O Sahneleri Anlattılar - Son Dakika

O Sahneleri Anlattılar

13.10.2009 09:50

1
Beyazperdenin bazı yıldızları cüretkar sahnelerde oynamaktan hiç çekinmezken bazıları da kendilerine göre "Türkan Şoray kanunları" olduğunu söyleyip bu tür sahnelerdenh uzak durmaya çalışıyorlar. Hatta kamera karşısına çıplak geçmekten utanan ya da çıplak dublör arayan oyuncular da var. İşte ünlü yıldızların çıplak sahneler hakkındaki düşünceleri.
2
Vildan Atasever: Yaptım, yine yaparım

Genç kuşak Türk sinemasının en cesur yıldızlarından biri Vildan Atasever. Sinemada ünlü olmadan önce de verdiği pozlarla dikkat çeken Atasever, İki Genç Kız da dahil bir çok filmde sevişme sahnelerinde rol aldı.

3
Bu konuda "Rolüm gerektirdi, soyundum. Yine soyunabilirim" diyen Atasever, oyunculukta sınır tanımadığını da gözler önüne serdi.

Rol seçimi konusunda aklının yattığı projeyi tercih ettiğini söyleyen Atasever "Çıplak sevişme sahneleri önemli değil, yine soyunur, yine sevişirim' diyor.

4
Fadik Sevin Atasoy: Bu sahnelerde dublör kullanmam

Zeynep'in 8 Günü adlı filmdeki cesur sevişme sahneleri çok konuşulan Atasoy da rölü için ne gerekiyorsa yapmayı göze alan oyunculardan.

5
Mesleğinde Fadik Sevin Atasoy kuralları değil, "oyunculuğun" kendi kuralları olduğunu söyleyen Atasoy " Dublör kullanmak herkesin kendi tercihi. Yurt dışında da buna benzer örnekler var. Ama ben şu an için dublör kullanmam. Kendim oynayamayacağım bir sahnede hiç oynamam. Film bana ters geliyorsa o filmin içinde yer almam. Dublörü bırakın o filmin içinde ben olmam" diyerek görüşlerini açıklıyor.
6
Atasoy'u üzen tek şey bu sahne yüzünden kendi deyimiyle "günah keçisi" ilan edilmesi. Bu konuyla ilgili görüşlenini de " bütünün içinden alınıp sadece bu sahnelerin yansıtılması beni üzdü. Gerçekten canımı yaktı. Bu hoş bir şey değil. Ama karşılığında Ankara Film Festivalinde ödüllendirdim. Aslında herkes bunun oyunculuk performansı olduğunu gördü. Film çıktıktan sonra da kimse bununla ilgili soru sormadı, neden olduğunu anladı" diye dile getirmişti Atasoy.

7
Murat Han: İlk sevişme sahnemdi zorlandım

Vicdan filminde Nurgül Yeşilçay ile sevişme sahnesinde rol alan genç aktör "Bu benim ilk sevişme sahnemdi, zorlandım" diye itirafta bulunmuştu.

8
Sahnenin iki kez çekildiğini söyleyen Han "Nurgül de ben de gergindik" diyerek sözlerini şöyle sürdürmüştü: Sahne sırasında utangaçlık görünmüyor ama öncesinde yaşandı. Yoksa olabildiğince doğaldı'

9
Nicole Kidman: Soyunmak hoşuma gidiyor

Hollywood'un güzel yıldızı Kidman da senaryonun gereklerini yapmaktan çekinmeyen ünlülerden.

10
Tom Cruise ile evli olduğu dönemde Gözler Tamamen Kapalı filmindeki cesur sahnelerde de rol alan Kidman "Filmlerimde soyunmak hoşuma gidiyor" itirafında bulunmuştu.

11
‘Fur: An Imaginary Portrait of Diane Airbus' da vücudunu cömertçe sergileyen Oscar'lı oyuncu sinemada çıplaklık' konusunda fikirlerini açıklayarak şunları söyledi: ‘Ekranda soyunmak gerçekten de bu kadar büyük bir olay mı? Çektiğiniz filmde soyunmanız icap ediyorsa ve bu gerçekten sanat için yapılacaksa soyunmanın normal olduğunu düşünüyorum'diyerek görüşlerini özetiyor.
12
Monica Bellucci: O sahnelerde çok heyecanlanıyorum

Beyazperdenin en seksi yıldızlarından Monica Bellucci de mesleğinde sınır tanımayanlardan.

13
"Ben bir oyuncuyum ve işimi yaparken de sınırlarım yoktur" diyor Bellucci.

14
Ve sözlerini şöyle sürdürüyor: "Hatta zaman zaman edepsiz bir kadın gibi bile davranabilirim. Sözgelimi sevişme sahnelerinde oynamak beni anlatamayacağım kadar heyecanlandırıyor."

15
Sienna Miller: Aşk sahnesi mi? Çekin gitsin !

İngiliz sinemasının genç kuşak yıldızlarından Miller, sevişme sahneleri konusunda son derece rahat.

16
Factory Girl filminde Hayden Christensen ile kamera karşısına geçtiği sahneleri çok konuşulan Miller için bunlar üzerinde bile durulmayacak sıradan şeyler. Rolü ne gerektiriyorsa onu yapmak konusunda son derece rahat.

17
Miller'ın bu konuya yaklaşımı çok kısa ve öz: "Eğer bir aşk sahnesi çekecekseniz çekin gitsin."

18
Salma Hayek:Kameranın önünde çıplak olmak istemedim

Meksikalı yıldız Desperado adlı filmdeki sevişme sahnesi için çok zorlanmış.

19
"Neredeyse kovulacaktım" diye anlatıyor yıldız: "Bu sahneyi ailemin de seyredeceğini düşündükçe oynamak benim için gitgide daha zor hale geliyordu. Kameranın önünde çıplak olmak istemedim."

20
Hayek o sahnelerin çekimi sırasında babasını ve erkek kardeşini düşünmüş hep. BU yüzden de sahneler kısa sürdü çok uzun olmadı."

21
Hatice Aslan: Bir karaktere hayat verdim

Nuri Bilge Ceylan'ın Cannes Film Festivali'nde ödül kazanan filmi Üç Maymun'daki sahneleri çok konuşuldu.

22
Sözkonusu sahnenin 2 buçuk günde çekildiğini söyleyen Aslan rahatsız olup olmadığı sorusuna ise şöyle cevap verdi:

23
Hayır, niye rahatsız olayım! Onlar Hacer'in memeleri. Oğluna süt vermiş bir annenin memeleri"

24
Birol Ünel: Utanıyorum

Duvara Karşı filminde Sibel Kekilli ile sevişme sahneleri için kamera karşısına geçen Ünel, aslında bu tür sahneler konusunda çok rahat değil.

25
Ancak o filmden sonra annesinin kendisini açımasızca eleştirdiğini söyleyen Ünel "O kadar güzel vücudum yok aslında" diyor.

26
Ünel kamera karşısında soyunmanın zor olduğunu söyleyip "Bundan utanıyorum" diye itirafta da bulunuyor.

Son Dakika O Sahneleri Anlattılar - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

Sebebi incir çekirdeğini doldurmaz! Vicdansız adam cadde ortasında karısını döverek öldürdü Disney'in geliştirdiği yeni nesil robot bakışlarıyla ürkütüyor Dünyaca ünlü yazar Paulo Coelho Kuran'dan ayet paylaşarak İzmir'e bağış yapacağını duyurdu Hatay'da hayret verici manzara! Orman küle dönerken yangının ortasında sapasağlam kaldı Bursa'nın 166 yıllık devi depreme dayanamadı! Çıtırtı seslerinin ardından gövdesi ikiye ayrıldı