Son Dakika Haberleri: Nesli Tükenmek Üzereydi! Malatya'da Görüntülendi

Nesli Tükenmek Üzereydi! Malatya'da Görüntülendi

6 gün önce

Bahçesinde gördüğü sarı-siyah renkli kertenkele benzeri canlının fotoğrafını çeken Eyüp Taşer, canlının nesli tükenmekte olan Türk semenderi olduğunu fark ederek doğaya bıraktı.

1
Malatya'nın Yaygın Mahallesinde oturan Eyüp Taşer, bahçesinde sarı benekli bir canlının çalılar arasında hareket ettiğini görüp, irkildi.
2
Kertenkeleye benzettiği sürüngenin olduğu yere giden Taşer, daha önce görmediği renklerde olduğunu fark etti.
3
Fotoğrafını çektiği sürüngeni internette aratan Taşer, nesli tükenmekte olan ve nadir görülen Türk semenderi olduğunu anladı. Taşer, semenderin nesli tükenmekte olduğunu anladığı için tekrar doğaya bıraktı.
Haber Yayın Tarihi : 16.04.2019 07:58 

YORUMLAR (3)
  • Yalan galiba: Ben her yağmur yağınca veya yagdiktan sonra bu hayvandan görürüm. Hatta birkac gun once de gordum. Adini merak ettigimde cevremdekiler yanlış hatirlamiyorsam yağmurcuk gibi birşey demişlerdi. Nesli tukeniyorsa yetkililerin benimle iletişime geçmesi yeterli. Onlara onlarca bulabirim. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır


Diğer Galeriler

Acun'dan Boşanan Şeyma, Cesur Pozlarıyla Mest Ediyor! Ateşli Model, Miami Sahillerinde Fırtına Gibi Esti! Tarih Tekerrür Etti! 50 Yıl Önce İnönü de Yaşadı 2019 Yılının En Az Yakan 20 Otomobil Modeli Çılgın Bediş'in Banu'su Bakın Şimdi Ne Yapıyor!