Son Dakika Haberleri: Ödülünü Taş Atan Çocuklara Adadı

Ödülünü Taş Atan Çocuklara Adadı

9 yıl önce

1
Bu yıl 47'ncisi düzenlenen Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Yaşam Boyu Onur Ödülleri Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen geceyle sahiplerine verildi. Yönetmen Ertem Göreç, Türk sinemasının unutulmaz oyuncuları Nur Sürer, Gülşen Bubikoğlu, Zeki Alasya, Metin Akpınar ve Senarist Safa Önal Yaşam Boyu Onur Ödülü'nün bu yılki sahipleri oldu. Oyuncu Nur Sürer, ödülünü taş atan çocuklara adadı.
2
Gece de oyuncu Nur Sürer 'En İyi Kadın Oyuncu' dalında iki kez aldığı Altın Portakal'a üçüncü kez Onur Ödülü ile ulaştı. Sinan Çetin'in ilk yönetmenlik denemesi 'Bir Günün Hikayesi' ve 1989'da Tunç Başaran'ın 'Uçurtmayı Vurmasınlar' filmindeki 'İnci' karakteriyle, Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülüne uzanan Nur Sürer, "Bu ödül aslında, sadece bana ait birşey değil. Film birçok insanın bir araya gelip yaptığı bir sanat" dedi.
3
Konuşmasında hayatlarını kaybeden yönetmen Zeki Ökten, oyuncu Yaman Okay ve Erkan Yüce'yi anan Sürer, "Çok uzun yıllardır Altın Portakal'da ilk defa 9 genç yönetmenin ilk filmi var. Birtakım sorumsuzlukların bu gençlerin önüne geçmesi canımı çok sıktı. Gencecik, kendilerini göstermek isteyen, derinlikleri olan bu genç arkadaşlarımız bazı şeylerin önüne geçsin" diye konuştu.

4
Nur Sürer'e ödülünü Oyuncu Engin Çağlar takdim ederken, "Nur bizim kuşağın biraz sonrasında, kendisiyle çalışma keyfine erişemediğim çok iyi oyuncu arkadaşım. Benim için ona onur ödülü vermek bir onurdur" dedi. Çağlar'ın "Benim yaşım müsait, ilerki senelerlede de bana bir onur ödülü vermek lütfunda bulunursunuz" sözleri ise alkışlarla karşılandı.
5
Çağlar'ın elinden ödülünü alan Nur Sürer ikinci kez mikrofonu alarak, "Ödülümü şu anda aslında okulda olmaları gerekirken taş attıkları ve pankart açtıkları için cezaevinde olan çocuklara adamak istiyorum" dedi.
6
7
8
9
10
11
12
Haber Yayın Tarihi : 13.10.2010 09:48 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Acun'dan Boşanan Şeyma, Cesur Pozlarıyla Mest Ediyor! Ateşli Model, Miami Sahillerinde Fırtına Gibi Esti! Tarih Tekerrür Etti! 50 Yıl Önce İnönü de Yaşadı 2019 Yılının En Az Yakan 20 Otomobil Modeli Çılgın Bediş'in Banu'su Bakın Şimdi Ne Yapıyor!