Son Dakika Haberleri: Ne Kadar Ceviz Tüketmeliyiz?

Ne Kadar Ceviz Tüketmeliyiz?

8 yıl önce

1
Amerikalı araştırmacıların ceviz ve besin değerleri üzerinde yaptığı araştırmalar sonuç verdi. Günde 1 avuç ceviz tüm vücudu etkiliyor..
2
Ceviz tüm fındık-fıstık çeşitlerinin atası kabul edilebilir.
3
Yüksek kalitedeki antioksidanlar ve besin değerleri sayesinde tepeden tırnağa tüm vücuda fayda sağlıyor.
4
Ceviz besin değeri açısından yer fıstığı, badem, antep fıstığı ve fındıktan çok daha üst sıralarda yer alıyor.
5
Pennsylvania'daki Scranton Üniversitesi'nden Joe Vinson; "Günde bir avuç ceviz diğer fındık-fıstık çeşitlerinin 2 katı kadar antioksidan ve vitamin içerir".
6
"Ancak kişiler genelde çerez olarak ceviz haricindeki yemişleri tercih eder. Sağlıklı bir beslenme programında ceviz mutlaka yer almalıdır." dedi.
7
Vinson, ceviz içerisinde sıradışı besin değerleri bulunduğuna da dikkat çekti. Cevizde yüksek kalitede proteinler, vitaminler, mineraler ve lifler bulunuyor.
8
Araştırmada günlük az miktarda da olsa ceviz tüketmenin kalp hastalıkları, belirli kanser türleri, tip 2 diyabet ve diğer sağlık sorunlarına karşı vücudu koruduğu görüldü.
9
Cevizde bulunan antioksidan maddeler E vitamininin 15 katı etkiye sahip.
10
Araştırmanın bulguları 241. Amerikan Kimya Toplumu Ulusal Toplantısı'ndan sunuldu.
11
12


Haber Yayın Tarihi: 12.08.2011 09:05 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Burun estetiği olmak için bıçak altına yatan genç kadının, operasyon esnasında kalbi durdu! Bu kentin neyden yapıldığını duyan şoke oluyor! Vefakar köpeğin inadı yürek sızlatıyor! 18 aydır sahibinin öldüğü yeri terk etmiyor! Rihanna Hollywood'da bulunan lüks villasını, 200 bin lira karşılığında kiraya verdi! Bu resimde gizlenen çöreği 22 saniyede bulabilir misin?