Ne ABD, Ne Türkiye! En Güçlüsü O - Son Dakika

Ne ABD, Ne Türkiye! En Güçlüsü O

22.03.2012 17:00

1
Hiç şüphesiz ordular devletlerin savunmasında en önemli faktördür. Dünyanın bir numaralı ordusu ise hiç tahmin edemeyeceğiniz bir ülke.
2
Bir çok ülkenin ekonomik büyüklükleri farklılaşırken dünyanın en büyük askeri güç sıralamasında da farklılıklar meydana geliyor.
3
Özellikle gelişmiş ülkeler asker sayısında küçülmeye giderken Hava Kuvvetleri ve Donanma Kuvvetleri'nde daha teknolojik ve modern bir yol izliyor.
4
Uluslararası Stratejik Araştırmalar Enstitüsü ve Birleşmiş Milletler kaynaklarından derlenen bilgiye göre dünyanın en büyük askeri gücü ne ABD ne de Türkiye!
5
Dünyanın en büyük askeri gücüne sahip ülkeler sıralamasında ülkelerin; kara, deniz, hava ve diğer birimlerdeki silahlı asker sayısı baz alındı.
6
Bu bilgiler ışığında dünyanın en güçlü ordusu Çin olurken onu sırasıyla şu ülkeler takip etti.
7
Dünyanın en güçlüleri listesinde ABD ordusu 2. sırada yer aldı.
8
Hindistan ise 1.325.000 askerle 3. sıraya oturmayı başardı.
9
4- Kuzey Kore: 1.106.000 asker.
10
5- Rusya: 1.037.000 asker.
11
6- Güney Kore: 687.000 asker.
12
Türkiye ise listede 666,576 askerle 7. sırada kendisine yer buldu.

Son Dakika Ne ABD, Ne Türkiye! En Güçlüsü O - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Sivaslılar'dan kangal sayısını ikiye çıkaran Adriana Lima'ya çağrı: Üçüncüsü bizden olsun Bir ay içinde hamile bıraktığı 6 kadınla yan yana gelip poz verdi Köyün yarısı koronaya yakalandı, kimse vefat etmedi! Sırrı iki şeyde saklı Çok şaşıracaksınız! Ali Baba ve Kırk Haramiler'deki içi altın dolu mağara bakın neredeymiş Sadece meyve ve bitkilerle besleniyor! Ormanın gerçek kralını görenler hayretler içerisinde