Son Dakika Haberleri: Mutlaka İzlenmesi Gereken Belgeseller

Mutlaka İzlenmesi Gereken Belgeseller

11 ay önce

Sizin için ufkunuzu Kaf dağına çıkaracak 10 belgesel derledik. İşte ölmeden önce izlenmesi gereken belgeseller...

1
Kuzeyli Nanook
Kuzeyli Nanook
Listemize 1922 Fransa ve ABD ortak yapımı Kuzeyli Nanook filmi ile başlıyoruz. Belgesel film kategorisinin ilklerinden sayılan Kuzeyli Nanook, Kanada'nın doğusunda yer alan Hudson Körfezi'ndeki İnuit Eskimolarının gelenek ve yaşamlarının anlatıyor. 1.18 dakika süren belgesel yıllar geçmesine karşın izlenirliğinden hiçbir şey kaybetmedi.
2
Kapitalizm: Bir Aşk Hikayesi
Kapitalizm: Bir Aşk Hikayesi
Micheal Moore yapımı belgesel ABD'ye daha doğrusu kapitalizme yapılan bir eleştiri. Finansal kriz ve sonuçlarını ödeyen işsizlerin unutulmaz aşk hikayesi. Bu aşk 14bin kişilik bir işsiz kitleyi de doğuruyor. Bu aşk hikayesi kesinlikle izlenmeye değer.
3
The Human Planet
The Human Planet
İnsan Gezegeni adından da anlaşılacağı gibi insanları anlatıyor. Bir BBC belgeseli olan bu yapım, Doğa ile mücadeleye girişen insanların hikayesi. Hiç bilmediğimiz yaşam tarzlarını anlatan belgesel için söylenebilecek tek şey izlemeyenin çok şey kaçıracağıdır.
4
Mind Field
Mind Field
Mind Field belgeseli beynin gizemli derinlikte sizleri bir seyahate çıkarıyor. Oldukça rahat bir dile sahip olan belgeseli izlerken birçok garip ve sürpriz olay ile karşılaşıyorsunuz.
5
6
That Sugar
That Sugar
Şekeri bırakmak istemeyen ve hala hayatımızda vazgeçilmez olarak görenlerdenseniz eğer bu film tam size göre.Şekerin sigara ve alkol gibi bir bağımlılık olduğunu ve vücuda verdiği zararları komik bir şekilde anlatan filmi izledikten sonra şekeri bırakacaksınız.
7
Amerika'nın Gizli Tarihi
Amerikanın Gizli Tarihi
10 bölümden oluşan belgesel Amerika'nın tarihini ders kitaplarından farklı bir şekilde yansıtıyor. Türkçe dublajını Kenan Işık'ın seslendirdiği yapım Oliver Stone imzası ile bize Amerika'nın gizli dosyalarını açıyor.
8
Uygunsuz Gerçek
Uygunsuz Gerçek
İşte bu belgesel oldukça can acıtıcı gerçeklere parmak basıyor. Küresel sanayinin çevreyi mahvetmesinin yok olması engellenemeyen dünyanın durumuna şahit oluyoruz. Birçok mesele hakkında bilgi vermesinin yanında farkındalık oluşturmak adına kesinlikle izlenmeli.
9
Kozmos
Kozmos
Hala Kozmos izlemeyen kaldı mı? bilmem ama izlemeyen kesinlikle pişman olur. Ünlü astrofizikçi Neil de Grasse Tyson bize uzay serüveninde rehber oluyor. Bambaşka bir dünyaya bakış bambaşka bir ufka dalış işte kozmosu tarif eden cümle!
10
Bosna
Bosna
Bir National Geographic belgeseli olan Bosna Bosna'daki katliama ışık tutmayı amaçlayan bir ekibi anlatıyor. Adli tıpçıların başrolde olduğu soruşturmada unutulmaması gerek Bosna hakkında birçok şey öğreniyoruz. En önemlisi de bu belgesel ölenlerin unutulmadığını hatırlatıyor bize.Haber Yayın Tarihi: 29.12.2018 12:02 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Cesedi bir bavul içinde bulunan talihsiz kız hakkında olay iddia: Cinsel ilişki sırasında yanlışlıkla öldü Prezervatif tarihe karışıyor! Dünyada ilk erkek doğum kontrolü hayata geçecek Ünlü oyuncu Kadir Doğulu'nun eski hali sosyal medyada olay oldu! Mucize Doktor'da Ali Vefa'nın patalojiden arkadaşı maviş gözlü Duygu, bakın nereli! Bir zamanlar güzelliğiyle mest ediyordu! Prenses Caroline son haliyle şaşırttı