Mucizevi ürünlerle evde uygulayabileceğiniz basit yöntemler, ellerinizi ipek gibi yapacak - Son Dakika

Mucizevi ürünlerle evde uygulayabileceğiniz basit yöntemler, ellerinizi ipek gibi yapacak

03.04.2020 13:56

Koronavirüs salgını sebebiyle el hijyenine verilen önem arttı. Sürekli sabunla yıkanan; kolonya, antibakteriyel jel ve dezenfektan ürünleri ile temizlenen ellerde ise kuruluk görülmeye başlandı. Bu durumda hijyenden vazgeçemeyeceğinize göre evde yapabileceğiniz basit ama etkili bakım ritüelleri ile yıpranan ellerinizi koruyabilirsiniz.

1
Hijyene dikkat eden insanlar, ellerini sürekli su, sabun, antibakteriyel jel ve kolonya ile temizleyince; ortaya yeni bir sorun çıktı.
2
Kuruyup çatlayan ellere sahip bireyler, bu durumdan nasıl kurtulabileceğinin yollarını arıyor.
3
İlk olarak dikkat etmeniz gereken nokta, ellerinizi sürekli olarak nemli tutabilmenizdir.
4
Temizlik için kullandığınız ürünlerdeki kimyasal maddelerin de en az şekilde kullanılması, ellerinizin bakımı için oldukça önemlidir.
5
Her yıkamadan sonra ellerinizi yoğun bir nemlendiriciyle birkaç dakika ovalayın. Bu noktada nemlendiricinizden verim alamıyorsanız, vazelin de kullanabilirsiniz.
6
Evde elleriniz için çok basit bir şekilde hazırlayacağınız karşımı da deneyebilirsiniz. 1 yemek kaşığı mucizevi zeytinyağını bir yemek kaşığı şeker ile karıştırarak ovalayabilir, kısa sürede ellerinizdeki iyileşmeye şahit olabilirsiniz.
7
Hem cilt hem de el bakımında önemli bir yere sahip olan gül suyu ise antioksidan ve antibakteriyel özelliğe sahip. Bu doğal nemlendiriciyi her gün ellerinize uygulayarak temizlik ve nemlendirme sağlayabilirsiniz.
8
9

Son Dakika Mucizevi ürünlerle evde uygulayabileceğiniz basit yöntemler, ellerinizi ipek gibi yapacak - Son Dakika


YORUMLAR (1)

Diğer Galeriler

Nefise Karatay'la çıplak pozlarından pişman olan Mali'den bir itiraf daha: Kandırıldık Beklenmedik kaza! Ivanka Trump sörf tahtasıyla oğlunun yüzüne çarptı Yalanlasalar da kameralardan kaçamadılar! Sibel Can ve Emir Sarıgül aşkı belgelendi Bayram paylaşımları art arda geldi! Tarkan ve Cem Yılmaz'ın pozlarına beğeni yağıyor Takipçilerinin bayramını bornozlu pozuyla kutlayan Fahriye Evcen eleştirilerin hedefi oldu
Advertisement