Ofis Çalışanları Kilolarını Nasıl Korumalı? - Son Dakika

Ofis Çalışanları Kilolarını Nasıl Korumalı?

11.04.2014 18:32

İşte çalışan kadınlara birkaç zayıflama önerisi!

1
Çalışan kadınların, özellikle ofiste çalışanların kilo vermesi için, bazı detaylara dikkat etmeleri gerekiyor. İşte çalışan kadınlara birkaç zayıflama önerisi.
2
İmkanınız varsa eğer yemeğinizi telefonla sipariş etmeyin. Yakında bir restoranı tercih etmeniz hareket etmenizi sağlayacaktır.
3
Eğer öğlen yemeklerinde dışarı çıkamıyorsanız, telefonda vereceğiniz yemek siparişinde yemeklerin yüksek yağ ve kalori içermemesine dikkat edin.
4
15 dakikada bir omuz, kol ve bacaklarınızı mutlaka hareket ettirin. Mümkünse ofiste yapılabilecek egzersizleri gün içerisinde uygulayın.
5
Gereğinden fazla çay kahve tüketmek yerine bol bol su tüketebilirsiniz. Su içmeyi sevmiyorsanız, bitki çaylarını da tercih edebilirsiniz.
6
Çalışırken herhangi bir şey gerekli olduğunda masadan kalkarak siz alın. İş arkadaşlarınızla iletişimi telefonla değil, yerinizden kalkarak yapmaya çalışın. Bu küçük hareketler gün içerisinde enerji harcamanızı sağlayacaktır.
7
İş yerine gelip-giderken özel aracınız yerine servisi kullanın. Mümkünse servisten bir iki durak önce inip evinize biraz yürüyerek gitmeye çalışın.
8
Ofisteki çekmecenize her zaman kuru kayısı, incir, grisini, kepekli bisküvi, ceviz, fındık tarzı bozulmayan ve koku yapmayan gıdalar bulundurun.
9
Bu tür yiyecekleri açlık duygunuzu bastırmanıza yardımcı olacak, sonraki öğünde fazla yememenizi sağlayacak. Bu nedenle, bu tür besinleri 3-4 saatte bir atıştırın.
10
Öğle yemeğinde karbonhidratlı, ağır gıdalar yerine hafif ve düşük kalorili yemekleri seçin. Salata ve protein içeren yiyecekler sizi tok tutacaktır. Bu tarz gıdaları tercih edebilirsiniz.

YORUMLAR
500

Son Dakika Ofis Çalışanları Kilolarını Nasıl Korumalı? - Son Dakika


Advertisement