Mucize Gerçek Oldu! - Son Dakika

Mucize Gerçek Oldu!

29.06.2013 15:46

Kafatası giderek küçülüyor

1
Hindistan'da hidrosefali hastalığıyla mücadele eden ve bu yüzden kafatası sürekli büyüyen küçük Roona Begum, ikinci kez ameliyat oldu.
2
Geçtiğimiz ay ilk ameliyatını geçiren Roona'nın kafatasını küçültmek için gerçekleştirilen bu ikinci ameliyat 4 saat sürdü.
3
Roona'nın doktoru Sandeep Vaishya 'Kafatasını tekrar şekillendirmek adına gerçekleştirdiğimiz bu operasyon en önemlisiydi. Oldukça da iyi geçtiğini düşünüyorum' dedi.
4
Son ameliyatta Dr. Sandeep Vaishya ile birlikte iki doktor daha görev yaptı. Vaishya'nın yanında ameliyata giren estetik cerrah Rashmi Taneja ise daha önce böyle bir vaka ile hiç karşılaşmadığını belirtti.
5
Daha önce çevresi 94 cm olan Roona'nın kafatasının, aylardır süren çabalar sonucu 60 cm'ye kadar düşürülebildi.
6
Bu son ameliyatın ardından ise kafatasının daha da küçülmesi bekleniyor.

7
Begum'un, beyinde su toplanması olarak da bilinen 'Hidrosefali' hastalığıyla mücadelesi medyaya yansıdıktan sonra, hayırseverler internet üzerinden örgütlenerek yardım kampanyaları başlatmıştı.
8

Son Dakika Mucize Gerçek Oldu! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yeri şimdilik gizli tutuluyor! Bu izlerin 5 bin yıllık olduğu tespit edildi Mucize Doktor'un Açelyası isyan etti! "Bedenimi istediğim gibi kullanırım" deyip yatak pozunu paylaştı İki kez tecavüze uğrayan kadın orduya katıldı! Verdiği silahlı pozlarla kadınlara çağrıda bulundu Çocuğu yaşındaki zihinsel engelli kızla evlenen 55 yaşındaki adama tepki yağdı Elektrikçiler, kabloların yerini değiştirmek için yaptıkları kazıda yanlışlıkla orta çağdan kalma gizli bir tünel keşfetti