Nesli Tükenmesin Diye Klonlanacaklar - Son Dakika

Nesli Tükenmesin Diye Klonlanacaklar

13.11.2012 07:29

1
Brezilya'da çevreciler, türü yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olan 8 hayvan türünü klonlamayı planlıyor. Bu hayvan türleri, Yeleli kurt, jaguar, pembe maymun, çalı köpeği, koati, yakalı karıncayiyen, gri kariyaku ve bizon.
2
BİZON. Brezilya Zooloji Bahçesi ile ortaklaşa proje yürüten Brezilya'nın tarım araştırma ajansı Embrapa, klonlanacak hayvanların hiçbirinin kritik düzeyde yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olmadığını açıkladı.
3
GRİ KARİYAKU. Araştırma için bugüne kadar çoğu hayvan iskeletlerinden yaklaşık 420 doku örneği topladıklarını belirten uzmanlar, inceledikleri hayvanların Cerrado'daki geniş bozkırlarda yaşadığını, türleri yok olma tehlikesiyle karşı karşıya olduğu için klonlama işleminden sonra da gözetim altında tutulacaklarını kaydetti.

4
YAKALI KARINCAYİYEN. Embrapa, Dünya Doğa ve Doğal Kaynakları Koruma Birliği'nin türü yok olmak üzere olan hayvanların raporunu hazırladığı ''Kırmızı Liste''de, ''nesli tükenme tehlikesine girme sınırında olan'' hayvanların kategorisinde bulunan ve Güney Afrika'daki sayısı yaklaşık 13 bini bulan yeleli kurdun klonlama çalışmalarının bir ay içinde başlayacağını açıkladı.
5
KOTAİ. Hayvanları korumak için önceliğin kaçak avlanmayı azaltmak ve hayvanların yaşadığı doğal ortamları korumak olduğunu vurgulayan diğer çevreci örgütler de bu plana olumlu baktıklarını bildirdi.
6
ÇALI KÖPEĞİ. ABD'nin Virginia eyaletindeki Uluslararası Koruma Biyolojik Çeşitlilik Değerlendirme Birimi'nden Ian Harrison, ''Klonlama başvurulacak son araç olsa da bazı türlerin devamlılığı için değerli olabilir'' dedi. Proje, New Scientist bilim dergisinde yayınlandı
7
JAGUAR

8
YELELİ KURT

Son Dakika Nesli Tükenmesin Diye Klonlanacaklar - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement