Son Dakika Haberleri: Ne Konuşabiliyor, Ne Yürüyebiliyor ama Çığlığıyla Kardeşinin Hayatını Kurtardı

Ne Konuşabiliyor, Ne Yürüyebiliyor ama Çığlığıyla Kardeşinin Hayatını Kurtardı

2 yıl önce

Kanada'da yaşananlar dünyada büyük yankı uyandırdı. Herkesin tüylerini diken diken eden olay kısa sürede sosyal medyada yayıldı.

1
Serebral palsi hastası 9 yaşındaki Lexie, ne konuşabiliyor ne de yürüyebiliyor. Fakat bunların hiç biri onu kardeşini kurtarmaktan alı koyamadı.
2
Kanada'nın Yeni İskoçya bölgesinde yaşayan bir aile, 9 yaşındaki kızlarının doğum günü için parti yaptı.
3
Serebral palsi nedeniyle yürüyemeyen ve konuşamayan Lexie, o gün kahraman olacağından habersizdi.
4
Lexie'nin annesi yukarıya çıkmıştı. Lexie ve küçük kardeşi oturma odasındaydı. Anneanneleri de mutfaktaydı. Bir şekilde 18 aylık bebek kapıdan çıkıp havuza düştü.
5
Tekerlekli sandalyedeki Lexie olanları gördü. Annesi ve anneannesine haber vermek için o güne kadar görüşmemiş bir şekilde, var gücüyle çığlık attı.
6
Newsner'in haberine göre, Lexie'nin annesi Kelly Jackson, "Ben yukarıdayken aşağıdan çığlıklar geldiğini duydum. Kızımın daha önce böyle çığlık attığını duymamıştım" dedi.
7
Lexie'nin annesi, "Kızıma sarılıp ağladım ve her gün teşekkür etmeye devam ediyorum. Açıkçası birkaç saniye geciksek ne olacağını hayal bile edemiyorum" dedi.
8
Lexie kahramanlığından ötürü övüldü. Hatta polisler kendisine madalya bile verdi.
9Haber Yayın Tarihi: 24.07.2018 11:55 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Ukraynalı Kainat Güzeli Anastasiya Subbota, iki ülke arasında krize neden oldu! Şarkılarıyla gönülleri fetheden Zakkum'un solisti, estetik operasyonla bambaşka biri oldu! 14 yaşındaki genç, cinsel organına soktuğu manyetik toplar yüzünden canından oluyordu! Rus Barbie olarak ünlenmişti! Siz ona bir de şimdi bakın Game of Thrones'un Khaleesi'si Emilia Clarke'dan olay sevişme sahnesi itirafı: Babama izletmedim!