Son Dakika Haberleri: Obez Milyoner 18 Ayda 108 Kilo Verdi

Obez Milyoner 18 Ayda 108 Kilo Verdi

4 yıl önce

1


Anant Ambani, zor işlerin özveri, inanmak ve konsantrasyonla üstesinden gelinebileceğinin en büyük kanıtı oldu. Hindistanlı iş adamı Dhirubhai Ambani'nin torunu ve milyarder çift Nita ve Mukesh Ambani'nin oğlu olan 21 yaşındaki Anant Ambani, 18 ayda 108 kilo vererek herkesi hayrete düşürdü.


2


İçtiği ilaçlar nedeniyle obez birine dönüşen Ambani azmi sayesinde, en doğal ve en güvenli şekilde kilolarından kurtuldu.

3


Sıkı bir diyet programı, günlük egzersiz, yoga, ağırlık çalışması, yüksek yoğunluklu kardiyo egzersizleri, 21 kilometrelik yürüyüş, düşük karbonhidrat diyeti, yeterli yağ ve protein alımı sayesinde 18 ayda kilolarına veda eden Ambani, ülkesindeki en önemli gündem maddesi oldu.

4


Ameliyat olmayı reddedip sporla ve diyetle kilo vermeyi hedefleyen Anant, ülkesindeki ünlü ünsüz herkesin dikkati çekti.

5


Anant Ambani'nin egzersiz ve diyet programı ise şöyle:

6


1- 21 km yürüyüş. 21 kilometre yürümek gerçekten kolay bir iş değil. Ancak Anant Ambani yarım bir maratona eşdeğer kilo kaybı yolculuğuna 21 kilometre yürüyerek başlamış.

7


2- Yoga. Bu eski gelenek, dünya çapındaki insanların zinde ve sağlıklı kalmak için uyguladığı bir yöntem. Anant Ambani de bedeni saflaştırmak, arındırmak için yogayı tercih etmiş.

8


3- Ağırlık çalışması.

9


4- Yüksek yoğunluklu kardiyo.

10


5-Fonksiyonel antrenman

11


6- Diyet. Anant, düşük karbonhidratlı sıfır şeker diyeti uyugulamış. Yani ekmekler, makarnalar, tatlılar ve meşrubatlardan uzak uzak durmuş.

12


Yeni Zelandalı makyöz Simone Anderson'ın hayatı ise bundan iki yıl önce tamamen değişti. O güne kadar aşırı kilolarıyla yaşamaya alışkın olan Anderson, daha sağlıklı ve ince olmaya karar verdi. Bir yılın sonunda da tam 90 kilo verdi. 25 yaşındaki Anderson, bu süre içinde, bedeninin verdiği kilolar yüzünden sarkan bölümlerini de estetik cerrahların ellerine teslim etti. Genç kadın şimdi bambaşka biri oldu ve kendisi gibi kilolarından kurtulmak isteyenlere de hem hazırladığı blog hem de sosyal medya aracılığıyla yardımcı oluyor.


13


Simone Anderson, kilolarından kurtulmaya herhangi bir zorlama yüzünden değil hayatını kolaylaştırıp daha sağlıklı olmak istediği için karar verdiğini anlattı.

14


Genç kadın o dönemde evinde çöp dökmeye bile zorlandığını yürümenin kendisi için kolay olmadığını söyledi.

15


Anderson "Ama asıl önemli olan benim o dönemde bir değişikliğe ihtiyacım vardı." diye ekledi.

16


Bu süreç içinde yaşadıklarını da Instagram sayfasından tıpkı bir belgesel gibi paylaştı.

17


Geçen yıl da sarkan derilerini toplatan Simone Anderson artık bambaşka biri oldu. Ortaya çıkan sonuçtan da son derece memnun Anderson "Görüntüm harika. Kendimi bundan daha iyi hissedemezdim." diye hissettiklerini anlattı.

18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
32
33
34
35
36
37
38
39Haber Yayın Tarihi: 28.06.2016 11:46 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Cem Yılmaz'la ilişkisi biten Defne Samyeli'nden ayrılık sonrası ilk paylaşım! Hayranlarına kötü haber! Reyting rekortmeni dizi için ATV'den şaşırtan karar Taraftarların ''Göğüslerini aç'' tezahüratı yaptığı spor spikerine bir darbe daha! Mahsun Kırmızıgül'ün gerçek adını duyan şoke oluyor! İşte ünlülerin gerçek isimleri Canan Karatay'dan dikkat çeken açıklama: Gençlerimizin ölüm sebebidir!