Son Dakika Haberleri: Mutluluk Çok Uzak Değil!

Mutluluk Çok Uzak Değil!

6 yıl önce

Mutluluk, sadece ruhsal bir durum değil! Hiçbir sebep yokken bile yoktan varedilebilen, mucizevi bir yaşam ilacı. Ve inanın, sizden hiç de uzakta değil...

1
Bulunduğunuz yerden keyif almaya çalışın, işinizi şansa bırakmayın İşinize daha fazla konsantre olup yüzünüzden gülümsemeyi eksik etmemelisiniz.
2
Hayatınızı kontrol etmeli, birkaç günlük planlarla ve günü kurtarmaya yönelik değil, uzun vadeli düşünerek hareket etmelisiniz.
3
Aile ve arkadaşlarınızla kopuk olmamanız da yaşama karşı duyduğunuz kaygı ve endişelerinizi minimize etmek için oldukça faydalı.
4
Egzersizin gücüne inanın: Egzersiz, sizin sadece iyi görünmenizi sağlayıp dolaylı yoldan mutlu olmanıza neden olmakla kalmaz, hormonal ve mental açıdan da destekleyici bir görev görüp çok daha pozitif olmanızı sağlar.
5
Egzersiz sayesinde daha fazla salgılanan endorfin hormonu ile stresin yol açtığı yıpratıcı etkilerden uzaklaşabilirsiniz.
6
Parayla saadet olmaz ama mutluluğa etkisi de tartışılmaz. Paraya önem vermeyen biri olabilirsiniz fakat günümüzde insanların birbirlerine olan saygısının bile kazançları ile doğru orantılı olarak arttığı biliniyor.
7
Sadece var olabilmek için değil, sosyal yaşama dahil olabilmek, daha iyi beslenip sağlıklı kalmak, hastalanıldığında kaliteli bir sağlık hizmeti alabilmek, hobilerine ve kendine zaman ayırabilmek ve daha nice şey için para önemli.
8
Çok daha zengin olmanız, çok daha mutlu olmanızı garanti etmiyor fakat ‘ çok daha mutlu olma potansiyelinizi’ şüphesiz artırıyor...
9
Gülmek için yaratılmış gözlerde yaş olmasın...Herhangi bir neden bulamasanız, çevrenizdeki herkesin yüzü asık olsa da gülün! Başkaları ne düşünür, ne der diye düşünmeyin.
10
Yalnızken bile kendi kendinize gülümsemeyi deneyebilirsiniz. Gülmek bulaşıcıdır ve karşılaştığınız, karşılaşacağınız zorluklar, gülen bir insan yüzünü hiç sevmezler!Haber Yayın Tarihi: 11.04.2014 06:30 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Instagram fenomenine hapis şoku! 1 saatte 4 mağaza soydu Fenerbahçelilerin sevgilisi Aly Eckman, çıplak pozlarıyla Instagram sansürüne meydan okudu Otomobil alacaklar dikkat! Bu fırsatı kaçıran pişman olur, 20 gün kaldı Sosyal medya fenomeni Amanda Yenge'den, Türkiye'yi gururlandıran paylaşım! Gören şaka yaptığını sanıyor! Vücut geliştirici adam, şişme kadınla evleniyor