NASA'nın Çılgın Buluşu İnsanlığın Hayatını Değiştirecek! - Son Dakika

NASA'nın Çılgın Buluşu İnsanlığın Hayatını Değiştirecek!

03.02.2018 12:48

NASA'dan insanlık için çığır açacak yepyeni bir buluş geldi. Uzun yıllardır üzerinde çalışılan bu özel teknoloji insanlığın hayatını toptan değiştirecek...

1
NASA'da görevli bilim insanları, insanlığın bir gün Mars'a gitmesinde büyük rol oynayacak iyon püskürtücülü roketi icat ettiklerini açıkladı.

2
Peki bu ne anlama geliyor?

3
Sistem uzay yolculukları için rekor hızlara ulaşmayı garantiliyor ve iyon roketinin kullanılacağı ilk tam teşekküllü yolculuk Mars'a doğru olacak.

4
Projenin baş mimarlarından Alex Gallimore, Space.com'a yaptığı açıklamada, “X3'ün 100 kW'tan fazla güce sahip olabileceğini gösterdik. Bugüne kadar herhangi bir plazma iticisinin elde ettiği en yüksek itme şiddeti olan 5.4 Newtonluk itme kuvvetine ulaşmayı başardık” açıklamasında bulundu. Önceki itiş gücü rekoru 3.3 Newton olarak ölçülmüştü.

5
Gaiadergi'nin haberine göre iyon püskürtücülü itici roketler, daha az yakıtla daha çok itiş gücü sağlıyorlar. Yani daha az yakıt çok daha uzun mesafeler kat edilebiliyor. Dolayısı ile roketlerin yakıt tankları küçülüyor ve daha düşük riskli hafif seyahatler mümkün oluyor.

6
X3 sistemi, mevcut olan ve saniyede 5 kilometrelik hızlara ulaşan sistemlerden 8 kat daha hızlı yani saniyede 40 kilometrelik bir hızdan söz ediliyor. Ufak bir hesapla mevcut sistemlerin saatte 18.000 kilometre, X3'ün ise saatte 144.000 kilometrelik hızlara sahip olduğunu söyleyebiliriz.

7
8

Son Dakika NASA'nın Çılgın Buluşu İnsanlığın Hayatını Değiştirecek! - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Sivaslılar'dan kangal sayısını ikiye çıkaran Adriana Lima'ya çağrı: Üçüncüsü bizden olsun Bir ay içinde hamile bıraktığı 6 kadınla yan yana gelip poz verdi Köyün yarısı koronaya yakalandı, kimse vefat etmedi! Sırrı iki şeyde saklı Çok şaşıracaksınız! Ali Baba ve Kırk Haramiler'deki içi altın dolu mağara bakın neredeymiş Sadece meyve ve bitkilerle besleniyor! Ormanın gerçek kralını görenler hayretler içerisinde