Son Dakika Haberleri: Muhteşem Yüzyıl Sergisi Açılıyor

Muhteşem Yüzyıl Sergisi Açılıyor

6 yıl önce

1
Final bölümü ile ekrana veda eden "Muhteşem Yüzyıl" dünya çapında bir sergi prodüksiyonu ile 1 Kasım 2014'te Uniq İstanbul kapsamında yer alan Uniq Müze'de ziyaretçilerine kapılarını açacak.

2
TİMS Productions ve Istanbul Exhibitions tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen "Muhteşem Yüzyıl: Teşhir-i İhtişam" sergisi, Muhteşem Yüzyıl'ın ruhuna dokunma ve dünyasını yakından hissetme şansı verecek.

3
Dünya prömiyeri İstanbul'da başlayacak olan sergi daha sonra yayınlandığı ülkeleri gezecek. Sarayın kapıları "Teşhir-i İhtişam" ile açılıyor.

4
Dizi setinin birebir mekanlarının sergi alanında kurulmasıyla, görsel bir şölen zenginliğinde gerçekleştirilen "Muhteşem Yüzyıl: Teşhir-i İhtişam" sergisi, dizinin büyüleyici atmosferi ve hikayesiyle ziyaretçilere sunacak.

5
Ziyaretçiler, sarayın koridorlarında dolaşmanın nasıl bir his olduğunu Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan'ın gözünden imparatorluğun idaresini, güç ve ihtişamı, göz kamaştıran zenginliğin içindeki entrikaları, Sultan'ların, Şehzade'lerin ve Paşa'ların inanılmaz hayat hikayelerini, Harem ve Hamam dahil dizide görülen önemli sahnelerin çekim alanlarını gezme olanağı bulacaklar.

6
"Muhteşem Yüzyıl: Teşhir-i İhtişam" sergisinde ziyaretçileri unutulmaz sahneler, zengin bir içerik, şaşırtıcı multimedya uygulamaları ve çok daha fazlası bekliyor.

7
Ziyaretçiler 2.500 metrekarelik sergide, 4 sezon boyunca olay olan ve hafızalardan silinmeyen sahnelerin içinde bulunma deneyimi yaşayacak; dizide kullanılan kostümlerin, aksesuarların, takıların ve dekorların yanı sıra daha önce hiç görülmemiş, sadece bu sergiye özel, o zamanın kumaşlarından üretilmiş elbiseleri de inceleme fırsatı bulacaklar.

8
İşte Muhteşem Yüzyıl filminden fotoğraflar...

9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21Haber Yayın Tarihi: 13.06.2014 03:57 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Madonna'nın kızı sanat için herkesin önünde soyunup sevişti! Sosyal medya karıştı Güzelliğiyle 89 kişiyi solladı! İşte Kainatın en güzel kadını Gören model sanıyor! 17 yaşındaki Melike'nin mesleğini duyan erkekler kulaklarına inanamıyor Mucize Doktor Ferman'ın kız kardeşi, bakın nasıl bu hale geldi! İşte serebral palsi hakkında merak edilen her şey Japonya'da sıra dışı sergi! Dünyanın en pis kokularını koklamak için sıraya girdiler