Nicola Whitehill'in Hayatını Kabusa Döndüren Olay - Son Dakika

Nicola Whitehill'in Hayatını Kabusa Döndüren Olay

20.08.2013 18:58

TIP dilinde Raynaud fenomeni olarak bilinen rahatsızlığa yakalanan bu kadın sürekli eldivenle dolaşmak zorunda...

1
TIP dilinde Raynaud fenomeni olarak bilinen rahatsızlığa yakalanan bu kadın sürekli eldivenle dolaşmak zorunda.

2
Parmaklarını sürekli sıcak tutması gereken 40 yaşındaki Nicola Whitehill'in hayatı bir kabusa döndü.
3
Küçük bir soğukta parmaklarda kılcal damarlar çekiliyor ve parmak beyazlamaya başlıyor.
4
Nicola Whitehill, yıllardır çektiği bu çile yüzünden eldivensiz buzdolabından birşey alamıyor.Eldivensiz sokağa çıkamayor.

5
Bu da yetmez gibi hergün 3 saat sıcak suyla banyo almak zorunda.

6
Banyo sonrası el ve ayak parmaklarını nemlendirici ile ovması gerekiyor.
7
Raynaud fenomeni : Bir bir vazospastik bir bozukluk neden renk değişimi parmaklar, ayak parmakları olabilir. Fransız doktor Maurice Raynaud (1834-1881) tarafından tanımlanan hastalık ender görülse de kesin bir çaresi yok.

8
Duygusal stres ve soğuk fenomeni tetikler.İrsi damar hastalıkları ve çeşitli ilaçların yan etkisiyle özelliklede kemoterapi sürecinde uygulanan ağır ilaçların uzullardaki kılcal damarlarda birikmesine bağlı olarak gelişebildiğide gözlemlenmiştir.
9
Hasta soğuktan yine kaçınmalı , özellikle stresten uzak durulmali, soğuğa çıkmadan evel cilde nitrogliserin iceren preparatlar sürülür. Soğuktan korunmalıdır; eldiven, kalın çorap, başın örtülmesi Kıyafetlerin soğuğu geçirmesini engelleyen yün elbiseler giyilmeli ve ısıtılmış odalar, banyolar Sıcak suyla banyo yapılmalıdır. Ayrıca klimalı ortamlardan kaçınılmalı. Stresten uzak durulmalıdır.

Son Dakika Nicola Whitehill'in Hayatını Kabusa Döndüren Olay - Son Dakika Magazin


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Hiçbir zaman boş kalmamıştı! Bu yıl bu görüntü yürek burktu Madonna'nın 19 milyon dolara aldığı saray yavrusu evinde yok yok! İşte Benim Stilim'in kibirli güzeli Sima Şerafettinova 'Barbie'ye benzeyeyim derken bakın ne hale geldi Tatil sezonunu erken açan Ivana Sert, siyah bikinisiyle şov yaptı 1 ay önce doğum yapan Emily Ratajkowski'den ayna karşısında "Tüm kilolarım gitti" pozu