Nexus 5 Hakkında Neler Dediler? - Son Dakika

Nexus 5 Hakkında Neler Dediler?

11.11.2013 15:00

Yeni Nexus 5'in beğenilen ve beğenilmeyen yönlerini neler, birlikte bakalım...

1

Google ve LG'nin yeni telefonu Nexus 5, performanslı yapısı ve uygun fiyatıyla ön plana çıkıyor. Henüz ülkemizde satışa sunulmayan telefon, yurt dışında sevenleri tarafından büyük bir ilgiyle karşılaşmış durumda.


İsterseniz şimdi gelin, ürünü inceleyen bazı sitelerin Nexus 5 ile ilgili dediklerine kısaca bir göz atalım. Bakalım beğenilmiş mi, beğenilmemiş mi?Kaynak :
2
Cnet, Nexus 5'e 5 üzerinden 4 yıldız vererek ürünün başarılı olduğunu belirtmiş. Özellikle tasarım ve performanslı yapısına dikkat çeken site, Google Now entegrasyonundan, uzun batarya ömründen ve birden fazla operatör destekli LTE bağlantısından da söz etmiş. Genel olarak uygun fiyat ve performanslı yapısıyla ön plana çıkan telefonda eksi taraf olarak ise, ekran kalite düzeyinin rakiplerine göre biraz sönük kalmasını ve kameradaki ufak tefek problemleri göstermiş. Sonuç olarak da en iyi Nexus telefonu demiş.
3
IGN Tech ise, Nexus 5'in batarya ömrünü ve kamera yazılımını pek sevmemiş. Ürünün sevilen tarafları olarak; kullanılan stock Android 4.4 KitKat sürümünden, güçlü özelliklerinden ve güzel görüntüsünden söz ediyor. "Nexus 5, piyasadaki en iyi telefon değil, ancak fiyatını ve sunduğu özellikleri göz önüne aldığınızda, gayet başarılı bir ürün olarak görünüyor." Sonuç olarak da ürüne 10 üzerinden 8.7 puan layık görülmüş.
4
Eurogamer da ürünü fiyatına göre sunduğu özelliklerle gerçek olamayacak kadar iyi bir ürün olarak anlatıyor. Sunduğu görüntü kalitesi ve en yeni Android sürümüne sahip olması gibi özellikleri beğenilen Nexus 5, gürültülü ortamlarda güçsüz kalan hoparlörü ve düşük ışıkta performans kaybı yaşayan kamerası sebebiyle de eleştirilmiş. Tabii genel olarak telefonun beğenildiğini söylememize gerek yok.
5

Bir diğer kuruluş The Verge de Nexus 5'i beğenenlerden. Ürüne 10 üzerinden 8.0 puan veren kurum; ürünün başarılı görüntü kalitesinden, KitKat gibi güncel yazılımsal destekten ve performanslı yapısından övgüyle söz etmiş. Sıkıcı tarafta ise, kamera ve batarya performansının tutarlı olmayışı gösterilmiş ve tasarım da biraz sıkıcı olarak belirtilmiş.


Son Dakika Nexus 5 Hakkında Neler Dediler? - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement