Obama, Chelsea'nin Düğününe Davet Edilmedi - Son Dakika

Obama, Chelsea'nin Düğününe Davet Edilmedi

29.07.2010 16:26

1
Hindustan Times'ın haberine göre, ABC televizyonunun "The View" programına katılan Obama, "Düğüne davet edilmedim. Sanırım Hillary ve Bill, bunu (davet konusunu) tamamen Chelsea ve müstakbel eşine bırakmak istiyor" dedi.

Obama, "Bir düğünde iki başkan istenmiyor" diyerek espri de yaptı.

Düğüne, Clinton döneminin Başkan Yardımcısı Al Gore ve Barbara Streisand, Steven Spielberg, Ted Turner gibi ünlü isimlerin de katılmayacağı belirtildi.

2
Chelsea Clinton, yatırım uzmanı nişanlısı Marc Mezvinsky ile 31 Temmuz cumartesi günü evlenecek.

3 milyon dolarlık düğün tepki topluyor

15 bin dolara taşınabilir lüks özel tuvaletler, 25 bin dolarlık gelinlik, 100 bin dolara kiralanan medya danışmanlık şirketi… Bütün bunlar, ABD eski Başkanı Bill Clinton ile ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton'un kızları Chelsea Clinton'un Cumartesi günü yapılacak düğününden bazı rakamlar.

3
Amerikan ve dünya kamuoyunun son yıllarda en fazla ilgi gösterdiği düğün olmasına rağmen, birçok detayı kamuoyundan sır gibi saklanan düğünün toplam maliyeti ise dudak uçuklatan cinsten: 3 – 5 milyon dolar arası.

Düğün gecesi misafirlerin kullanabilmesi için 15 bin dolara lüks mobil tuvaletler inşa edildi. Düğün yerini süsleyecek çiçeklerin, cam çadırın ve güvenliğin masrafı ise birkaç yüzbin doları buluyor.

4
ABD'nin en güçlü politik hanedanlıklarından biri olan ve 2000 yılı ile 2007 yılı arasında 109 milyon dolar kazanan Clinton ailesi için o kadar da büyük bir masraf değil. Ama, hayatlarının en büyük ekonomik krizini yaşayan Amerikan halkı için?
5
'Gerçekçi olalım'' diye yazan ‘'Chicago Now'' adlı haber sitesinden Emily Zanotti şu soruyu sordu: ‘'Halk, kendilerinin bir yılda kazandıklarını bir bardakta harcayabilen insanlar olduğunu hatırlamaktan hoşlanmıyor. Donald Trump'ın kızı Ivanka'nınki dahil birçok ünlünün gösterişli düğünü kamuoyunda büyük bir antipatiye sebep oldu. Chelsea bundan hiç ders çıkarmadı mı?''
6
Forbes dergisinden Jenna Goudreau da, böylesi bir zamanda 3 milyon dolarlık düğün yapmanın ‘'Büyük bir sorumsuzluk'' olduğunu savunarak, ‘'Meksika Körfezindeki, Haiti'deki insanların bu parayla neler yapabileceğini merak etmekten kendimi alamıyorum'' diye yazdı.
7
Right Pundits'ten Andrew Zarowny de, ‘'Bill Clinton'un Haiti'ye yardım bağışı yapılması için nasıl çağrı üstüne çağrı yaptığını bir hatırlayın. Daha basit bir düğün yapmak daha insani olmaz mıydı?'' şeklindeki yorumuyla rahatsızlar kervanına katıldı.
8
Irish Central gazetesinden Amy Andrews ise Clintonların birçok iyi şeye öncülük ettiklerini belirterek, bu düğünü hakettiklerini savundu.

Birçok yorumcu ise George Bush'un kızı Jenna'nın düğünüyle çok daha iyi bir örnek sergilediğini dile getiriyor. Bush'un başkanlığı döneminde 2008 yılı Mart ayında yapılan düğün, toplam 100 bin dolara mal olmuştu.

9
10
11
12

Son Dakika Obama, Chelsea'nin Düğününe Davet Edilmedi - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

"Çıplaklar Festivali" ölümcül virüse rağmen bu yıl da yapılacak Ronaldo'nun sevgilisi sınırları zorladı! Verdiği çıplak pozlar Avrupa'da gündem oldu Dünyanın en pahalı şehirleri belli oldu! Türkiye'den de bir kent listeye girdi Zor nefes alıp veriyordu! 102 kilo veren gencin son hali inanılmaz Woody Allen'ın evlatlık kızına cinsel istismar iddiaları yeni belgeselle hortladı! İğrenç olay tavan arasında yaşanmış