Mucizenin adı; Tuğrul köyü! Koronavirüs kapısından dahi giremedi - Son Dakika

Mucizenin adı; Tuğrul köyü! Koronavirüs kapısından dahi giremedi

11.01.2021 11:24

Türkiye'de koronavirüs vakalarının başlamasının üzerinden 10 ay geçmesine rağmen Düzce'nin Yığılca ilçesindeki Tuğrul köyünde misafirliklerin durdurulması ve izolasyona verilen önem ile bu güne kadar herhangi bir vakaya rastlanmadı.

1
Türkiye'de şu ana dek hiç koronavirüs vakası görülmeyen ender köylerden biri olan Tuğrul Köyü halkı, alınan tedbirlere uymaları sonucunda virüs ile tanışmadıklarını belirtti. Misafirlikleri kaldıran köy sakinleri, televizyondan izledikleri her tedbiri uygulayarak koronavirüsten korunmaya devam ediyor.
2
"KÖY İÇİNDE MİSAFİRLİĞE GİTMİYORUZ"
KÖY İÇİNDE MİSAFİRLİĞE GİTMİYORUZ
70 haneli Tuğrul Köyü halkının alınan tedbir kurallarına uyarak yaşamlarını sürdürdüğünü söyleyen Tuğrul Köyü Azası Ali Sarıoğlu, "Korona virüs bizim köyümüze hiç gelmedi. Köyümüz şu anda temiz ve havadar. İmkanımız olduğu zaman Yığılca merkezdeki doktorlara gidiyoruz ve ilacımızı yazdırıyoruz. Köyümüz 70 haneli. Televizyondan izliyoruz ve devletimiz hangi kuralları aldıysa onlara uyuyoruz. Şehir merkezine indiğimiz zaman maskemizi takıyoruz. Köyden çıksak dahi saatimiz belli. Hastalık bulaşmasın diye alışverişimizi yapıyoruz ve köye dönüyoruz. Köy içerisinde de misafirliğe gitmiyoruz" dedi.
3
"KÖYÜMÜZDE HİÇ VAKA OLMADI"
KÖYÜMÜZDE HİÇ VAKA OLMADI
Süreç içerisinde birkaç kez Düzce'ye gittiklerini daha sonra tekrar köye geldiklerini belirten bir başka köy sakini Ülviye Duman ise, "Köye Nisan ayında geldik. Sadece Kurban Bayramı'nda Düzce Merkez'deki evimize indik. Sonra köydeki evimize geldik bir daha da merkeze gitmedik. Karşıda oturan komşularımla görüşüyoruz arada bir. Köyümüzde hiç vaka çıkmadı. Ancak dışarıda çalışan gençlerimizden bazılarında çıktı" şeklinde konuştu.
4
"PANDEMİ SONRASI BURAYA GELEREK İZOLE OLDUM"
PANDEMİ SONRASI BURAYA GELEREK İZOLE OLDUM
Pandemi sonrasında Sakarya'dan Düzce'ye gelerek köyde izole bir yaşan sürdürdüğünü belirten İrfan Keskin de, "Köyde henüz vakaya rastlanmadı. Normalde Sakarya'da yaşıyorum. Pandemi dolayısıyla köye geldik, kendimizi izole ettik. Köyümüzde de hamdolsun Korona virüs vakası çıkmadı şimdiye kadar. Bundan sonra da çıkmaz inşallah. Köyümüz kurallara uyar, güzel bir köydür. Şimdilik herhangi bir problemimiz yok" ifadelerini kullandı.
5
"HERKES EVİNDE OTURUYOR"
HERKES EVİNDE OTURUYOR
Sadece ihtiyaçlarını görmek için dışarı çıktıklarını ifade eden köy sakinlerinden Ayhan Kaya, "Şu ana kadar Korona virüs köyümüze hiç bulaşmadı. Artık havadan mıdır neden bilmiyoruz ama vaka hiç çıkmadı. Köy içinde birbirine yanaşan pek fazla yok. Ailecek herkes kendi evinde oturuyor. Bazı komşular arada geliyor ama onlarla da mesafemizi koruyoruz. Bizim burada yakın market bulunmadığı için şehir merkezine inip alışverişimizi oradan yapıyoruz. Oralarda da bekleyen pek fazla olmaz. İşini halleden hemen köye döner. Benim kendi arabam var, 1 saat içinde gidip ihtiyacım olanı alıp dönüyorum hemen evime" diye konuştu.
6

Son Dakika Mucizenin adı; Tuğrul köyü! Koronavirüs kapısından dahi giremedi - Son Dakika


YORUMLAR (5)
  • şu evlere bakamısınız şu tabiyata: Şu evlere şu tabiyata bakarmısınız güzelliğine tabiki koronada olmaz başka hasdalıklarda barınamaz evler yanyana değil bu bir aralarından rüzgar ve hava akımı var her an ikincisi yeilin kıralı bir yer üçüncüsüde insalarıda biraz duyarlı galiba tek sebebi bunlar sadece bu köy değil türkiyede özelliklede karadanizin dağlık kesimlerinde çooook görmekdeyiz Cevap Yaz 4 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
Advertisement