New York'ta korkunç manzara! Koronadan ölenler, İspanyol gribinden ölenlerin olduğu yere gömülecek - Son Dakika

New York'ta korkunç manzara! Koronadan ölenler, İspanyol gribinden ölenlerin olduğu yere gömülecek

07.04.2020 16:24

New York'ta koronavirüsten hayatını kaybedenler için, mezarlıklarda yer kalmayınca 1918 yılında meydana gelen İspanyol gribinden ölenlerin gömüldüğü Hart Adası'nda geçici mezarlıklar kazılmaya başlandı.

1
Şuana kadar koronavirüsten dolayı 3 bin 485 kişiden fazla can kaybının yaşandığı New York'ta morglarda yer kalmayınca New York'ta bulunan Hart adasında ölenler için geçici mezarlıklar kazılmaya başlandı.
2
Hart Adası'nda 1918 yılında meydana gelen İspanyol nezlesinde ölenler, adada kazılan toplu mezarlara gömülmüştü.
3
Ada ayrıca Soğuk Savaş döneminde füze sitesi olarak, iç savaş döneminde ise cezaevi olarak kullanılmıştı. Dün ölenlerin parklara gömüleceği gündeme gelen Amerika'da Hart Adası'nda kepçelerin geçici mezarlar kazdığı görüldü.
4
New York Şehir Konseyi Üyesi Mark Levine, dün yaptığı açıklamada parklarda 10 tabutun yan yana dizilip gömüleceği genişlikten geçici mezarların kazılacağını, bu durumun New York için çok zor olduğunu ama bunu yapmak zorunda olduklarını açıklamıştı.

5
Gelen tepkiler üzerine, ölenlerin parklara değilde Hart Adası'nda gömüleceğini söyledi.

6
New York Valilik Sözcüsü Freddi Goldstein, yaptığı açıklamada şehir yönetiminin parkları geçici mezar olarak kullanmayı planlamadığını virüsten ölen New Yorkluların, daha önce milyonlarca insanın gömülmüş olduğu Hart Adası'na geçici mezarlıklara gömüleceğini açıkladı.
7
8

YORUMLAR
500

Son Dakika New York'ta korkunç manzara! Koronadan ölenler, İspanyol gribinden ölenlerin olduğu yere gömülecek - Son Dakika


Advertisement