Nüfusu 4 Kişi Olan Ülke - Son Dakika

Nüfusu 4 Kişi Olan Ülke

22.05.2014 22:29

1
Sealand, 1967'de İngiliz ordusunun eski binbaşısı Roy Bates ve ailesi tarafından kurulan ve hukuki statüsü tartışmalı olan platform-ada şeklinde bir "ülke". Dünyanın en küçük ülkesi.

2
Uluslararası karasularda bulunduğu için adanın devlet statüsüne çıkarılabileceğini ilan eden Bates, kendine "prens" unvanı da verdi.

3
Ertesi yıl Kraliyet Donanması, Roy'u adadan atmaya çalıştı; ancak platformdan açılan uyarı ateşine maruz kalan askerlerin girişimi başarılı olmadı.

4
Daha sonra da bir İngiliz savcı, platformun İngiliz karasularının 10 km (6 Mil) mil açığında olması dolayısıyla Roy Bates'i haklı bile buldu. 1974'te ise Roy Bates işi bir anayasa çıkarmaya kadar vardırdı ve ardından "egemenlik simgesi olarak" bir bayrak, milli marş ve Amerikan Doları ile eşdeğer bir para birimi olan Sealand Doları'nı kabul etti. Sealand şuan İngiltere'den ayrı bir şekilde hüküm sürmektedir.​

5
Yönetim biçimi Prenslik ve Anayasal Monarşi olan ülkenin toprakları yalnızca bu fotoğrafta gördüğünüz kadarı.

6
Resmi kayıtlara göre ülkeye kayıtlı yalnızca 4 vatandaş bulunuyor.

7
İşte bu ilginç ülkenin fotoğrafları...

8
9
10
11
12
13
14
15

Son Dakika Nüfusu 4 Kişi Olan Ülke - Son Dakika

YORUMLAR

Diğer Galeriler

Seda Sayan, Sayısal Loto çekilişini "Haydi Bismillah" diyerek yapınca gündem oldu Müge Anlı'nın vazgeçilmez ismi Arif Verimli'den takipçilerine ilginç öneri: Aşık olmayın "Doğuştan mesafem var" diyerek maske takmıyordu! Merve Boluğur sorumsuz davranışının karşılığını aldı Türkiye Güzeli yayını terk etti! Fahrettin Koca sorusuna verdiği yanıtla pes dedirtti Yeşilçam'ın tatlı sert babası Hulusi Kentmen'in harabeye dönen evi için harekete geçildi