Naziler Hakkında Bilinmeyenler - Son Dakika

Naziler Hakkında Bilinmeyenler

30.08.2015 15:46

1
Polonya'da İkinci Dünya Savaşı'nda kaybolduğu ve altın, mücevher ve silah dolu olduğu söylenen Nazi treninin bulunduğu öne sürülmüştü. Polonya'da, tonlarca Nazi altını taşıdığı sanılan bir tren bulunduğu iddiasını, Kültür Bakanı Yardımcısı doğruladı. Radar görüntüsüne göre tren zırhlı ve en az 100 metre

2
Polonya'da iki hazine avcısının, yer altı tünellerinde Nazilere ait içi altın dolu bir tren buldukları yönündeki iddiası, tünelin bulunduğu kasaba yöneticilerinden sonra, Polonya Kültür Bakanı Yardımcısı Piotr Zuchowski tarafından da doğrulandı.

3
İddia ilk olarak geçtiğimiz günlerde, trenin bulunduğu ileri sürülen Waldenburg kasabasının Belediye Başkan Yardımcısı Zygmunt Nowaczyk tarafından doğrulanmıştı.

4
Nowaczyk, trenin içinden çıkan altınların "değeri ne olursa olsun Polonya devletine ait olduğunu" da belirtmişti.

5
Bakan Zuchowski ise "Anlatılan trenin var olduğundan yüzde 99 eminim. Ama trenin içinde ne taşıdığına dair bilgiler henüz doğrulanamıyor" diye konuştu.

6
Piotr Zuchowski, radar fotoğraflarından yola çıkarak, toprak altında 100 metreden uzun zırhlı bir tren tespit edildiğini açıkladı.

7
"Trenin zırhlı olması, içinde değerli şeyler olabileceğinin en büyük göstergesi" diyen Piotr Zuchowski trenin içinde altın bulunma ihtimalinin de çok yüksek olduğuna işaret etti.

8
Gizemli trenin tam yerini açıklamayan Zuchowski, keşfin yağmalanan sanat eserleri ve Nazi arşivlerine de ışık tutacağını vurguluyor.

9
Zuchowski, trene giden yolda bubi tuzakları olabileceğini belirterek, bu nedenle hazine avcılarına trenden uzak durma çağrısında bulundu.

10
Altın yüklü Nazi treni hazine avcıları tarafından uzun zamandır aranıyordu.

11
Nazi trenini keşfeden biri Alman, diğeri Polonyalı 2 kişi, ölüm döşeğinde olan birinin itirafları sayesinde treni bulduklarını söylemişti.

12
İtirafta bulunan kişinin trenin gizlenmesinde rol oynadığı da düşünülüyor. Kimliği açıklanmayan hazine avcıları, avukatları aracılığıyla Polonyalı resmi makamlarına başvurarak trende olabilecek hazineden yüzde 10 pay istediklerini de bildirdi.

13
Yerel haber siteleri ise 150 metre uzunluğundaki trenin 300 ton altın taşıdığını yazmıştı.

14
Trenin 1945 yılında Sovyet güçleri yaklaşırken Worclaw kenti yakınlarında kaybolduğuna inanılıyor.

15
Yeni yayınlanan mektuplar, Amerikan askerlerinin 2. Dünya Savaşı'nda Alman SS subaylarını nasıl öldürdüklerini açığa çıkardı.

16
Yüzbaşı David Wilsey, Almanların ölüm kampı Dachau'ya ilk giren askerlerden biriydi.

17
Bu kampda onbinlerce Yahudi ve savaş esiri işkenceye uğramış ve öldürülmüştü.

18
Kampı kurtaran askerler ceset yığınlarından ve sağ kalanların anlattıklarından öyle etkilenmişlerdi ki, SS subaylarını toplayıp işkence edip öldürmeye başladılar.

19
Yüzbaşı Wilsey, eşine yazdığı mektubunda, "Askerler tarafından yakalanan bir SS'in duvar dibinde işkenceye uğradığını ve soğuk kanlılıkla öldürüldüğünü gördüm.

20
Tanrı beni affetsin ama gördüğümüz vahşetten sonra bunu sonuna kadar hak etmişlerdi."

21
Tarihçiler ise bu infazları, savaşta ABD'nin yaptığı en utanç duyulacak hareketler olarak yorumluyor.

22
Yazar Sarah Helm'in Ravensbruck'taki Yahudi kadınlarına işkence için kurulmuş kampı son kitabında anlattı. Yazar, hikayesini dinlediği kadınların çoğunun yaşanan işkenceyi anlatmadığını, bazılarının yaşanan acıları tarif edemeyeceği için tuttuğunu, bazılarının ise yaşanan acıların büyüklüğü sebebiyle kendisini olanları yazmaktan vazgeçirmeye çalıştığını anlattı. Ravensbruck kampının ilk ziyaretçileri Nazilere muhalefet eden Alman kadınlardı. Bunlar doktorlar, operacılar, siyasetçiler ve fahişeler olabiliyordu.

23
Daha sonra Nazilerin fethettiği ülkelerden kadınlar gelmeye başladı. Yorgun ve hasta olanların öldürülmesine, ölüm kampında, öncelik veriliyordu. Hitler'in bakanı Himmler'in verdiği yetkiyle kadın tutuklular üzerinde deneyler yapılmaya başlandı. Sadist doktor Sonntag, yaralı kadınları sopasıyla döverek veya ayakkabısıyla ezerek gezmeyi seviyordu. Anestezi yapmadan diş çekmenin ise kişisel favorisi olduğu biliniyordu. Askerlerin daha başarılı olması için düzenli seks yapmaları gerektiğini düşünen Himmler, Sonntag'a hastalık bulaşmadan cinsel ilişkiye girmenin yollarını araştırmasını söyledi.

24
Sonntag kadın hastalara bel soğukluğu ile frengi bulaştırmaya başladı. Hastalığı omuriliğe yapılan iğnelerle bulaştırdılar. "Tavşan" adı verilen denekler ise savaşta yaralı askerlere nasıl müdahale edilmesini araştırmak için canlı ve güçlü kadınlara verilen isimdi.

25
"Tavşanlar" yatağa yatırılıp bacakları canlı canlı kesilip, enfeksiyon kaptırılıp tedavi edilmeye çalışılan kadınlardı. Bu süreci kaldıramayan pek çok kadın öldürüldü. Ravensbruck kampında aşırı yoğunluktan dolayı 1945 yılında gaz odası yapıldı. Silahla öldürme ve zehirlemeye göre çok daha hızlı öldürülebiliyordu. Sadece bir hafta sonunda 2 bin 500 kadın öldürüldü.

26
30 Nisan 1945'te Ravensbruck kampı Rus askerleri tarafından kurtarıldı. SS subayları kaçmıştı, ancak kampa gelen Rus askerleri kadınlara tecavüz etmeye başladı. Kampta bulunan Rus bir kadın, Almanlar bizi domuz olarak gördüğü için tecavüz etmiyorlardı ancak bizim askerlerimiz bize günlerce tecavüz ettiler, diye konuştu.

27
II. Dünya Savaşı sırasında, bir grup Alman doktor toplama kamplarındaki binlerce esir üzerinde, onların rızasını almaksızın acı veren ve genellikle ölümle sonuçlanan deneyler yaptı.

28
Nazi tıbbı deneylerinin kurbanlarından biri.

29
Dachau toplama kampında buzlu suda bekletilerek Nazi tıbbî deneylerine maruz kalmış bir kurban. SS doktoru Sigmund Rascher deneyi yönetiyor.

30
Uçak mürettebatının oksijensiz yaşayabileceği rakımı belirlemek üzere yapılan bir deneyde basınç odasında bilincini kaybeden bir esir (daha sonra ölmüştür.)

31
Deniz suyunun içilebilir hale getirilmesi için Nazilerin tıbbî deneylerinde kullanılan Roman (Çingene) kurban.

32
Neungamme toplama kampında tüberkülozla ilgili tıbbı deneylere tabi tutulan Sovyet savaş esiri.

33
SS doktorları lenf düğümlerini çıkardıktan sonra kalan yarayı göstermeye zorlanan Yahudi çocuk. Bu çocuk tıbbî deneyin bir parçası olarak tüberküloz mikrobu verilen 20 Yahudi çocuktan biriydi. Hepsi 20 Nisan 1945'te öldürüldü.

34
35
36
37
38
39
NAZİLERİN ÖLDÜREN KEMERİ/ II. Dünya Savaşı'nın tüm hızıyla devam ettiği yıllarda esir kampında tutulan Louis Marquis isimli mucit bir buluşa imza attı. Amacı acil anlarda kaçış için son çare olabilecek bir şey yaratmak.

40
İşte bu kemer tokası o düşünceyle ortaya atıldı. Ön kapağı açıldığında öldürücü bir silaha dönüşen kemer tokasını Nazi lideri Hitler beğenince üretime geçildi.

41
Oldukça basit tasarlanan ve içine dört mermi alan silahın ateşlemesi sağdaki kollar vasıtasıyla sağlanıyor.

42
Cihaz sadece üst düzey SS subayları ve Nazi parti üyelerine dağıtıldı. Nasıl ama şaşırtıcı öyle değil mi?

43
İşte soğuk savaş döneminde fazlasıyla kullanılan akıl almaz casusluk araçları...

44
Pusula pantolon düğmeleri

45
Ruj görünümde silah

46
pipo-tabanca

47
Sigara paketine gizlenmiş silah

48
Suda bozulmayan boyalarla hazırlanmış ipekten kaçma ve kurtulma harita

49
Eldivene gizlenen silah

50
Eldivene gizlenen silah

51
Helikopter böceği 'böcekopter' CIA'in 1970'lerde Araştırma Geliştirme ofisi tarafından geliştirildi. Özellikle çok küçük bir insansız hava aracı olarak kullanıldı. ilk İnsansız hava araçlarından biri. Bu proje minyatürleştirilmiş platformlarla istihbarat toplamanın mümkün olup olmadığını test etmek için kullanıldı.

52
Üzerinde verici gizli ayakkabı

53
Ağaç kütüğüne gizlenen uydu vericisi

54
Matara görünümünde bomba

55
Matara görünümünde bomba

56
Sigara paketi içine gizlenebilecek boyutta minyatür 35 milimetre kamera.

57
Dışkı görünümünde hareket sensörü

58
CIA güvercinlere yerleştirilebilecek kadar küçük kameralar geliştirdi. Kuş hedefe uçarken kamera belirlenmiş alanın detaylı görüntülerini çekebiliyordu.

59
Dünyada en geniş çaplı kullanılan casus kamera. Taşınabilir Minox. Avuç içine sığabiliyor ve yüksek kalitede fotoğraf çekebiliyor.

60
Güvercine monte edilebilen kamera

61
ABD'nin ilk başarılı fotoğrafik keşif uydusu Corona. 1960'larda CIA'de geniş çaplı kullanıldı.

62
ABD'nin ilk başarılı fotoğrafik keşif uydusu Corona. 1960'larda CIA'de geniş çaplı kullanıldı.

63
Basınçlı tüp sistemi. CIA'nin ilk merkezinde yapıldı. 48 metreden daha uzundu ve 0,1 metrelik çelik boru sistemi vardı. Sistem bilgi alış verişi için bina boyunca 150 istasyonuna sahipti. 1962 ve 1989 yılları arasında kullanıldı

64
"Belly Buster" döndürme kolu ses matkabı. 1950'ler ile 1960'larda duvarlara delik açmak için kullanıldı. Böylece CIA ajanları ses cihazları yerleştirebiliyordu.

65
İkinci dünya savaşı sırasında bu tip gereçler ajanların zarfların mühürlerini açmadan mektupları almasını sağlıyordu

66
Bu fotoğraf CIA'in İleri teknolojiler ve programlar ofisinin üretimlerinden birine ait - "insansız su altı aracı" yayın balığı su ile ilgili robot teknolojilerini araştırmak adına yapıldı

67
Ve en önemli casusluk gereci insan: Allen W. Dulles CIA tarihinde en uzun süre görevde kalan yönetici. Bu onun görev kartı.

68
Fotoğraf yorumcuları bu stereoskop'u İkinci Dünya savaşında düşman topraklarında çekilmiş görüntüleri üç boyutlu görmek için kullandı.

69
ABD istihbarat örgütü CIA geçmişten bu yana hatıraları da kapsayan bu görüntüleri, ilk kez kamuoyu ile paylaşıyor.

70
Saat kamera

71
Gaz tabancası

72
73
Kalem silah

74
Zehirli gözlük

75
Zehirli gözlük

76
Özel mıknatıslı bir yapıya sahip olan bu paranın içini açıp bir şeyler saklamak mümkün

Son Dakika Naziler Hakkında Bilinmeyenler - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Bayram paylaşımları art arda geldi! Tarkan ve Cem Yılmaz'ın pozlarına beğeni yağıyor Takipçilerinin bayramını bornozlu pozuyla kutlayan Fahriye Evcen eleştirilerin hedefi oldu Dünya sustu o susmadı! Çocukların öldüğü savaşa Rihanna'dan tepki İsrail'in hain saldırılarına direnen Mescid-i Aksa'da tekbirler göğü inletti! 100 binler bayram sabahı kıyama durdu 16 karısı, 151 çocuğu var! Ailesini genişletmek isteyen yaşlı adam her gece dört eşiyle ilişkiye giriyor
Advertisement