Son Dakika Haberleri: Mumyalar Kansere Işık Tutuyor

Mumyalar Kansere Işık Tutuyor

7 yıl önce

1
Antik Mısır'dan kalma mumyalarda günümüzün hastalıklarından çoğunun izine rastlamak mümkün, ama kanser neden yok?

2
Binlerce yıl öncesi ile günümüz arasında köprü kuran mumyalar, son olarak kanser uzmanlarının merceği altındaydı. Ortaya çıkan sonuç, hayli ilginç.


3
Kanseri günümüzde bu kadar sık kılan, modern hayata eşlik eden çevre kirliliği, beslenme biçimi, ve hareketsiz yaşam tarzı olarak sunulan görüşü, mumyalar üzerinde yapılan yeni çalışmalarda destekler nitelikte.


4
Manchester Üniversitesi'nin Antik Mısır çalışmaları bölümünde biyotıp uzmanı Profesör Rosalie David, antik Mısır'dan kalma mumyalarda günümüzün hastalıklarından çoğunun izine rastlamak mümkünken kansere çok rastlanmamasının oldukça ilginç olduğunu söyledi.
5
Profesör David, Mumayalarda habis tümör izine çok rastlananmaması kanseri modern hayata ait bir hastalık olma ihtimaline işaret ediyor.
6
Profesör Rosalie David, Sanayi Devrimi sonrasında kansere daha sık rastlandığını ve modern hayat içerisinde kansere yakalanan insan sayısının eski çağlara göre oldukça çok olmasının altını çiziyor.

7
Biyotıp Uzmanı Profesör Rosalie David, antik Mısır mumyalarınında neden kanser olmadığı sorusuna kesin bir yanıt vermenin mümkün olmadığı ancak kanseri modern çağlara özgü bir hastalık olduğunu iddia eden tezleri destekler mahiyette olduğunu ifade ediyor.
8
Profesör Rosalie David, antik Mısır'da mumyalanan insanların kansere yakalanmadan o çağın diğer hastalıkları nedeniyle yaşamlarını kaybettiğine dair görüşerinde oluduğunu da ifade ederel sözlerini tamamladı.
9
10
11
12
13
14
15
16
17Haber Yayın Tarihi: 19.11.2012 11:36 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

En çok fidan sahiplenen 20 il açıklandı! Bakın ilk sırada kim var Trump hakkında skandal iddia! Dedesi genelev patronu çıktı 8 aylık hamile Müge Boz, 'Daha çekici hissediyorum' diyerek iç çamaşırlı poz verdi! Ünlü model mayoyla gezindiği New York caddelerini ateşiyle kasıp kavurdu Karadeniz halkının kabusu oldu! Gören derhal ihbar etsin