Mutluluk Sadece 5 Adım Uzakta! - Son Dakika

Mutluluk Sadece 5 Adım Uzakta!

11.04.2014 18:26

Mutluluk, sizin için hiçbir sebep yokken bile yoktan varedilebilen, mucizevi bir yaşam ilacı olabilir.

1
Yaşamdan beklentilerimiz farklılıklar gösteriyor, tabii bu da her birimizin mutluluk kavramını algılama şeklinde değişikliklere neden oluyor.
2
Kimimiz banka hesabının şişkinliğini, kimimiz sevgilisiyle arasının düzelmesini, kimimiz ise yeniden sağlığına kavuşmayı 'mutluluk' olarak görüyor.
3
Mutluluk için biraz çaba göstermelisiniz. Size vereceğimiz 5 ufak öneriye dikkate alın. Mutluluğunuzun arttığını hissedeceksiniz!
4
Keyif almaya çalışın, işinizi şansa bırakmayın; Mutluluğumuzu etkileyen en önemli şeylerden biri, en çok vakit geçirdiğimiz ortamlar, yani pek çoğumuz için haliyle 'iş yerleri'... İşinize daha fazla konsantre olup yüzünüzden gülümsemeyi eksik etmemelisiniz.

5
Ayrıca hayatınızı kontrol etmeli, birkaç günlük planlarla ve günü kurtarmaya yönelik değil, uzun vadeli düşünerek hareket etmelisiniz. Aile ve arkadaşlarınızla kopuk olmamanız da yaşama karşı duyduğunuz kaygı ve endişelerinizi minimize etmek için oldukça faydalı!
6
Egzersizin gücüne inanın :Egzersiz, sizin sadece iyi görünmenizi sağlayıp dolaylı yoldan mutlu olmanıza neden oluyor. Egzersiz sayesinde daha fazla salgılanan endorfin hormonu ile stresin yol açtığı yıpratıcı etkilerden uzaklaşabilirsiniz.
7
Parayla saadet olmaz ama mutluluğa etkisi de tartışılmaz: Paraya önem vermeyen biri olabilirsiniz fakat günümüzde insanların birbirlerine olan saygısının bile kazançları ile doğru orantılı olarak arttığı gerçeğini düşünürsek, sadece var olabilmek için değil, sosyal yaşama dahil olabilmek, daha iyi beslenip sağlıklı kalmak, hastalanıldığında kaliteli bir sağlık hizmeti alabilmek, hobilerine ve kendine zaman ayırabilmek ve daha nice şey için maddi durum ister istemez önemli!
8
Daha gerçekçi hedefler koyun: Hayatta birçok amacınız olabilir. Bu hedeflerinizi küçük tutun demiyoruz ama hem çok daha dar bir zaman dilimine yaymaya hem de daha gerçekçi olmaya çalışın. Ufak adımlarla, küçük başarı ve mutlulukları hazmederek ilerleyin. Büyük hedeflere, küçük hedefçiklerle ulaşılabileceğini asla unutmayın!

9
Gülmek için yaratılmış gözlerde yaş olmasın: Herhangi bir neden bulamasanız, çevrenizdeki herkesin yüzü asık olsa da gülün! Başkaları ne düşünür, ne der diye düşünmeyin. Yalnızken bile kendi kendinize gülümsemeyi deneyebilirsiniz. Gülmek bulaşıcıdır ve karşılaştığınız, karşılaşacağınız zorluklar, gülen bir insan yüzünü hiç sevmezler!

YORUMLAR
500

Son Dakika Mutluluk Sadece 5 Adım Uzakta! - Son Dakika


Advertisement