Murat Göğebakan'ın Hayatını Bu Rüya Kurtardı - Son Dakika

Murat Göğebakan'ın Hayatını Bu Rüya Kurtardı

05.07.2013 12:02

"Arkadaşımın rüyası hayatımı kurtardı"

1
Anadolu rock müziğinin sevilen seslerinden Murat Göğebakan, 2009 yılında lösemi hastalığına yakalanmış, yaklaşık 240 gün hastanede kaldıktan sonra hastalığı yenerek, yeniden sevenleriyle buluşmuştu.

2
Göğebakan, hasta olmadan önce ve hasta olduktan sonra hiç kimsenin bilmediği ve kendisinin hayatta kalmasını sağlayan bir olay gerçekleştiğini anlattı.
3
Ünlü sanatçı Murat Göğebakan, lösemi hastalığına yakalanıp doktorun bir hafta ömrün var dedikten sonra hastalığı yenmesinde, kendisini rüyasında gören ve hastaneye gitmesi için uyarıp erken teşhis konulmasını sağlayan rüya tabircisi arkadaşının payının yüksek olduğunu söyledi.
4
Göğebakan hastaneye yatmadan 4 gün önce, Adana'da yaşaşan arkadaşı rüya tabircisi Seyit Mehmet Emin Kırgil'in kendisini arayarak bir rüya gördüğünü, rüyaya göre çok sıkıntılı günler geçireceğini, bir an önce hastaneye gitmesi gerektiğini söylediğini belirterek şöyle söyledi:
5
"Bir akşam oturuyordum, telefon çaldı. Bir arkadaşım, bir rüya gördüğünü söyledi. Ben de bunun yorum nedir dedim. Çünkü rüya tabirlerinde kardeşim Emin el almış ve bu konuda çok ileri kat etmiş bir kardeşim. Ona verilen elden dolayı ben ona gördüğü rüyayı sordum.''
6
''Biraz ciddi anlamda sıkıntı yaşayacağımı, fakat bunun sonunun ölüm olmadığını, zor günlerin bizi beklediğini dedi. Ancak mutlaka hastaneye gitmem gerektiğini söyledi. Allah kerim dedim 4 gün sonra sabah kahvaltısında, oturduğum yerde yere yığılmışım, en yakın hastaneye kaldırdılar.''
7
''Dediler ki 'yüzde 90 apandisitiniz patlıyor hemen tam teşekküllü hastaneye gidin' dediler. Yolda giderken benim şoförden kan değerlerimi almışlar. Gittiğim hastaneye götürmüşler. Kapıda da birileri bekliyor, sanırım çok ağır bir hasta gelecek dedim. Meğer beni bekliyorlarmış. Sonra beni içeri aldılar, yukarı çıkardılar. Doktor geldi yüksek bir ihtimal bir hafta ömrün var dedi bana" dedi.
8
Rüya tabircisi Seyit Emin Kırgil ise Göğebakan hasta olmadan 4 gün önce gördüğü rüyayı şöyle anlattı: "Göğebakan Hz. Şehit Gaffar Ali Hisselam'ı sürekli ziyaret eder, ayrıca Göğebakan rüyasında Ali Hisselam ile kardeş olmuştur. Rüyamda Ali Hisselam Murat abi ile birlikte bir siyah otomobille türbeye kendisini ziyarete geldi. Mübarek kendisinin ziyaretini kabul ettikten sonra abiye gitmesini söyledi.''
9
''Göğebakan arabaya doğru geldi, arabayı çalıştırdı, o an mübarek kendisine inmesini söyledi. Araba çalışır vaziyetteydi, mübarek Göğebakan'a arabayı bırak sen git dedi. Göğebakan tam kapıdan çıkmak üzereyken o anda kendisine dur dedi. Durunca hadi bu seferde yırttın dedi."
10
Kırgil, "Yırttın" dedikten sonra uyandığını ve hemen Göğebakan'ı arayarak rüyayı anlattığını ifade ederek, "Göğebakan rüyanın yorumunu sordu. Ben de bir mübarek insanı ziyaret etmek Allah katında maneviyatının güçlenmesidir dedim.
11
Arabanın siyah olması kara haberinin tez duyulması, arabanın dünya çapında marka olması hastalığını dünyanın duyacağı, arabanın içine binmesi hastalıktan bir müddet çekeceği, arabayı çalışır halde bırakıp hadi git dedikten sonra 7 adım atması, sıkıntının 7 ay ya da 7 hafta süreceği, kapıda mübareğin 'hadi yırttın' demesi, sıkıntının aşılacağı, hastalıktan kurtulacağı anlamına geliyor. Rüyayı anlattığımda Göğebakan grip olduğunu söyledi.

Son Dakika Murat Göğebakan'ın Hayatını Bu Rüya Kurtardı - Son Dakika Magazin


YORUMLAR
500
Advertisement