Muhteşem Yüzyıl Sergisi Açılıyor - Son Dakika

Muhteşem Yüzyıl Sergisi Açılıyor

13.06.2014 15:57

1
Final bölümü ile ekrana veda eden "Muhteşem Yüzyıl" dünya çapında bir sergi prodüksiyonu ile 1 Kasım 2014'te Uniq İstanbul kapsamında yer alan Uniq Müze'de ziyaretçilerine kapılarını açacak.

2
TİMS Productions ve Istanbul Exhibitions tarafından ortaklaşa gerçekleştirilen "Muhteşem Yüzyıl: Teşhir-i İhtişam" sergisi, Muhteşem Yüzyıl'ın ruhuna dokunma ve dünyasını yakından hissetme şansı verecek.

3
Dünya prömiyeri İstanbul'da başlayacak olan sergi daha sonra yayınlandığı ülkeleri gezecek. Sarayın kapıları "Teşhir-i İhtişam" ile açılıyor.

4
Dizi setinin birebir mekanlarının sergi alanında kurulmasıyla, görsel bir şölen zenginliğinde gerçekleştirilen "Muhteşem Yüzyıl: Teşhir-i İhtişam" sergisi, dizinin büyüleyici atmosferi ve hikayesiyle ziyaretçilere sunacak.

5
Ziyaretçiler, sarayın koridorlarında dolaşmanın nasıl bir his olduğunu Kanuni Sultan Süleyman ve Hürrem Sultan'ın gözünden imparatorluğun idaresini, güç ve ihtişamı, göz kamaştıran zenginliğin içindeki entrikaları, Sultan'ların, Şehzade'lerin ve Paşa'ların inanılmaz hayat hikayelerini, Harem ve Hamam dahil dizide görülen önemli sahnelerin çekim alanlarını gezme olanağı bulacaklar.

6
"Muhteşem Yüzyıl: Teşhir-i İhtişam" sergisinde ziyaretçileri unutulmaz sahneler, zengin bir içerik, şaşırtıcı multimedya uygulamaları ve çok daha fazlası bekliyor.

7
Ziyaretçiler 2.500 metrekarelik sergide, 4 sezon boyunca olay olan ve hafızalardan silinmeyen sahnelerin içinde bulunma deneyimi yaşayacak; dizide kullanılan kostümlerin, aksesuarların, takıların ve dekorların yanı sıra daha önce hiç görülmemiş, sadece bu sergiye özel, o zamanın kumaşlarından üretilmiş elbiseleri de inceleme fırsatı bulacaklar.

8
İşte Muhteşem Yüzyıl filminden fotoğraflar...

9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21

Son Dakika Muhteşem Yüzyıl Sergisi Açılıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor