O Kızlar Meşhur Oldu - Son Dakika

O Kızlar Meşhur Oldu

08.09.2009 13:23

1
İstanbul'da jandarmanın operasyon düzenleyerek kurtardığı sahte BBG mağdurları bütün dünyada basına malzeme oldu. 9 genç kız yaşadıklarını böyle anlattı...

2
Dünyayı güldüren sahte BBG olayının kurbanları yaşadıklarını Star TV'ye anlattı. Büyük hayallerle girdikleri BBG evinden hayalkırıklığı yaşayarak çıkan kızlar, "Umutla bu evden çıkmayı hayal ederken farklı bir şekilde çıktık bu evden" diye özetliyor yaşananları.
3
Yarışmaya girerken herkes tarafından tanınmayı, ulusal TV'lerde spikerlik, programcılık, dizi film oyunculuğu, sunuculuk gibi aktivitelerde bulunmayı hayal eden yaşları 16 ile 25 arasında değişen 9 kız, 24 saat boyunca 16 kamera tarafından izlendi.
4
Yaşadıkları havuzlu villayı, kendi evleri gibi gördüklerini belirten ve 2 ay boyunca İstanbul Riva'da bir villada tutulan 9 genç kız, sürekli oyalandıklarını ve sahte haberlerle kandırıldıklarını söyledi.
5
Ev içinde olup bitenlerin ulusal kanallarda yayınlandığını sanan kızlar ev içindeki özel görüntülerin sadece internette, para ve kontör karşılığında yayınlandığını öğrenince büyük bir hayalkırıklığı yaşadı.
6
Yaşadıkları villada can güvenliklerinin olmadığını kaydeden kızlar, ailelerinin özel bir güvenlik şirketi tarafından korunduklarını ve 24 saat ambulans bulunduğunu sandığını da belirtti.
7
Güzel arabalarla alındıklarını ve uçak biletleri de dahil olmak üzere yapılan bütün harcamaların ciddi bir prodüksiyonda olduklarına dair inançlarını artırdığını kaydeden 9 mağdur, 'Türkiye çapında ciddi bir patlama yapmayı hayal ediyorduk, ciddi anlamda patladık. Böyle olacağını bilseydik gelmezdik. Hepimiz bunun sonucunda iyi yerlere gelmeyi bekliyorduk ama olmadı, herşey lafta kaldı" diyor.
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39
40
41
42
43
Kızların ifadelerinde, villada zorla tutulduklarını ve zaman zaman da şiddete uğradıklarını söyledikleri belirtildi.

Jandarma olayla ilgili soruşturmanın sürdüğünü belirtti.

44
TELEFON İHBARI ORTAYA ÇIKARDI

Villada bulunan 16 yaşındaki bir kızın ailesi, 2 aydır kızlarıyla görüşemediklerini ve program yapımcılarının telefonlarına ulaşamadıklarını söyleyerek, jandarmadan yardım istedi. Jandarma, ailenin verdiği adrese gittiğinde kızların “imdat yardım edin” çığlıklarını duydu. Bunun üzerine villaya baskın yapıldı. Villada bulunan bir kişi gözaltına alınırken, 9 kız jandarma karakoluna götürüldü.

45
Yarışmacı olduklarına inanan kızların 24 saati, villanın her tarafına konulan kameralarla görüntülendi. Çıplak görüntüler, internetteki bir sitede para ve kontör karşılığında satıldı.

ÇIKMAK İSTEYENİ TEHDİT ETTİLER

Zamanla programda olmadıklarını anlayan kızlardan bazıları villadan ayrılmak istedi. Sürekli villada duran bir kişi, ayrılmak isteyenlerin 50 bin TL ödemesi gerektiğini söyleyerek, ısrar edenleri tehdit etti. Kaçmak isteyenler ise tüm kapıların kilitli olması nedeniyle kaçamadı.

46
Riva Mahmut Şevket Paşa köyündeki havuzlu villaya götürdükleri 9 kıza, sözde sözleşme imzalatarak yarışmayı iki ay dolmadan terketmeleri halinde 50 bin TL ödeyecekleri bildirildi. Ayrıca kızlara yarışmanın formatı gereği 2 ay boyunca aileleri ve dışarıdan hiç kimseyle görüşemeyecekleri söylendi. 9 kız, televizyonda çıkma hayaliyle tüm şartları kabul etti.
47
İddialara göre, henüz kimliği belirlemeyen bazı kişiler ajanslardan 'Bir TV'de yayınlanacak BBG formatındaki program için yarışmacı aranıyor' ilanlarıyla çok sayada genç kızla görüştü. Bu kızlar arasından seçilen 9 kıza yarışmacı olmaya hak kazandıkları söylendi.

Son Dakika O Kızlar Meşhur Oldu - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement