Son Dakika Haberleri: 'O kıza bulaşma!' diyen abiyi bile umursamadı! Ekrem İmamoğlu ve eşi bakın nasıl tanıştı

'O kıza bulaşma!' diyen abiyi bile umursamadı! Ekrem İmamoğlu ve eşi bakın nasıl tanıştı

2 ay önce

Gazete Duvar'da Tuğba Torun'un hazırlayıp sunduğu 'Bayan değil kadın'ın konuğu CHP İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu'nun eşi Dilek Kaya İmamoğlu idi. Eşi Ekrem İmamoğlu ile nasıl tanıştıklarını, aile hayatını ve siyasetin kendilerini nasıl etkilediğini anlattı.

1
Biz sizi Ekrem İmamoğlu'nun eşi olarak tanıyoruz. Fakat biz aslında Dilek Kaya İmamoğlu'nu merak ediyoruz. Hedefleriniz var mı, hayalleirniz var mı? B
Biz sizi Ekrem İmamoğlunun eşi olarak tanıyoruz. Fakat biz aslında Dilek Kaya İmamoğlunu merak ediyoruz. Hedefleriniz var mı, hayalleirniz var mı? B
Trabzon doğumluyum. İlkokulu Trabzon'da, ortaokul ve liseyi İstanbul'da okudum. Üsküdar'da büyüdüm. Lise bitirdiğim dönemde Ekrem'le tanıştık, evlendik.
2
Bu evlilik bana 2 erkek 1 kız evladı verdi. Eğitim hayatım evlendikten sonra devam etti. İlk çocuğumuz Selim doğduğunda üniversiteye başladım.
3
Sonrasında yüksek lisansa başladım ve 2. çocuğuma hamile kaldım. Yüksek lisans sonrası eğitime ara verdim.
4
3. çocuğumuz Beren doğduktan sonra ise kendimi doktora yaparken buldum. 23 yıllık evlilik hayatına 3 çocuk, üniversite, MBA ve doktora sığdırdım.
5
Dilek Hanım bu arada yüksek lisans ve doktora yaptım dediniz. Konunuz neydi?
Dilek Hanım bu arada yüksek lisans ve doktora yaptım dediniz. Konunuz neydi?
Yüksek lisans tezimin konusu cam tavan sendromu. Kadınların iş hayatında yaşadığı görünmeyen engellerin anlatıldığı tez. Yüksek lisans tezimde bunları anlattım.
6
Doktora tezim de liderlik üzerine. Çalışmalarımı devam ettireceğim! Demokratik ve otokratik liderlik yapılarının bütünleşik kalkınmaya etkisi' üzerine bir çalışma.
7
Ekrem beyle nasıl tanıştınız?
Ekrem beyle nasıl tanıştınız?
1993 yılında ablamın düğününde tanıştık. Ekrem, abimin arkadaşıydı. O davet etmiş. Ben de ortalarda gezinen bir kızdım.
8
Sonrasında Ekrem Bey, bizim iş yerimizi ziyarete geliyor. Beni orada görüp, şaşırıyor. Beni çalışan sanıp, aile dostumuz bir abime; "Bu kızın burada ne işi var diyor." Abim de; anlatıyor ve üstüne basa basa söylüyor. Ekrem'e sakın Dilek'e dokunma, bulaşma onların kızkardeşi ve yaşı çok küçük. Tabii ki Ekrem'e kim engel olabilir. Sonrasında bir şekilde başlıyoruz.
9
-Ekrem Bey, sabırlı ve sevgi dolu tavrıyla insanların aklına kazınmış durumda. Gerçekten böyle mi?
-Ekrem Bey, sabırlı ve sevgi dolu tavrıyla insanların aklına kazınmış durumda. Gerçekten böyle mi?
Çok sabırlı evet. Beylikdüzü Belediye Başkanlığı adaylık sürecince, örgütle birlikte çok yoğun çalışma dönemi geçirdiler. Orada yine Ekrem'in dnaışmanlığını yapan Mine Hanım vardı. Seçimler oldu Ekrem belediye başkanı seçildi. Beylikdüzü'ndeki örgüt hayatımız boyunca böyle bir çalışma görmedik dediler. 2016 yılında Mine Hanım, Ekrem Bey'e "Ya başkanım biz bu süreci bir kitap haline getirelim diyor ve Mine Hanım bana o dönemde bu soruyu soruyor." Sizce Ekrem İmamoğlu'nun başarasının sırrı nedir? Cevabım: Sabrı, sakinliği ve her zaman planlı olması.
10
11
12
13


Haber Yayın Tarihi: 17.06.2019 03:03 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Kalça kaldırma ameliyatı için Türkiye'ye gelen İngiliz turistin başına gelmeyen kalmadı! Helikopter turunda tesadüfen gördü! İzlanda'da 50 ceset kıyıya vurdu 29 yaşındaki gençten skandal itiraf: Yaşlı kadınlarla birlikte olarak haftada 56 bin TL kazanıyorum Instagram'dan gurur verici Türkiye paylaşımı! Bakın fotoğrafı kim çekti Dünyada sadece Türkiye'de var! Gören hayrete düşüyor