir.

59
Tümör önler/

Kanser üzerine yapılan araştırmalarda ilk modern rapor 1957'de Science dergisinde yayınlanmıştır. Raporda sarımsaktan elde edilen allisin maddesinin; kanserli farelere enjekte edildiği, hayvanların 6 hafta daha uzun yaşadıkları belirtilmiştir. Diallil, disülfit gibi kokulu yağda çözünen sülfür bileşikleri tümörlerin oluşmasına ve gelişmesine engel olurken, kokusuz suda çözünen S-allil sistein bileşiği tümör oluşumunu engellemede etkilidir. Fakat bunların ilerlemiş tümörler üzerine hiçbir etkisi yoktur.

60
30 ayrı araştırma/

Sarımsak ve kanserle ilgili gerçekleştirilmiş 30 kadar çalışma incelendiğinde sarımsak ve soğan tüketiminin kanserden ölüm oranını azalttığı sonucuna da varılmıştır. Çin, Hollanda, İtalya ve Amerika'da sarımsak tüketimi ve kanser vakaları ile ilgili epidemiyolojik incelemeler yapılmıştır. Bir araştırma; sarımsak tüketimi ile azalmış burun boşluğu, paranazal sinüz ve gırtlak kanseri arasında bir bağlantı olduğunu tespit etmiştir.

61
Halsizliği gideriyor/

Bu mucizevi bitki; kanserden korunmada, kanser tedavisinde, arteroskleroz, kardiyovasküler hastalıklar, dolaşım bozuklukları, yüksek kolestrol, hipertansiyon, mikrobik enfeksiyonlar, deri enfeksiyonlarında etkilidir. Baş ağrısı, halsizlik, terleme, hipoglisemi, topikal kullanımda kontakt dermatit olarak yan etkileri olabilir. İnsülin ve pıhtılaşmayı önleyen ilaçların etkisini artırır. Bağışıklık sistemini güçlendiren ilaçların etkinliğini ise azaltır. Sarımsak tüketimi ameliyatlardan yedi gün önce kesilmelidir.

62
Kadın sağlığı için yararları çok fazla Japonya'da 41 bin kadın üzerinde 5 yıl süren bir araştırmanın sonundaki gözlemlerde; haftada bir gün sarımsak tüketen kadınlarla, ayda bir sarımsak tüketen kadınlar arasında kolon kanseri vakalarında yüzde 35'lik bir fark olduğu görülmüştür. Hollanda'da 120 bin kişi arasında yapılan bir başka araştırmada ise kanserle sarımsak tüketimi arasında bir bağlantı bulunamamıştır. Öte yandan bu bitkinin enfeksiyonlara karşı etkinliği fazladır. Allisin ekstresi ile amipli dizanteri, bazı mantar türleri ve çeşitli patojenlerde çok başarılı sonuçlar almıştır.

63
Kuru sarımsak ekstresinde S-allil sistein, S-allil merkaptosistein, saponinler, uçucu yağlar, allin, allisin, ajoen, diallil trisülfür, sitral, geranoil, linalool, s-metil-1-sistein sülfoksitprotein, mineraller, vitaminler, lipitler, aminoasitler, prostaglandin A2 ve F1 , allinaz, peroksidazlar,mirosinaz bulunur. Ezilmiş çiğ sarımsak en fazla allisini içerir. Sarımsak tozu ve sarımsak esansiyel yağları allisin ve suda eriyen bileşikleri içermezler.

64
Sarımsağın 12 sıradışı faydası/ Saçlarınızı güzelleştirin: Sarımsak içerdiği yüksek seviyedeki "allicin" isimli bileşen sayesinde saç problemlerinizi giderebilir. Dilimlenmiş ya da ezilmiş sarımsak dişlerini başınızın derisine sürün. Sarımsağın içine yağ da ekleyebilirsin, bununla saç derinize masaj yapın.

65
Sivilcelerinizden kurtulun: Akne tedavisinde ecza dolabınızdaki temel ilaç olmasa da, sarımsak biçimsiz sivilceleSivilcelerinizden kurtulun: Akne tedavisinde ecza dolabınızdaki temel ilaç olmasa da, sarımsak biçimsiz sivilcelerin yok olmasında iyi bir doğal tedavidir. İçindeki antioksidanlar bakterileri öldürür. Bu nedenle etkili bir topikal tedavi için dilimlenmiş sarımsak dişlerini sivilcelerin üzerine sürün.rin yok olmasında iyi bir doğal tedavidir. İçindeki antioksidanlar bakterileri öldürür. Bu nedenle etkili bir topikal tedavi için dilimlenmiş sarımsak dişlerini sivilcelerin üzerine sürün.

66
Soğuk algınlığını önler ve tedavi eder: Antioksidanlarla dolu olan sarımsağı her gün yerseniz bağışıklık sisteminiz güçlenir. Eğer soğukalgınlığına yakalandıysanız sarımsak çayı içmeyi deneyin. Doğranmış ya da kıyılmış sarımsakları birkaç dakika sıcak suda bekletin ve sonra süzgeçten geçirip için.

67
Sedef hastalığınızı hafifletir: Anti-inflamatuar özellikleri sayesinde sarımsak sedef hastalığını hafifletmede yardımcı olabilir. Etkilenen bölgelere biraz sarımsak yağı sürmeyi deneyin.

68
Kilonuzu kontrol edin: Bazı uzmanlar sarımsağın kilo kontrolünde yardımcı olabileceğini söylüyorlar. Bir araştırmada, bol sarımsak tüketen farelerin kilosunun ve vücutlarında yağ depolanmasının azaldığı belirlendi. Lezzetli ve bel çevresini koruyan yemekler için her gün sarımsaklı yemekler pişirmeyi deneyin.

69
Elinize batan kıymığı çıkarabilirsiniz: Kıymığın üzerine bir dilim sarımsak yerleştirin ve parmağınızı bandajla sarın.

70
Madura ayağı: Anti-fungal özelliği sayesinde sarımsak kaşıntılı madura ayağı hastalığından kurtulmanın iyi bir yoludur. Ayağınızı ılık suya koyun ve suyun içine ezilmiş sarımsak ekleyin.

71
Sivrisinekleri kendinizden uzak tutun: Bilim adamları bunun nedenini bilmemesine rağmen, sivrisinekler sarımsağı sevmiyor. Hindistan`da yapılan bir araştırmaya göre, kollarına ve bacaklarına sarımsaklı bir karışım süren insanları sivrisineklerin rahatsız etmedikleri görüldü. Vazelin, sarımsak yağı ve balmumuyla yapılan bir solüsyon hazırlayıp siz de sürebilirsiniz.

72
Uçuğunuzu iyileştirin: Uçuğun en bilinen evde tedavi yöntemlerinden biri bir parça ezilmiş sarımsağı uçuğun üzerinde tutmaktır. Sarımsağın anti-inflamatuar özellikleri ağrının ve şişliğin azalmasına yardım edebilir. Sarımsak takviyeleri de uçuğun iyileşme sürecini hızlandırabilir.

73
Doğal bir yapıştırıcı olarak görev yapar: Sarımsak kestikten sonra parmaklarınızın yapış yapış olduğunu fark ettiniz mi? Bu doğal yapışkan özellik sayesinde sarımsak cam içindeki ince çizgilerin düzeltilmesinde etkilidir. Birkaç diş sarımsağı ezin ve çatlak üzerine sürün, fazlalığını silin.

74
Bitkilerinizi koruyun: Bahçe zararlıları sarımsağı sevmez, bu nedenle sarımsak, mineral yağ ve sıvı sabun kullanarak doğal bir tarım ilacı yapabilirsiniz. Bunu sprey şişesine dökün ve zararlı böcekleri uzak tutmak için bitkilerinize püskürtün.

75
Daha fazla balık yakalayın: Balıklar sarımsak kokusuna dayanamazlar. Bu nedenle sarımsak kokulu yem alırsanız daha çok balık yakalarsınız. Ya da sarımsak dişleriyle kendi yemek kırıntılarınızı hazırlayabilirsiniz.

Son Dakika Mor Soğanı Sütle Karıştırıp İçin Bakın Ne Oluyor? - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Kleopatra'nın arılarla fantezisinden, Nil Nehri'ne karşı toplu cinsel tatmine! İşte Antik Mısır'ın sapkınlıkları Tek kelimeyle iğrenç! Hastane görevlisi tarafından tecavüze uğrayan yaşlı kadın kan kaybından öldü Bir zamanların ünlü modeli Loni Willison, çöpten aldığı pizzayı yedi Savaş uçağı, denizde yüzen insanların arasına düştü Aylık 10 bin TL gıda masrafı olan 11 çocuklu anne ısrarından vazgeçmiyor: Yine doğuracağım
Advertisement