Nepal'de Kanlı Festival Başladı - Son Dakika

Nepal'de Kanlı Festival Başladı

24.12.2014 13:37

1
Nepal'de 200 binden fazla hayvanın topluca kurban edildiği, Gadhimai festivali başladı.

2
Her 5 yılda bir gerçekleşen festivale binlerce kişi katıldı.

3
500 bini aşkın Hint ve Nepalli Hindu'nun toplandığı Bara bölgesinde bulunan Gadhimai tapınak kan gölüne döndü.

4
Tapınakta iki gün içinde 200 binden fazla bufalo, keçi, koyun, tavuk, fare, domuz ve güvercin Hindu tanrıçası Gadhimai onuruna kurban edilecek.

5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
Dünyanın bütün ülkelerinde hayvanlara karşı farklı bir tutum sergilenmektedir. Bu tutumda zaman zaman inançlar etkili olurken zaman zaman da kullanım alanları etkili olmaktadır. Örneğin Hindistan'da inekler kutsal sayılırken Müslüman ülkelerinde etinden, sütünden yararlanılmaktadır. Fakat bazı ülkeler hayvanlara işkence yapmayı gelenek ya da festival haline getirmiştir. İşte hayvanlara yapılan akılalmaz işkenceler...

26
KÖPEK ASMA - Bulgaristan'da yerel bir gelenek.

27
BALİNA VE YUNUS AVI - Tüm dünyanın tepkilerine rağmen Japonların kimseyi dinlemedikleri hadise.

28
FOK BALIĞI AVI - Bir hayvana yapılabilecek en büyük işkencelerden biri. Çivili sopalarla öldürülen fok balıkları çeşitli endüstri dallarında kullanılıyor.Tepki ve yasaklara rağmen engellenemeyen bir işkence türü.

29
HAYVANLARI BİRBİRİNE YEDİRME - Bazı hayvanat bahçelerinde gerçekleşen hadise. Zürafa, zebra gibi hayvanlardan fazla varsa aslanlara atılıyorlar.

30
HAYVAN ANAHTARLIKLARI - Çin'de gayet popüler olan bu eşyalar genellikle kurbağa ve çekirge gibi ufak boyutlu hayvanlardan yapılıyor.

31
KÖPEKBALIĞI YÜZGEÇLERİNİ KESME - Yüzgeçler gayet değerli. Bunu yapan şirketler bile var. Hayvanı öldürmeyip suya bırakıyorlar, ancak hareket edemeyen hayvan suyun dibine batıp diğer balıklara yem oluyor.

32
CANLI DENİZ HAYVANI YEME - Asya'da gayet yaygın bir yemek yeme şekli. Balık ve diğer deniz ürünlerini canlı tüketiyorlar.

33
HAYVAN PATLATMA - Yine bilim adına yapılan bir çalışma.

34
KÖPEK DÖVÜŞLERİ - Özellikle, Afganistan ve Japonya gibi ülkelerde serbest olan işkence. Günümüzde ülkemizde de görebildiğimiz korkunç manzaralardan biri.

35
BOĞA GÜREŞİ - İspanyol ve Güney Amerikalılar'ın vazgeçemediği gelenek. Gösteri kırmızı renkli bir kumaş parçası, boğa ve matador üçlemesinden oluşuyor. Boğanın sırtına saplanan oklarla daha çok kızması sağlanıp, gösteri keyifli hale getirilmeye çalışılıyor.

36
Pinikpikan - Flipinliler'in tavukları döverek öldürme şekli. Damarları kanla, vücudu ise yara bereyle dolunca etin daha lezzetli olduğuna inanıyorlar.

37
UZAKTAN KUMANDA İLE KONTROL EDİLEN HAYVANLAR - Aslında amaç bilimsel. Ancak, hayvanlar istendiği gibi yönlendiriliyorlar.

38
PENÇE SÖKME - Özellikle kedilere yapılan bir uygulama.

39
GEYİK ÖNLEYİCİ TELLER - ABD'de yapılan bir uygulama. Geyikler insanların yaşadıkları yerlere gelmesin diye elektrikli teller döşeniyor. Birçok hayvan akıma kapılıp ölüyor.

40
GAGA KESME - Tavuk, hindi gibi hayvanların çiftlik sahipleri tarafından gagaları kesiliyor. Bu durum hayvanlarda yamyamlığa sebep oluyor.

41
AŞIRI BESLEME - Ördek ve kazlar lüks restoran sahipleri tarafından ciğerleri ve etleri daha lezzetli olsun diye aşırı yedirilerek öldürülüyorlar.

42
KEÇİ FIRLATMA - İspanya'da yapılan bir eğlence. Keçiler yüksek bir yerlerden fırlatılıp insanlar eğleniyor. Neyse ki, hayvanseverlerin çabaları sonucu artık oyuncak keçiler kullanılıyor.

43
BOĞA YAKMA - Boğaların boynuzları yakılarak halk arasına salınıyor. Yapıldığı yer İspanya. Boğa daha sonra öldürülüyor.

44
İspanya'da festival haline getirilen boğa yakma, bu sene de ilginç görüntüleri ortaya çıkardı. Tüm dünyanın tepki gösterdiği festival alanı da eylemlere sahne oldu.

YORUMLAR
500

Son Dakika Nepal'de Kanlı Festival Başladı - Son Dakika


Advertisement