Mumyalar Kansere Işık Tutuyor - Son Dakika

Mumyalar Kansere Işık Tutuyor

19.11.2012 11:36

1
Antik Mısır'dan kalma mumyalarda günümüzün hastalıklarından çoğunun izine rastlamak mümkün, ama kanser neden yok?

2
Binlerce yıl öncesi ile günümüz arasında köprü kuran mumyalar, son olarak kanser uzmanlarının merceği altındaydı. Ortaya çıkan sonuç, hayli ilginç.

3
Kanseri günümüzde bu kadar sık kılan, modern hayata eşlik eden çevre kirliliği, beslenme biçimi, ve hareketsiz yaşam tarzı olarak sunulan görüşü, mumyalar üzerinde yapılan yeni çalışmalarda destekler nitelikte.

4
Manchester Üniversitesi'nin Antik Mısır çalışmaları bölümünde biyotıp uzmanı Profesör Rosalie David, antik Mısır'dan kalma mumyalarda günümüzün hastalıklarından çoğunun izine rastlamak mümkünken kansere çok rastlanmamasının oldukça ilginç olduğunu söyledi.
5
Profesör David, Mumayalarda habis tümör izine çok rastlananmaması kanseri modern hayata ait bir hastalık olma ihtimaline işaret ediyor.
6
Profesör Rosalie David, Sanayi Devrimi sonrasında kansere daha sık rastlandığını ve modern hayat içerisinde kansere yakalanan insan sayısının eski çağlara göre oldukça çok olmasının altını çiziyor.

7
Biyotıp Uzmanı Profesör Rosalie David, antik Mısır mumyalarınında neden kanser olmadığı sorusuna kesin bir yanıt vermenin mümkün olmadığı ancak kanseri modern çağlara özgü bir hastalık olduğunu iddia eden tezleri destekler mahiyette olduğunu ifade ediyor.
8
Profesör Rosalie David, antik Mısır'da mumyalanan insanların kansere yakalanmadan o çağın diğer hastalıkları nedeniyle yaşamlarını kaybettiğine dair görüşerinde oluduğunu da ifade ederel sözlerini tamamladı.
9
10
11
12
13
14
15
16
17

Son Dakika Mumyalar Kansere Işık Tutuyor - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

8 annenin yüreğine ateş düştü! Melek yüzlü hemşirenin yaptıkları hastaneyi harekete geçirdi Cinsel içerikli sitede 24 saatte 8 milyon lira kazanan Bella Thorne dur durak bilmiyor! Son pozuna beğeni yağdı 20 hayaletle ilişkiye girdiğini iddia eden genç kadın aşk acısı çekiyor! Sebebi yine onlar Yeteneği sayesinde köşeyi dönecek! 1200 TL'ye aldığı aracı şimdi 8 milyon TL'ye satıyor Dünyanın en soğuk köyü! Nefesinizin bile buz tuttuğu yerde rekor kırıldı