NASREDDİN HOCA Resimleri

Nasreddin Hoca Resimleri

 • 05 Mart 2017 13:53 Türkiye'nin İlk Açık Hava Heykel Müzesi Sivrihisar'da Sergileniyor Türkiye'nin İlk Açık Hava Heykel Müzesi Sivrihisar'da Sergileniyor Başta eşeğe ters binen meşhur Nasreddin Hoca olmak üzere, Mustafa Kemal Atatürk’ten Yaşar Kemal’e, Yunus Emre’den Karacaoğlan’a dünyanın yakından tanıdığı önemli isimlerden oluşan heykeller, Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde bulunan Türkiye’nin ilk Açık Hava Heykel Müzesi’nde yükseliyor.
 • 16 Şubat 2017 12:32 Akşehir Belediyesi'nden Nasreddin Hoca Konulu Ulusal Yarışma Akşehir Belediyesi'nden Nasreddin Hoca Konulu Ulusal Yarışma Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesi, Milli Eğitim Bakanlığı işbirliğiyle ilkokullar arası "Ulusal Nasreddin Hoca Fıkra Canlandırma Yarışması" düzenliyor.
 • 13 Aralık 2016 16:28 Akşehir'e Gelen Misafirleri Nasreddin Hoca Karşılıyor Akşehir'e Gelen Misafirleri Nasreddin Hoca Karşılıyor Konya’daki Hz. Mevlana’nın 743. Vuslat Yıl Dönümü Uluslararası Anma Törenleri kapsamında Akşehir’e de uğrayan tur otobüslerindeki ziyaretçileri ilçeye gelişlerinde temsili Nasreddin Hoca karşılıyor.
 • 27 Ekim 2016 16:30 Nasreddin Hoca Anma Günleri Fıkra Yarışması ile Son Buldu Nasreddin Hoca Anma Günleri Fıkra Yarışması ile Son Buldu Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesi tarafından Nasreddin Hoca’yı anmak, onu gelecek nesillere daha iyi aktarmak, Nasreddin Hoca’nın bilge kişiliğini, ulemalığını anlatabilmek ve onu tüm dünyaya daha iyi tanıtabilmek amacıyla düzenlenen Nasreddin Hoca Anma Günleri yapılan Fıkra Canlandırma...
 • 24 Ekim 2016 17:42 Nasreddin Hoca Anma Günleri Başladı Nasreddin Hoca Anma Günleri Başladı Konya’nın Akşehir İlçe Belediyesi tarafından Nasreddin Hoca Anma Günleri, “Sabahın Seherinde Nasreddin Hoca’dan Esintiler” etkinliği ile başladı.
 • 06 Temmuz 2016 12:28 Akşehir Gölünde Su Seviyesi Azaldı, Nasreddin Hoca Mayayı Çaya Çaldı Akşehir Gölünde Su Seviyesi Azaldı, Nasreddin Hoca Mayayı Çaya Çaldı 57. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Şenliği resmi açılış töreni, Nasreddin Hoca Türbesi önündeki meydanda yapıldı.
 • 03 Haziran 2016 14:31 Bakan Avcı: Tatilcilerden Yanayım Bakan Avcı: Tatilcilerden Yanayım Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu ile birlikte Eskişehir'in Sivrihisar İlçesi'ndeki 'Nasreddin Hoca Anma Etkinlikleri'ne katılan Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı, 9 günlük bayram tatiline Bakanlar Kurulu'nun karar vereceğini belirterek, kendisinin tatilcilerden yana olduğunu söyledi.
 • 12 Ekim 2015 08:34 Usta Oyuncu Levent Kırca'nın 67 Yıllık Hayatı Usta Oyuncu Levent Kırca'nın 67 Yıllık Hayatı
 • 07 Temmuz 2015 19:34 En Güzel Gözlü ve En Hızlı Koşan Eşek Yarışması En Güzel Gözlü ve En Hızlı Koşan Eşek Yarışması 56. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah günleri kapsamında Konya’nın Akşehir ilçesinde, "En Hızlı Koşan Eşek" ve "En Güzel Gözlü Eşek" yarışmaları yapıldı.
 • 05 Temmuz 2015 23:39 Nasreddin Hoca Kardeşlik ve Sevgi Mayaladı Nasreddin Hoca Kardeşlik ve Sevgi Mayaladı Konya'nın Akşehir İlçesi'nde bu yıl 56'ıncısı düzenlenen Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri başladı.
 • 05 Temmuz 2015 20:54 56. Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri Başladı 56. Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri Başladı Konya’nın Akşehir ilçesinde bu yıl 56’ncısı düzenlenen, “Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri” kapsamında temsili Nasreddin Hoca, adını taşıyan müzeye gidilerek etkinliklere davet edildi.
 • 16 Haziran 2015 11:42 Miniklerden Yıl Sonu Gösterisi Miniklerden Yıl Sonu Gösterisi Kepez Belediyesi Nasreddin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evi’nin öğrencileri, yıl sonu gösterisi sergiledi.
 • 19 Mayıs 2015 09:35 Türkiye'nin İlleri Neleriyle Meşhur Türkiye'nin İlleri Neleriyle Meşhur
 • 08 Mayıs 2015 11:51 Üniversiteli Öğrencilere Uygulamalı Nasreddin Hoca Dersi Üniversiteli Öğrencilere Uygulamalı Nasreddin Hoca Dersi Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi (NEÜ) Türk Dili ve Edebiyatı Ana Bilim dalı 3. Sınıf öğrencileri Akşehir’e gelerek uygulamalı olarak Nasreddin Hoca dersi işledi.
 • 06 Mayıs 2015 11:26 Seydişehir Polisinden Öğrencilere Uygulamalı Trafik Eğitimi Seydişehir Polisinden Öğrencilere Uygulamalı Trafik Eğitimi Konya’nın Seydişehir İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Haftası etkinleri kapsamında, öğrencilere trafik bilincini geliştirmek için oluşturulan trafik adasına gelen öğrencilere masal kahramanları kırmızı başlıklı kız, kurt ve Nasreddin Hoca kostümüyle uygulamalı eğitim veriyor.
 • 06 Nisan 2015 15:10 Akşehir'de Ağaçlar Kitap Açtı, Öğrenciler Topladı Akşehir'de Ağaçlar Kitap Açtı, Öğrenciler Topladı Konya'nın Akşehir ilçesinde birincisi düzenlenen Akşehir Kitap Fuarı kapsamında Nasrettin Hoca Meydanında bulunan ağaçlar çiçek yerine kitap açtı.
 • 01 Nisan 2015 15:23 Turizmcilere Nasreddin Hoca'lı Karşılama Turizmcilere Nasreddin Hoca'lı Karşılama Konya’nın Akşehir ilçesinin turizm sektöründen bir pay alması, doğası, tarihi zenginliği, kültürel varlıkları gibi yönlerinin daha iyi tanıtılmasının hedeflendiği “Akşehir’in Yüzü Turizmle Gülüyor” projesi kapsamında, ilçede turizm seyahat acenteleri için info bir gezi düzenlendi.
 • 12 Mart 2015 16:47 Erol Büyükburç, Son Haftasında Adana'da Konser Verip Mersin'de Nasreddin Hoca Olmuştu Erol Büyükburç, Son Haftasında Adana'da Konser Verip Mersin'de Nasreddin Hoca Olmuştu İstanbul'daki evinde yaşama 79 yaşında veda eden Erol Büyükburç, geçen hafta son konserini memleketi Adana'da verirken, bir okulun davetlisi olarak gittiği Mersin'de de Nasreddin Hoca'yı canlandırmıştı.
 • 06 Mart 2015 14:06 Nasrettin Hoca'nın Türbesini Sivrihisar'da Gösterildi Akşehirliler Ayağa Kalktı Nasrettin Hoca'nın Türbesini Sivrihisar'da Gösterildi Akşehirliler Ayağa Kalktı Kültür Bakanlığının yayınladığı ‘Geçmişten Geleceğe Yaşayan Kültür Mirasımız’ isimli kitapçıkta Nasreddin Hoca’nın türbesinin Eskişehir’in Sivrihisar ilçesinde bulunduğu bilgisine yer verilince Akşehirliler ayağa kalktı.
 • 08 Şubat 2015 18:13 Peygamber Efendimize Hakarete Nasreddin Hocalı Tepki Yürüyüşü Peygamber Efendimize Hakarete Nasreddin Hocalı Tepki Yürüyüşü Konya’nın Akşehir ilçesinde, 31 sivil toplum kuruluşunun bir araya gelerek oluşturduğu İnanca Saygı ve Mazlumlara Hürriyet Platformu, Peygamber Efendimize Fransa’da bir karikatürle yapılan hakaret ve dünyadaki mazlum Müslümanlara yapılan zulümleri protesto için temsili Nasreddin Hoca’nın da katıldığı geniş çaplı bir yürüyüş düzenledi.
 • 31 Aralık 2014 00:12 Nevşehirli Gençlerden Nevşehirli Gençlerden "Noel Baba" Protestosu Genç Birlik Nevşehir Şubesi üyesi gençler, Nasrettin Hoca kıyafeti giyip Noel Baba maketini yaktı.
 • 01 Kasım 2014 15:42 Aynı Midibüste Can Verdiler, Aynı Mezarlığa Defnedildiler Aynı Midibüste Can Verdiler, Aynı Mezarlığa Defnedildiler Isparta'da elma bahçelerinde çalışmaya giderken Yalvaç İlçesi yakınlarında aşırı yolcu alınması nedeniyle frenleri patlayınca şarampole devrilen midibüste ölen 17 kişiden 13'ü Akşehir merkezde Nasreddin Hoca Mezarlığı'na mezarlığa, 1'i Adsız Mahallesi'ne, 1'i de Ortaköy Mahallesi'nde yaklaşık 10 bin kişi tarafından sağanak yağmur altında son yolculuğuna uğurlandı.
 • 30 Eylül 2014 15:42 Nasrettin Hoca Turşu Kurdu Nasrettin Hoca Turşu Kurdu Bursa’nın Orhangazi ilçesinde yıl ilki gerçekleştirilen Gedelek Turşu Festivali’nde Nasrettin Hoca turşu kurdu.
 • 11 Temmuz 2014 13:17 Akşehir'de Film Atölyesi Çocukların Çektiği Filmle Sona Erdi Akşehir'de Film Atölyesi Çocukların Çektiği Filmle Sona Erdi 55. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri kapsamında Yönetmen Ümit Köreken tarafından Akşehirli çocuklar için yapılan Film Atölyesi çalışmaları çocukların çektiği kısa film ile son buldu.
 • 10 Temmuz 2014 17:40 Huzurevi Sakinleri Canlı Heykel ve Pantomim ile Eğlendi Huzurevi Sakinleri Canlı Heykel ve Pantomim ile Eğlendi 55. Uluslararası Akşehir Nasreddn Hoca Anma Ve Mizah Günleri kapsamında canlı heykel ve pantomim sanatçıları, Nasreddin Hoca Huzurevi’ndeki yaşlılar için özel bir gösteri sergiledi.
 • 05 Temmuz 2014 22:24 Nasreddin Hoca Göl Yerine Dereye Maya Çaldı Nasreddin Hoca Göl Yerine Dereye Maya Çaldı Konya’nın Akşehir ilçesinde bu yıl 55’ncisi düzenlenen, “Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca’yı Anma ve Mizah Günleri” kapsamında temsili Nasreddin Hoca, adını taşıyan müzeye gidilerek etkinliklere davet edildi.
 • 09 Haziran 2014 12:31 Kreş Sayısı Artacak Kreş Sayısı Artacak Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, geçtiğimiz dönem ilçeye kazandırdığı Nasrettin Hoca Kreş ve Gündüz Bakım Evi’ni ziyaret etti.
 • 24 Mayıs 2014 15:46 Alman Turist, Türkçesini Nasrettin Hoca Hikayeleriyle Geliştiriyor Alman Turist, Türkçesini Nasrettin Hoca Hikayeleriyle Geliştiriyor 61 yaşında Türkçe öğrenmeye başlayan Alman turist, konuşmasını Nasrettin Hoca hikayeleri ve Keloğlan masallarıyla geliştiriyor.
 • 08 Mart 2014 23:49 Bakan Eroğlu Akşehir'de Bakan Eroğlu Akşehir'de Konya’nın Akşehir ilçesinde DSİ tarafından yaptırılan projelerin temel atma ve açılış törenlerine katılan Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nu, açılışın yapılacağı kültür merkezi önünde temsili Nasreddin Hoca karşıladı.
 • 02 Mart 2014 10:54 Mukadder Başeğmez'den Sarıgül'e Nasreddin Hocalı Eleştiri Mukadder Başeğmez'den Sarıgül'e Nasreddin Hocalı Eleştiri AK Parti Şişli Belediye Başkan Adayı Mukadder Başeğmez, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül'ü Nasreddin Hoca fıkrasını hatırlatarak eleştirdi.
 • 12 Aralık 2013 18:35 Denizli'nin 'Nasrettin Hocası' Hayatını Kaybetti Denizli'nin 'Nasrettin Hocası' Hayatını Kaybetti Denizli’de Nasrettin Hoca gibi giyinerek vatandaşlarla fotoğraf çektiren 50 yaşındaki Hamdi Cemil Yılmaz hayatını kaybetti.
 • 15 Kasım 2013 04:54 Dağıstan'dan Akşehir Belediyesine Teşekkür Mektubu Dağıstan'dan Akşehir Belediyesine Teşekkür Mektubu Dağıstan Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı, Nasreddin Hoca Fıkralarının albüm haline getirilmesi nedeniyle Akşehir Belediyesine bir mektupla teşekkür etti.
 • 15 Temmuz 2013 14:00 Halil İbrahim Sofrası Sivrihisar'da Kuruldu Halil İbrahim Sofrası Sivrihisar'da Kuruldu Eskişehir 2013 TDKB Ajansı'nın "Ramazan Günleri" iftar programı, Nasreddin Hoca'nın doğduğu yer olan Sivrihisar'ın şadırvan meydanında yapıldı.
 • 12 Temmuz 2013 16:24 'Bir Mahalle Ki' Akşehir'de 'Bir Mahalle Ki' Akşehir'de Bursa Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu, 'Bir Mahalle ki' adlı oyununu, '54.Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri'nde sahneleyerek, vatandaşları kahkahaya doyurdu.
 • 12 Temmuz 2013 12:51 Eskişehirli Karikatüristler Akşehir Nasreddin Hoca Şenlikleri'nde Eskişehirli Karikatüristler Akşehir Nasreddin Hoca Şenlikleri'nde Konya'da 1959 yılından beri yapılan Akşehir Nasreddin Hoca Şenlikleri'ne Eskişehirli karikatürcüler bu yıl da desteklerini esirgemedi.5-10 Temmuz tarihleri arasında Nasreddin Hoca konulu karikatürler ve Anadolu Üniversitesi Eğitim Karikatürleri...
 • 09 Temmuz 2013 16:15 Son Meddahtan Türbeye Ziyaret Son Meddahtan Türbeye Ziyaret Komedyen Fatih Mühürdar 54.Uluslararası Akşehir Nasredin Hoca Anma ve Mizah Günleri kapsamında geldiği Konya'nın Akşehir ilçesinde Nasreddin Hoca Türbesini ve Gülmece Parkı'nı ziyaret etti.
 • 05 Temmuz 2013 18:16 Nasreddin Hoca, 'Göl Artık Yok' Deyip Yoğurda Su Mayaladı (2) Nasreddin Hoca, 'Göl Artık Yok' Deyip Yoğurda Su Mayaladı (2) Bu yıl Akşehir'de 54'üncüsü düzenlenen Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca'yı Anma ve Mizah Günleri'nde Nasreddin Hoca'yı, 'Seksenler' dizisinin baş rol oyuncularından Rasim Öztekin canlandırdı.
 • 05 Temmuz 2013 18:02 Fatma Şahin: Asdep'i Bakanlar Kurulu'na Sunacağız (2) Fatma Şahin: Asdep'i Bakanlar Kurulu'na Sunacağız (2) Uluslararası Nasreddin Hoca'yı Anma ve Mizah Günleri'ne katılan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, program kapsamında Nasreddin Hoca Türbesi'ne gelerek oyuncu Rasim Öztekin'in canlandırdığı temsili Nasreddin Hoca'yı etkinliklere davet...
 • 03 Temmuz 2013 13:57 Nasreddin Hoca 2. Altın Eşek Komedi Filmleri Festivali Başladı Nasreddin Hoca 2. Altın Eşek Komedi Filmleri Festivali Başladı Konya'nın Akşehir İlçe Belediyesi ve Film Yönetmenleri Derneği'nin organize ettiği 1-6 Temmuz tarihleri arasında yapılacak olan 2.Altın Eşek Komedi Filmleri Festivali başladı.
 • 21 Haziran 2013 17:56 Gebze'de Sünnet Şöleni Gebze'de Sünnet Şöleni 600 çocuğun delikanlılığa ilk adımı attığı Gebze Belediyesi'nin sünnet şöleninde, çocuklar Nasrettin Hoca, palyaço ve hokkabazlık gösterileri ile keyifli saatler yaşadı.
 • 09 Haziran 2013 17:22 Bakan Avcı'nın Önünde Liseli Folklorcuların Tüfekli Gösterisi Bakan Avcı'nın Önünde Liseli Folklorcuların Tüfekli Gösterisi Eskişehir'in Sivrihisar ilçesine bağlı Nasreddin Hoca beldesinde düzenlenen, Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile BBP Genel Başkanı Mustafa Destici'nin de izlediği 805'inci Nasreddin Hoca Doğum Şenlikleri'nde Anadolu Öğretmen Lisesi folklor ekibi...
 • 25 Mayıs 2013 14:25 Nasreddin Hoca Kazanından Halka Bedava Yoğurt Dağıtıldı Nasreddin Hoca Kazanından Halka Bedava Yoğurt Dağıtıldı Eskişehir'de 2013 Türk Dünyası Kültür Başkenti etkinlikleri kapsamında kentin değişik yerlerine konulan önünde kazan olan Nasreddin Hoca heykellerinin bulunduğu yerde, vatandaşlara ücretsiz yoğurt dağıtıldı.
 • 05 Mayıs 2013 17:02 Nasrettin Hoca Göle Maya Çaldı Nasrettin Hoca Göle Maya Çaldı Kocaeli'de gerçekleştirilen Uluslararası Hıdrellez Şenliği 2013 programında Nasrettin Hoca, Sapanca Gölü'ne maya çaldı.
 • 30 Nisan 2013 19:43 Milli Eğitim Bakanı Avcı, Genç Doğa Bilimcilere Nasreddin Hoca'yı Amblem Olarak Önerdi (3) Milli Eğitim Bakanı Avcı, Genç Doğa Bilimcilere Nasreddin Hoca'yı Amblem Olarak Önerdi (3) Eskişehir Osmangazi Üniversitesi'nde düzenlenen, 'Uluslararası Genç Doğa Bilimciler Turnuvası'nın açılışına katılan Anna Chapman, tören sonrası DHA muhabirine turnuva ile ilgili açıklamarda bulundu.
 • 07 Temmuz 2011 15:55 Akalın'dan Kaymakam'a Amca Gafı Akalın'dan Kaymakam'a Amca Gafı