Ne Yaptın Babaanne? - Son Dakika

Ne Yaptın Babaanne?

03.02.2011 17:08

1
Üsküdar'da sobayı yakmaya çalışırken yatağı tutuşturan dikkatsiz babaanne kendisiyle birlikte 4 yaşındaki torunu ve gelininin de aralarında bulunduğu 5 yakınını ciddi bir tehlikeyle karşı karşıya bıraktı.
2
Bulgurlu Mahallesi Hasat Sokak numara 20'de bulunan 3 katlı apartmanda bugün 13.15 sıralarında meydana gelen olay iddialara göre şöyle gelişti.
3
Binanın giriş katındaki dairede oturan Arife Arslan, sobayı yakmak için elindeki kibriti çaktı. Yaşlı kadının bir anlık dikkatsizliği sonucu elinden fırlayan kibrit çöpü, sünger yatağın üzerine düştü. Süngerin tutuşması üzerine yaşlı kadın paniğe kapıldı, bağırarak diğer dairelerde oturan aile bireylerinden yardım istedi. Yoğun duman kısa süre içinde binanın tamamına yayılırken, alevler de büyüdü.
4
Yangının binanın girişindeki dairede çıkması nedeniyle alevlerden kaçan Ahmet Aslan,eşi Arife Aslan, Necati Aslan,gelini Zeynep Aslan ve 4 yaşındaki torunu Yağmur, üst katlara çıktı.
5
Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen Çengelköy İtfaiyesi'ne bağlı ekipler, önce üst katta mahsur kalan kişileri merdivenle kurtardı, daha sonra da alevlere müdahale etti. Ekiplerin yaklaşık 10 dakika süren müdahalesinin ardından alevler kontrol altına alınarak söndürüldü.
6
Yoğun duman nedeniyle nefes alıp vermekte hayli zorlandıkları gözlenen yaralılar Ahmet Aslan, Arife Aslan, gelini Zeynep Aslan ile dört yaşındaki kızı bir süre ambulansın gelmesini bekledi. Havanın soğuk olması ve ambulansın gelmemesi üzerine Zeynep Aslan ile kızı bir otomobile bindirildi.
7
112 Hızır Acil Servisi'ne bağlı olarak çalışan 2 ambulans sokağa gelerek dumandan etkilenen kişilere müdahale etti. Bu sırada annesinin sedyeye konulduğunu gören 4 yaşındaki Yağmur, sedyeye ulaşmak istedi.
8
Ağlamaya başlayan küçük kız annesi ile aynı ambulansa konularak hastaneye gönderildi.Tedaviye alınan Ahmet Aslan, Arife Aslan, Zeynep Aslan ve Yağmur Aslan'ın hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.
9
10
11
12
13

Son Dakika Ne Yaptın Babaanne? - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement