Ne İşe Yaradığını Bilmediğimiz Hayatı Kolaylaştıran Ufak Detaylar - Son Dakika

Ne İşe Yaradığını Bilmediğimiz Hayatı Kolaylaştıran Ufak Detaylar

3 yıl önce

Çoğu kişinin bilmediği bu ufak detaylar hayatınızı kolaylaştırıyor...

1
KLAVYEDEKİ F VE J HARFLERİNİN ALTINDAKİ ÇIKINTILAR
KLAVYEDEKİ F VE J HARFLERİNİN ALTINDAKİ ÇIKINTILAR
Klavye ile 10 parmak yazı yazarken F ve J harfleri işaret parmakların durduğu yerlerdir. Çıkıntılar sayesinde klavyeye bakmadan hangi harfler üzerinde durduğunuzu bulabilirsiniz.

2
LAVABO İÇİNDEKİ KÜÇÜK DELİK
LAVABO İÇİNDEKİ KÜÇÜK DELİK
Lavabo üzerinde bulunan delik, suyun normal gider deliğinden akmaması sonrası lavaboya dolan suyun taşmasını önlemek için ikinci bir gider yolu olarak düşünülmüştür. Lavaboyu suyla doldurmak için tıkaç kullanarak lavabo giderini tıkadığımızda da o delik taşma seviyesini bize gösterir. O deliğe gelince musluğu kapatmazsak su dışarıya taşmaz oradan tahliye olur.

3
KUMAŞ PANTOLONLARIN DÜĞME KISMINDAKİ KÜÇÜK HALKA
KUMAŞ PANTOLONLARIN DÜĞME KISMINDAKİ KÜÇÜK HALKA


Kumaş pantolonların düğme kısmındaki küçük halkanın süs olduğunu düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bu parça kemer dilinin takılması için kullanılır. Pantolonun kemerin altından kayarak düşümesini ve kötü bir görüntü oluşturmasını önlemek için kemer dili buradan geçirilir. Kemer, pantolonun ön kısmının aşağıya kaymasını engeller.

4
YOL KENARLARINDAKİ TÜMSEK AYNALAR
YOL KENARLARINDAKİ TÜMSEK AYNALAR
Genellikle Ana Yol -Tali Yol ayrımlarında gördüğümüz bu tümsek aynaların amacı, ara yoldan ana yola çıkan araçlar tarafından, ana yol üzerinde bir araç olup olmadığını görmek için kullanılır. Ara yol kısmındayken bakıldığında (normalde görülmeyen) ana yolu başarıyla yansıtır.

5
UMUMİ TUVALETLERDEKİ KISA KAPILAR
UMUMİ TUVALETLERDEKİ KISA KAPILAR


Kapının tam olmamasının avantajı acil bir durum anında, tuvalette kimin olduğunu ve yardıma ihtiyacı olup olmadığını anlayabilmek.

6
TÜKENMEZ KALEM KAPAKLARINDAKİ DELİK
TÜKENMEZ KALEM KAPAKLARINDAKİ DELİK
Tükenmez kalem kapaklarındaki delik, kapağın yutulması sonrası olası boğulma riskini azaltmak için yapılmış. Küçük bir çocuk yanlışlıkla kalem kapağını yutarsa, o delik nefes yolunun tamamen kapanmasını engelliyor.

7
UÇAK CAMLARINDAKİ DELİKLER
UÇAK CAMLARINDAKİ DELİKLER


Uçak camlarındaki küçük deliklerin iki nedeni vardır. Birisi hava basıncını dengelemek, diğeri camın buğulanmasını engellemek.

8
CONVERSE AYAKKABILARINDAKİ DELİKLER
CONVERSE AYAKKABILARINDAKİ DELİKLER
Anlamsız gibi görünen converse model ayakkabılardaki deliklerin amacı, ayak içini havalandırmak. Çünkü bu ayakkabılar aslında basketbolcular için üretilmiş.

9
MAKET BIÇAĞININ ARKA KISMINDAKİ YARIK
MAKET BIÇAĞININ ARKA KISMINDAKİ YARIK
Körelmiş maket bıçağının kırılıp çıkarılması için kullanılır. Körelen parça buraya sokulur ve bıçak hafifçe eğilerek kırılır.

10
TENCERE SAPINDAKİ DELİK
TENCERE SAPINDAKİ DELİK

Tencere sapındaki deliğin iki işlevi var. Birincisi tencereyi asmaya yarar. İkincisi kirli kaşığınızı ucu tencereye dökülecek şekilde koyabilmeye yarar.

11
IPHONE'DAKİ KÜÇÜK DELİK
IPHONEDAKİ KÜÇÜK DELİK


Iphone telefonların arkasında kamera ile flash arasındaki küçük delik, aslında siz arka kamerayı kullanırken devreye giren mikrofon bölgesidir.

Haber Yayın Tarihi: 17.07.2017 09:38 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Model Kinsey Wolonski NBA efsanesi Kobe Bryant için yarı çıplak sahaya atladı Danimarka'nın Beckham'ları, televizyon yıldızı oluyor! İlişkilerini herkes görecek Dünyanın en çok tanınan kadın mumyası Takabuti'nin ölüm nedeni ortaya çıktı Mucize Doktor'un Başhemşire Selvi'si bakın kiminle evli! Gören şaşıp kalıyor Kadın yolcu 'Sütyeniniz görünüyor' bahanesiyle uçağa alınmadı

Son Dakika Haberleri