Mutluluk Çok Uzak Değil! - Son Dakika

Mutluluk Çok Uzak Değil!

11.04.2014 18:30

Mutluluk, sadece ruhsal bir durum değil! Hiçbir sebep yokken bile yoktan varedilebilen, mucizevi bir yaşam ilacı. Ve inanın, sizden hiç de uzakta değil...

1
Bulunduğunuz yerden keyif almaya çalışın, işinizi şansa bırakmayın İşinize daha fazla konsantre olup yüzünüzden gülümsemeyi eksik etmemelisiniz.
2
Hayatınızı kontrol etmeli, birkaç günlük planlarla ve günü kurtarmaya yönelik değil, uzun vadeli düşünerek hareket etmelisiniz.
3
Aile ve arkadaşlarınızla kopuk olmamanız da yaşama karşı duyduğunuz kaygı ve endişelerinizi minimize etmek için oldukça faydalı.
4
Egzersizin gücüne inanın: Egzersiz, sizin sadece iyi görünmenizi sağlayıp dolaylı yoldan mutlu olmanıza neden olmakla kalmaz, hormonal ve mental açıdan da destekleyici bir görev görüp çok daha pozitif olmanızı sağlar.
5
Egzersiz sayesinde daha fazla salgılanan endorfin hormonu ile stresin yol açtığı yıpratıcı etkilerden uzaklaşabilirsiniz.
6
Parayla saadet olmaz ama mutluluğa etkisi de tartışılmaz. Paraya önem vermeyen biri olabilirsiniz fakat günümüzde insanların birbirlerine olan saygısının bile kazançları ile doğru orantılı olarak arttığı biliniyor.
7
Sadece var olabilmek için değil, sosyal yaşama dahil olabilmek, daha iyi beslenip sağlıklı kalmak, hastalanıldığında kaliteli bir sağlık hizmeti alabilmek, hobilerine ve kendine zaman ayırabilmek ve daha nice şey için para önemli.
8
Çok daha zengin olmanız, çok daha mutlu olmanızı garanti etmiyor fakat ‘ çok daha mutlu olma potansiyelinizi’ şüphesiz artırıyor...
9
Gülmek için yaratılmış gözlerde yaş olmasın...Herhangi bir neden bulamasanız, çevrenizdeki herkesin yüzü asık olsa da gülün! Başkaları ne düşünür, ne der diye düşünmeyin.
10
Yalnızken bile kendi kendinize gülümsemeyi deneyebilirsiniz. Gülmek bulaşıcıdır ve karşılaştığınız, karşılaşacağınız zorluklar, gülen bir insan yüzünü hiç sevmezler!

YORUMLAR
500

Son Dakika Mutluluk Çok Uzak Değil! - Son Dakika


Advertisement