Nadir görülen beyaz kaplan yavruları koronavirüs nedeniyle öldü - Son Dakika

Nadir görülen beyaz kaplan yavruları koronavirüs nedeniyle öldü

14.02.2021 09:35

Pakistan'da bir hayvanat bahçesinde geçtiğimiz ay öldüğü açıklanan 11 haftalık nadir görülen iki beyaz kaplan yavrusunun koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

1
Yetkililer söz konusu iki kaplan yavrusunun kedigillerde sıkça rastlanan panleukopenia virüsüne yakalandığını düşünmüş, tedaviye başlandıktan 4 gün sonra hayvanlar ölmüştü.

2
Lahore Hayvanat Bahçesi'nde yapılan otopside yavruların akciğerlerinin ciddi şekilde zarar gördüğü ve enfeksiyon kaptığı belirtildi. Patologlar, kaplanlara PRC testi yapılmamasına rağmen Covid-19'dan öldüklerine inandıklarını söyledi.
3
Hayvanat bahçesinin müdür yardımcısı Kiran Saleem, kaplanların ölümü sonrası yapılan testlerde 6 görevlinin Covid-19'a yakalandığını tespit ettiklerini bunlardan birinin de hayvanların bakıcılarından olduğunu söyledi.
4
Ancak bazı aktivistler 30 Ocak'ta ölen kaplan yavrularının sonunun, hayvanat bahçesindeki kötü şartlar yüzünden bu noktaya geldiğini öne sürüyor.
5
Bilim insanları, koronavirüs salgınını tamamen bitirmek için hayvanların da aşılanması gerekebileceğini belirtti.

6

Son Dakika Nadir görülen beyaz kaplan yavruları koronavirüs nedeniyle öldü - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

19 yaşındaki genç kız, hamile olduğunu tuvalette doğum suyu gelince anladı Bu kareleri görmediniz! İşte Yeşilçam efsanelerinin ölmeden önceki son görüntüleri Duygulanmamak elde değil! Atatürk'ün daha önce hiç görülmemiş fotoğrafı tam 91 yıl sonra ortaya çıktı Bu manzara hem acının hem şehadetin habercisi! 11 yiğidimizin evleri al bayraklarla donatıldı 400 yıldır insanların dilinde! Tarlada yürüyen gizemli varlık tartışmalara yol açtı