Obez Kadın Jüriyi Şok Etti - Son Dakika

Obez Kadın Jüriyi Şok Etti

12.01.2015 18:58

1
Yetenek Sizsiniz İngiltere'de yarışan Emma Haslam adlı kadın, jüriye direk dansı yapacağını söylediğinde kimse bu performansı beklemiyordu. Danstan sonra tüm jüri üyelerinden evet oyu alan kadın, daha adından çok söz ettirecek gibi görünüyor.

2
3
4
5
6
7
8
9
Gerçek adı Aysel olan ünlü sanatçının yaşam öyküsü ve küçüklük fotoğrafını paylaşan sosyal medya kullanıcısı Seda Sayan hakkında bilinmeyenleri açıkladı.

10
1965 yılının 31 Aralık günü Eyüp'te dünyaya gözlerini açan Seda Sayan'ın öyküsü, çalışkanlığın, azmin bir özeti gibi…

11
Aysel, dört kardeşin ortancasıdır. 6 nüfus, alkol düşkünü bir baba ve yoksulluk.. Aysel'in çocukluğu da çok zor koşullarda geçmiş: ”Eyüp'te, 11 ailenin oturduğu, avlusu, tuvaleti ortak gecekondulardan birinde doğup büyüdüm ben. İlkokula giderken, önlük ve çanta parasını çok zor denkleştirmişti babam” diyerek anlatıyordu çocukluğuna dair anılarını.

12
Aysel'in genç kızlığı Kadırga'da geçmiştir. O bunu hiçbir zaman saklamamış göğsünü gere gere söylemiştir. Ve Kadırgalı olarak akıllara kazınmıştır. Kadırgalı Aysel, Kadırgalı Seda…

13
Aysel Gürsaçer'in müziğe olan ilgisi daha çok küçük yaşlarda ortaya çıkmış. Ondaki bu yeteneği keşfeden de ilkokul öğretmeni Muazzez Karipçin olmuş. Ona “Hadi Aysel, bir şarkı söyle” dermiş. Öğretmeni bu yetenekli öğrencisinin annesini çağırıp konservatuar eğitimi görmesi konusunda ki fikrini söylese de, Aysel için böyle bir seçenek söz konusu bile değilmiş o sıralarda. “Konservatuar konusu o zaman gündeme gelmişti ama nerde?"

14
Yiyecek ekmek bulamadığımız gün olurdu” diyerek anlatıyor o günleri ünlü sanatçı. Aysel müzikle ilgili bir şeyler yapmaya öylesine kararlıymış ki… Bunun için henüz 15 yaşındayken evden kaçmış ama ailesinin polise başvurması üzerine karakola gidip teslim olmuş. Sonra tavernada çalışmaya başlamış Aysel. O sırada onu birisi Turgut Akyüz'e tavsiye etmiş.

15
Akyüz de sesini beğendiği için bu genç kızı dönemin en gözde eğlence yerlerinden olan Stardust'a önermiş. Aysel'in sahne serüveni yine dönemin gözde eğlence mekanlarından Kamacı'da ve Gülizar'da devam etmiş. Bu sırada da ismini değiştirmeye karar vermiş ve Seda Sayan ismini almıştır. Seda Sayan ismini aldıktan sonra Gülizar'da devam ederken Müjdat Gezen ve Türker İnanoğlu tarafından keşfedilmiştir.

16
Türker İnanoğlu onu Gazinocular Kralı Fahrettin Aslan'a götürmüştür ve Seda Sayan'a Maksim Gazinosunun kapıları açılmıştır. Maksimle birlikte de Seda Sayan'ın Yeşilçam günleri başlamıştır. Ve olayların gerisi tıpkı çorap söküğü gibi gelmiş.

17
Seda Sayan, bugün Türkiye'de gösteri dünyasının ünlü ve sevilen isimlerinden biri. Sadece albümleri ve filmleriyle değil, yoksullara yardım eli uzatan programlarla da ülkenin en güvenilir kişilerinden biri seçiliyor sık sık.

18
Seda Sayan özel yaşamıyla da gündemden hiç düşmedi. 6 kez nikah masasına otursa da güzel sanatçı mutluluğu bir türlü bulamadı.

19
Aynı zamanda lisanslı basketbolcu olan Öztürk, üniversite eğitimini sürdürürken bir yandan da radyo programcılığıyla ilgilenmeye başladı. Özel televizyon kanallarının ve radyoların sayısının hızla arttığı bir dönemde, ev arkadaşıyla birlikte Eskişehir radyolarında çalışmaya başladı.

20
Ömer Karacan'ın kurduğu Radyo Klas'tan gelen teklif üzerine, amatör radyocunun yolu İstanbul'a düştü. Burada, "Gece Tavuğu" adlı programla profesyonel yayıncılığa başladı ve geniş bir dinleyici kitlesi oluşturdu.

21
Üniversite yıllarında heves ettiği radyo programı sunuculuğundan, modern kültürün yeni eğlence stillerinden biri haline gelen stand-up'çılığa ve oradan televizyon ekranlarına sıçrayan ilginç bir kariyere sahip olan Öztürk; ironik bir biçimde "r" harfini telaffuz edememesine rağmen program sunuculuğu yapmış ve beklenilenin aksine oldukça büyük ilgi görmüştür.

22
Demet Akalın, 23 Nisan 1972 yılında Gölcük, Kocaeli'de doğdu. İlk öğretimini Gölcükte ve lise eğitimini buradaki Gölcük Barbaros Hayrettin Lisesi'nde tamamladı. Annesinin desteği ile Yaşar Alptekin'in mankenlik kursuna girdi. Ardından Neşe Erberk'te mankenlik yapmaya başladı. O dönemde ciddi ve iyi bir meslek olan mankenlikte aranan bir isim oldu.

23
Demet Akalın, mankenliği devam ederken gazinolarda sahneye çıkmaya başladı ve kısa süre sonra ilk albümü "Sebebim"i çıkardı. İlk klibini "Sebebim" şarkısına çeken Akalın büyük bir başarıya ulaşmasa da sevilen bir parça oldu. Şarkının bestesi Niran Ünsal imzalıydı. İki yıl sonra bir ilk yaparak bir dizide oynadı.

24
Pop dünyasına yaptığı şarkılarla damgasını vurdu. 1996-2002: "Sebebim" ve "Yalan Sevdan", 2003-2006: "Unuttum" ve "Banane", 2006-2007: "Kusursuz 19" ve "Tatil", 2008-2009: "Dans Et" ve "Toz Pembe", 2009- "Zirve" ve "Aşk", 2012-2013 "Giderli 16" albümleriyle zirveden hiç inmedi.

25
İş adamı Okan Kurt ile evliliğinden bir kız bebek dünyaya getiren Demet Akalın, 23 Nisan 2014 doğum gününde çıkarmış olduğu albümle yeri göğü inletmeye devam ediyor.

26
23 Nisan 1973 tarihinde İstanbul'da doğdu. Aslen Sivas'lıdır. Boğaziçi Üniversitesi Turizm ve Otel Yönetimi bölümünü bitirdi. Karikatüre olan ilgisi ve yeteneği sayesinde üniversite yıllarında Leman isimli mizah dergisinde çalışmaya başladı. İlk gösterisini dergide çalıştığı yıllarda, Leman Kültür Merkezi'nde gerçekleştirdi. Sonrasında Beşiktaş Kültür Merkezi'nde sahne almaya başladı ve burada düzenlediği gösteriler ile adını duyurmayı başararak günümüze kadar toplamda 4.000'den fazla kez sahneye çıktı.

27
1998'de Her Şey Çok Güzel Olacak isimli filmle sinema sektörüne adım attı. İçlerinde Türk Sineması'nın en sevilen filmleri arasına girmiş olan G.O.R.A., Hokkabaz ve Yahşi Batı gibi yapımların da bulunduğu 10 filmde rol aldı ve 3 filmde seslendirme sanatçısı olarak çalıştı.

28
Sinema alanındaki çalışmalarının yanı sıra sahne gösterilerini de devam ettirdi; her biri kapalı gişe oynayan 4 ayrı stand up gösterisi gerçekleştirdi.

29
1993 yılında Tanrı Misafiri adlı ilk albümü piyasaya çıkar. Selçuk Tekay´ın prodüktörlüğünü, Özkan Turgay´ın aranjörlüğünü yaptığı albümde Gündeş, ilk albümünde milyonluk satış rakamına ulaşır.

30
'Kurtlar Sofrası' adlı dördüncü albümü 1996 tarihinde çıkardıktan sonra oyunculuk tekliflerini de değerlendiren Ebru Gündeş, albümlerinin ismini taşıyan televizyon dizilerinde başrol alır.

31
İki yıllık bir aranın ardından 1998 yılında 'Sen Allahın Bir Lütfusun' adlı albümü müzik marketlerdeki yerini alır. Ebru Gündeş 1999 yılında hayranlarının karşısına yepyeni bir albümle çıktı. 'Dön Ne Olur' adını taşıyan bu albümünün stüdyodaki tanıtımı sırasında, basın mensupları önünde beyin kanaması geçiren 25 yaşındaki Ebru Gündeş, bir süre hastanede kaldıktan sonra, uzun bir süre de dinlenerek hayranlarından uzak kaldı. Ebru Gündeş´in 'Dön Ne Olur' albümü milyon barajını geçerek büyük bir rekora imza attı.

32
Reza Zarrab ile evliliğinden bir kız çocuk dünyaya getiren Ebru Gündeş 2013 yılından itibaren O Ses Türkiye adlı yarışmada jüri üyeliği yapmaktadır.

33
Selçuk Yöntem 1953 yılında İstanbul Eyüp'te doğdu. Babası Adapazarılı, annesi Erzurumludur. 1975 ve 1976 yılları arasında Ankara Devlet Konservatuarı Tiyatro Yüksek Bölümü'nden mezun oldu. 1977'de Ankara Devlet Tiyatrosu'nda çalışmaya başlayan Yöntem, 1994'te İrfan Yalçın'ın Aşağıdakiler adlı oyununu, 1995'te Savaş Dinçel'in Gürültülü Patırtılı Bir Hikâye adlı oyununu yönetti. Bu oyunla "Övgüye Değer Yönetmen" ödülünü aldı.

34
1986-1987 tiyatro sezonunda Dört Mevsim adlı oyunla "Övgüye Değer Erkek Oyuncu" ödülünü, 1988-1989 tiyatro sezonunda Peynirli Yumurta adlı oyunla "En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü, 1990-1991 tiyatro sezonunda ise Deli Dumrul'daki rolü ile "Ulvi Uraz En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü aldı. Sahne oyunlarının yanı sıra TRT İstanbul Radyosu'nun hazırladığı radyo oyunlarında da rol aldı.

35
Televizyon ve sinema için film çalışmaları yaptı, C Blok adlı filmle "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu" ödülünü alan Yöntem, Deli Yürek adlı dizi ve sinema filmindeki Bozo tiplemesinden sonra, 2003 yılındaki Kurtlar Vadisi adlı dizide de Aslan Akbey karakterini canlandırdı.

36
2008 yılında Kanal D'de yayınlanmaya başlanan Aşk-ı Memnu dizisinde başrollerdeki karakterlerden biri olan Adnan Ziyagil'i canlandırmıştır. 400'ü aşkın bölümdür sunduğu Büyük Risk adlı bilgi yarışması Star'da başlamış, halen Show TV'de devam etmektedir. 2013'ten beri ATV'de yayınlanan Bugünün Saraylısı dizisinde Ata Katilboğlu'nu oynamaktadır.

37
Ebru Yaşar'ın yıllar içinde değişen isimlerden. "Şarkıcı Değil" gibi birçok hit şarkıya imza attı. 2006 senesinin Haziran ayında Yaşar "Yeşillenirim" adlı albümünü piyasaya sürdü. Bu albüm Ebru Yaşar'ın en çok satan albümlerinden biri oldu.

38
27 Ekim 2008 tarihinde sanatcı İsmail YK ile düet yaptığı "Seni Seviyorum" adlı şarkıyı piyasaya çıkarmıştır.

39
Ebru Yaşar, müziğe duyduğu ilgi sayesinde küçük yaşlarda sahne hayatı ile tanışan ünlülerden… 1995 yılında yakınlarının teşvik etmesi ile ‘Bu Sahilde' isimli ilk albümü çıkardı. Albümü ile aynı ismi taşıyan şarkısı bir anda Top 10 listelerinde zirvenin sahibi oldu.

40
Gün geçtikçe yıldızı parlayan şarkıcı İDOBAY Müzik Yapım'a transfer oldu. İdobay Etiketi ile çıkardığı Seni Anan Benim İçin Doğurmuş albümü ile müzik dünyasında bir kez daha fırtınalar estirdi.

41
Ebru Yaşar da zaman içinde sık sık görüntüsünü değiştirdi. Hatta bir ara saç rengini açtırdı.

42
'Yeşillenirim' albümü zamanı çekilen bir kare.

43
2012 yılının Haziran ayında kariyerindeki ilk single çalışması olan "Ağlayamıyorum"u yayınladı. 2013 yılının Nisan ayında "Sanat-ı Ebru" adlı albümünü piyasaya çıkartmıştır.

Son Dakika Obez Kadın Jüriyi Şok Etti - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

7 yıl önce ölen babasının görüntülerini Google Earth'de bulan adam hüznünü sosyal medyada paylaştı Yeşilçam'ın vamp güzelinin olaylı gecesi! Gerdeğe girmeyince evin içinde kıyamet kopmuş Arjantin'de 98 milyon yıllık dinozor fosili bulundu! Yeryüzünün en büyüğü Kendilerini işkenceyle öldürüyorlar! Canlı canlı mumyalanan rahipler görenleri ürkütüyor Bu halini hatırlayan yok! Şimdi İtalyanları peşinden sürüklüyor