Mucize Besin Süt - Son Dakika

Mucize Besin Süt

11.04.2014 18:14

Sütün vücudumuza olan yararları.

1
İçerdiği mineral ve vitaminler sayesinde enerjinizi artırır. Sağlıklı ve formda kalmanıza yardımcı olur.
2
Çocukların sağlıklı gelişmeleri için bütün beslenme ihtiyacını karşılayan kalsiyum içerir. Kemik gelişimini artırarak büymenin hızlı devam etmesini sağlar.
3
Çok küçük bebeklerde sütün ağrı kesici ve bağışıklık sistemini koruyucu etkisi olduğu gözlenmiştir. Bebeklerin ilk 6 ay boyunca tek besin kaynağı süttür. Uyumalarını kolaylaştırır ve hastalıklardan korur.
4
Süt besleyici değeri çok yüksek olan bir besindir. İçerdiği proteinler sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirerek, hastalıklardan korunmanıza yardımcı olur. Sütün bilinen sayısız faydası vardır.
5
Süt aynı zamanda bir güzellik kaynağıdır. Kleopatra'nın güzellik iksiri olan süt banyosu tarih boyunca kulaktan kulağa yayılmıştır
6
Kalsiyum özellikle çocukların kemik ve diş oluşumlarının tamamlanmasında büyük rol oynar. Kemik yoğunluğunun en üst noktaya ulaştığı 25-30 yaşlarına kadar alınan kalsiyum kemik yoğunluğunun artmasını sağlar.
7
İnsanların iyi bir şekilde beslenmesi için bütün minerallere ihtiyaçları vardır. Sütte bulunan başlıca mineraller fosfor ve kalsiyumdur.

8
Tansiyonu düşürür.Yağsız süt, kolestrolü düşürür. Kanserin önlenmesine yardımcı olur

Son Dakika Mucize Besin Süt - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

65 yaşında ikiz bebek doğuran kadının çocuklarını elinden aldılar Komşularının taciz mesajı ekmeğine yağ sürdü! Çıplak fotoğraf krizi sonrası milyoner oldu Sahada başka Instagram'da başka! Ateşli hakem son yaptığıyla hayranlarının aklını başından aldı Kolombiya'nın Kim Kardashian'ı, takıntılı hayranları yüzünden yedi kez ev değiştirdi Su içmek için nehir kenarına geldi! Muhtemel sonu bekleyen fotoğrafçı olanlar karşısında dondu kaldı