'Nazi Gelini' Kahkaha Atıyor! - Son Dakika

'Nazi Gelini' Kahkaha Atıyor!

04.06.2013 17:29

Almanya'da 8'i Türk, 10 kişiyi öldürmekle suçlanan Nasyonal Sosyalist Yeraltı NSU davasının bugün 5. duruşması yapılıyor. Baş sanık Zschaepe'nin avukatları, davanın düşürülmesi için yine dilekçe yarışına girdi.

1
Almanya'da 8'i Türk, 10 kişiyi öldürmekle suçlanan Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) örgütüyle ilgili Münih Yüksek Eyalet Mahkemesi'nde görülen davanın 5. duruşması başladı.
2
On beş dakika gecikmeyle başlayan duruşmaya baş sanık Beate Zschaepe, içinde kırmızı polo tişört bulunan siyah bir kazak ve siyah pantolonla geldi.
3
38 yaşındaki Zschaepe salona girdikten sonra her zamanki gibi basına sırtını dönerek avukatlarıyla konuştu. Zschaepe'nin avukatlarıyla konuşurken kahkahalarla güldüğü görüldü.
4
Diğer sanık Schultze ise 9 kişiyi öldüren Ceska model tabancayı kendisinin bulduğunu itiraf etti.
5
Baş sanık Beate Zschaepe'nin avukatı Anja Sturm, müvekilinin devlet yetkilileri tarafından suçlu ilan edildiğini öne sürerek, davanın düşmesi talebinde bulundu.
6
Davanın önceki duruşmalarında olduğu gibi özellikle Zschaepe'nin avukatlarının seyri yavaşlatma amaçlı dilekçeleri bu duruşmada da devam etti. Yargıç Manfred Götzl'ün süreci hızlandırma çabalarına karşılık, avukatlar bu kez de Federal Savcı'nın bütün dosyaları sunmasını istedi.
7
Yargıç, dosyaların her zaman görülebileceğini belirterek bunu reddetti. Diğer tutuklu sanık Ralf Wohleben'in avukatının eksik dosyalar olduğu yönündeki iddiasını içeren dilekçesi de Götzl tarafından kabul edilmedi. Götzl aynı avukatın, “Dava adil değil, sanıklar medyada çoktan yargılandı" şeklindeki itirazını da geri çevirdi.

Son Dakika 'Nazi Gelini' Kahkaha Atıyor! - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement