Odun toplamak için gittiği sahilde bulduğu şey karşısında şaşkına döndü! - Son Dakika

Odun toplamak için gittiği sahilde bulduğu şey karşısında şaşkına döndü!

21.08.2019 11:44

ABD'nin Alaska eyaletinde yaşayan Tyler Ivanoff isimli adam, odun toplamak için gittiği sahilde Soğuk Savaş Dönemi'nden kalma bir mektup buldu.

1
ABD'nin Alaska eyaletinde Tyler Ivanoff isimli bir adam, iki çocuğuyla birlikte odun toplamak için sahil kıyısına gittiğinde, içinde bir kağıt olan yeşil bir şişe buldu.
2
Dalgaların getirdiği yeşil şişenin içinde yer alan kağıdın bir mesaj olduğunu düşünen Ivanoff, heyecanla şişeyi açmaya çalıştı.
3
Şişeyi açarken bir tornavidadan yardım alan Ivanoff, notu okuğunda '1969' yazan kısmı görünce gözlerine inanamadı. Rusça ifadeler yer alan kağıttaki metni çevirebilmek için sosyal medyadan yardım isteyen genç adama, bir kullanıcı yardım etti ve mesajı tercüme etti. Mektupta şunlar yazıyordu:
4
"İçtenlikle selamlar! Rus Uzak Doğu Filosu ana gemisinden VRXF Sulak'tan bildiriyorum. Şişeyi bulan kişiyi tüm ekibimle selamlıyor ve bize mesaj yazmanızı istiyorum. Sağlıklı bir ömürle birlikte, uzun yıllar sürecek mutlu yelkenler diliyoruz. 20 Haziran 1969"
5
Rus haber ajansları, Soğuk Savaş Dönemi'nde yazılmış bu mesajın peşine düştü ve mesajı gönderenin kim olduğunu buldu.
6
Mesajın yazarı uzun yıllar Rus hükümetine hizmet etmiş Kaptan Anatolii Prokofievich Botsanenko'ydu. Botsanenko'nun mesajı 36 yaşındayken gönderdiği ifade edildi.

YORUMLAR (9)
  • UYANIK KAPTAN: ÖNCE İÇKİYİ BİTİRMİŞ KIYAK KAFA İLE 36 YAŞINDAKİ KAPTAN MEKTUP YAZIP ŞİŞEYİ KAPATMIŞ 50 SENE SONRA BULUNMASI ÇOK İLGİNÇ Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • İzleyici: Timurlenk ve Baltacı Mehmet Paşa alsın selamını, Rusyanın tarih sahnesine çıkmasına bu ikisi sorumludur, sonra 1917 ihtilalinden sonra dünyaya bela kesildiler. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500

Son Dakika Odun toplamak için gittiği sahilde bulduğu şey karşısında şaşkına döndü! - Son Dakika


Advertisement