Son Dakika Haberleri: Ne ABD, Ne Türkiye! En Güçlüsü O

Ne ABD, Ne Türkiye! En Güçlüsü O

8 yıl önce

1
Hiç şüphesiz ordular devletlerin savunmasında en önemli faktördür. Dünyanın bir numaralı ordusu ise hiç tahmin edemeyeceğiniz bir ülke.
2
Bir çok ülkenin ekonomik büyüklükleri farklılaşırken dünyanın en büyük askeri güç sıralamasında da farklılıklar meydana geliyor.
3
Özellikle gelişmiş ülkeler asker sayısında küçülmeye giderken Hava Kuvvetleri ve Donanma Kuvvetleri'nde daha teknolojik ve modern bir yol izliyor.
4
Uluslararası Stratejik Araştırmalar Enstitüsü ve Birleşmiş Milletler kaynaklarından derlenen bilgiye göre dünyanın en büyük askeri gücü ne ABD ne de Türkiye!
5
Dünyanın en büyük askeri gücüne sahip ülkeler sıralamasında ülkelerin; kara, deniz, hava ve diğer birimlerdeki silahlı asker sayısı baz alındı.
6
Bu bilgiler ışığında dünyanın en güçlü ordusu Çin olurken onu sırasıyla şu ülkeler takip etti.
7
Dünyanın en güçlüleri listesinde ABD ordusu 2. sırada yer aldı.
8
Hindistan ise 1.325.000 askerle 3. sıraya oturmayı başardı.
9
4- Kuzey Kore: 1.106.000 asker.
10
5- Rusya: 1.037.000 asker.
11
6- Güney Kore: 687.000 asker.
12
Türkiye ise listede 666,576 askerle 7. sırada kendisine yer buldu.Haber Yayın Tarihi: 22.03.2012 05:00 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Sosyal medya fenomeni Amanda Yenge'den, Türkiye'yi gururlandıran paylaşım! Gören şaka yaptığını sanıyor! Vücut geliştirici adam, şişme kadınla evleniyor Bekaret sahnesiyle olay olan Zalim İstanbul'un Ceren'i, Twitter'da TT oldu Yeşilçam yıldızı Ahu Tuğba'nın, ABD'de siyaset okuyan kızının mesleğini duyan şoke oluyor! Güzel model Bella Hadid, Instagram'da şeffaf kıyafetiyle fotoğraf paylaştı! Beğeni butonu çöktü