Nasa'nın 48 Saatlik Teknoloji Maratonu Sona Erdi - Son Dakika

Nasa'nın 48 Saatlik Teknoloji Maratonu Sona Erdi

16.04.2014 02:21

Türkiye'yi lise öğrencilerinin 'Mars robotu ile uzayda tarım projesi' temsil edecek.

1
NASA’nın 12-13 Nisan tarihlerinde 48 ülke ve 96 şehirde eş zamanlı gerçekleştirdiği ve Türkiye’de TTNET’in ana sponsorluğunda düzenlenen ve 200’e yakın katılımcının kayıt yaptırdığı teknoloji maratonu International Space Apps Challenge sona erdi.

Kaynak :

2
Sabancı Üniversitesi Tuzla Kampüsü’nde düzenlenen ve 48 saat aralıksız devam eden NASA etkinliğinde toplam 13 proje geliştirildi. Teknoloji geliştirme maratonun Türkiye ayağını kazanan iki ekip, NASA’nın küresel etkinliğinde Türkiye’yi temsil etme hakkı kazandı.
3
Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi’nden 9 öğrencinin oluşturduğu takım Mars’a malzeme taşımakta kullanılabilecek ve lego parçalarından oluşan robot araçları ile seçilirken Bilkent Üniversitesi’nden 2 öğrenciden oluşan takım ise Mars’ta yeraltında oluşturulacak seralarda sebze yetiştirilmesini sağlayacak projeleriyle jüriden en yüksek puan alan iki takımdan biri oldu.

4
5

Son Dakika Nasa'nın 48 Saatlik Teknoloji Maratonu Sona Erdi - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Yardım fonundan 100 bin dolar çalan uyanık fenomeni lüks paylaşımları yakalattı Erkek hemşirenin tecavüzüne uğrayan kovid hastası kadın hayatını kaybetti Leyla ile Mecnun hasretini bitirecek haberi Ahmet Mümtaz Taylan duyurdu Sezonu bahçede açtı! Tuğba Özerk'in mayokinili paylaşımı hayranlarına bile aşırı geldi Büyük beden model Ashley Graham vücuduna anlam yükledi! Bakın en çekici yeri neresiymiş
Advertisement