Ödülünü Taş Atan Çocuklara Adadı - Son Dakika

Ödülünü Taş Atan Çocuklara Adadı

13.10.2010 09:48

1
Bu yıl 47'ncisi düzenlenen Uluslararası Antalya Altın Portakal Film Festivali Yaşam Boyu Onur Ödülleri Cam Piramit Fuar ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen geceyle sahiplerine verildi. Yönetmen Ertem Göreç, Türk sinemasının unutulmaz oyuncuları Nur Sürer, Gülşen Bubikoğlu, Zeki Alasya, Metin Akpınar ve Senarist Safa Önal Yaşam Boyu Onur Ödülü'nün bu yılki sahipleri oldu. Oyuncu Nur Sürer, ödülünü taş atan çocuklara adadı.
2
Gece de oyuncu Nur Sürer 'En İyi Kadın Oyuncu' dalında iki kez aldığı Altın Portakal'a üçüncü kez Onur Ödülü ile ulaştı. Sinan Çetin'in ilk yönetmenlik denemesi 'Bir Günün Hikayesi' ve 1989'da Tunç Başaran'ın 'Uçurtmayı Vurmasınlar' filmindeki 'İnci' karakteriyle, Antalya Altın Portakal Film Festivali'nde 'En İyi Kadın Oyuncu' ödülüne uzanan Nur Sürer, "Bu ödül aslında, sadece bana ait birşey değil. Film birçok insanın bir araya gelip yaptığı bir sanat" dedi.
3
Konuşmasında hayatlarını kaybeden yönetmen Zeki Ökten, oyuncu Yaman Okay ve Erkan Yüce'yi anan Sürer, "Çok uzun yıllardır Altın Portakal'da ilk defa 9 genç yönetmenin ilk filmi var. Birtakım sorumsuzlukların bu gençlerin önüne geçmesi canımı çok sıktı. Gencecik, kendilerini göstermek isteyen, derinlikleri olan bu genç arkadaşlarımız bazı şeylerin önüne geçsin" diye konuştu.

4
Nur Sürer'e ödülünü Oyuncu Engin Çağlar takdim ederken, "Nur bizim kuşağın biraz sonrasında, kendisiyle çalışma keyfine erişemediğim çok iyi oyuncu arkadaşım. Benim için ona onur ödülü vermek bir onurdur" dedi. Çağlar'ın "Benim yaşım müsait, ilerki senelerlede de bana bir onur ödülü vermek lütfunda bulunursunuz" sözleri ise alkışlarla karşılandı.
5
Çağlar'ın elinden ödülünü alan Nur Sürer ikinci kez mikrofonu alarak, "Ödülümü şu anda aslında okulda olmaları gerekirken taş attıkları ve pankart açtıkları için cezaevinde olan çocuklara adamak istiyorum" dedi.
6
7
8
9
10
11
12

Son Dakika Ödülünü Taş Atan Çocuklara Adadı - Son Dakika


YORUMLAR

Diğer Galeriler

8 annenin yüreğine ateş düştü! Melek yüzlü hemşirenin yaptıkları hastaneyi harekete geçirdi Cinsel içerikli sitede 24 saatte 8 milyon lira kazanan Bella Thorne dur durak bilmiyor! Son pozuna beğeni yağdı 20 hayaletle ilişkiye girdiğini iddia eden genç kadın aşk acısı çekiyor! Sebebi yine onlar Yeteneği sayesinde köşeyi dönecek! 1200 TL'ye aldığı aracı şimdi 8 milyon TL'ye satıyor Dünyanın en soğuk köyü! Nefesinizin bile buz tuttuğu yerde rekor kırıldı