Mucize Besin Süt - Son Dakika

Mucize Besin Süt

6 yıl önce

Sütün vücudumuza olan yararları.

1
İçerdiği mineral ve vitaminler sayesinde enerjinizi artırır. Sağlıklı ve formda kalmanıza yardımcı olur.
2
Çocukların sağlıklı gelişmeleri için bütün beslenme ihtiyacını karşılayan kalsiyum içerir. Kemik gelişimini artırarak büymenin hızlı devam etmesini sağlar.
3
Çok küçük bebeklerde sütün ağrı kesici ve bağışıklık sistemini koruyucu etkisi olduğu gözlenmiştir. Bebeklerin ilk 6 ay boyunca tek besin kaynağı süttür. Uyumalarını kolaylaştırır ve hastalıklardan korur.
4
Süt besleyici değeri çok yüksek olan bir besindir. İçerdiği proteinler sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirerek, hastalıklardan korunmanıza yardımcı olur. Sütün bilinen sayısız faydası vardır.
5
Süt aynı zamanda bir güzellik kaynağıdır. Kleopatra'nın güzellik iksiri olan süt banyosu tarih boyunca kulaktan kulağa yayılmıştır
6
Kalsiyum özellikle çocukların kemik ve diş oluşumlarının tamamlanmasında büyük rol oynar. Kemik yoğunluğunun en üst noktaya ulaştığı 25-30 yaşlarına kadar alınan kalsiyum kemik yoğunluğunun artmasını sağlar.
7
İnsanların iyi bir şekilde beslenmesi için bütün minerallere ihtiyaçları vardır. Sütte bulunan başlıca mineraller fosfor ve kalsiyumdur.


8
Tansiyonu düşürür.Yağsız süt, kolestrolü düşürür. Kanserin önlenmesine yardımcı olur

Haber Yayın Tarihi: 11.04.2014 06:14 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

24 yaşındaki öğretmen, 13 yaşındaki öğrencisine çıplak fotoğraflarını gönderdi Ünlü basketbolcu Valentina Vignali, çırılçıplak soyunup poz verdi! Beğeni butonu çöktü 2019'un en değerli şirketleri belli oldu! İşte liste başındaki 5 şirket ve piyasa değerleri 65 yıllık aşk hikayesi! Yaşlı çift aynı gün el ele öldü Evinin tuvaletinde dehşeti yaşadı! 2 metrelik boa yılanı ile burun buruna geldi

Son Dakika Haberleri