Ofis çalışanlarını bekleyen korkunç son! Bakın 20 yıl sonra neye benzeyecek - Son Dakika

Ofis çalışanlarını bekleyen korkunç son! Bakın 20 yıl sonra neye benzeyecek

16 gün önce

Masa başında aynı pozisyonda oturmaktan dolayı eklem ağrısı ya da duruşunuzda bir değişiklik hissettiniz mi? Bunlar ne ki! Bakın 2040 yılında bir ofis çalışanı nasıl gözükecek...

1
20 yıl sonra sonumuz ne mi olacak...Kamburlaşmış sırt. Kuru, kırmızı gözler. Şişmiş bilekler. Kıllı burun ve kulaklar...Eğer ki mevcut çalışma alanı koşulları devam ederse, bugünün ofis çalışmalarının önümüzdeki yirmi yılda karşılaşabileceği etkilerden sadece birkaçı.
2
Sizi, ortalama bir ofis çalışanının 2040 yılına kadar nasıl görünebileceğini gösteren Emma ile tanıştıralım..
3
Emma İngiltere merkezli ofis malzemeleri ve iş istasyonu ürünleri üreten Fellowes şirketi tarafından tasarlandı. Fellowes, İngiltere'deki mevcut çalışma alışkanlıklarının gelecekteki sağlık etkilerini ayrıntılandıran bir rapor hazırlamak için bir davranışsan Fütürist ve ergonomi, iş sağlığı ve refahı konusunda uzmanlarla birlikte ofis malzemeleri ve iş istasyonu ürünleri üretiyor.

4
Mevcut şartlar kontrol edilmeden devam ettiğinde, araştırmalar, duruş bozukluğu için yetersiz tasarlanan iş istasyonlarının uzun süre boyunca masa başında oturan sırtın kalıcı olarak bükülmesine yol açacağını öne sürüyor.
5
İşçiler ayrıca uzun süre oturmaktan dolayı varisli bacaklara sahip olacak. Ekrana kitlenen gözleri kırmızı ve kuru gözükecek, kötü hava kalitesinden dolayı burnu etkilenecek, strese bağlı egzama ve solgun bir cilt görecekler.
6
'Ofislerimiz bizi çok hasta edecek'
Ofislerimiz bizi çok hasta edecek
İngiltere'nin en popüler stratejist ve konuşmacılarından William Highman'ın hazırladığı raporda, "Çalışma hayatımızda daha fazla hareket etmek, masalarımızı duruş şeklimize göre düzenlemek, düzenli yürüyüş molaları almak veya iş istasyonu kurulumunuzu iyileştirmek gibi köklü değişiklikler yapmazsak, ofislerimiz bizi çok hasta edecek." dedi. Sonuç olarak, gelecekteki işçiler, Sanayi Devrimi'nde geride bıraktığımızı düşündüğümüz kadar kötü sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalabilirler." dedi.
7
Patronların umurunda değil!
Patronların umurunda değil!
Çalışma yazarları, Avrupa genelinde iş istasyonu risk değerlendirmelerinin gerekli olduğunu, ancak büyük ölçüde sonuçsuz kalındığını belirtmektedir. Taleplerin dörtte birinden fazlasının çözülmediği ve işçilerin beşte birinin patronlarının endişelerini ciddiye almadıklarını söylediği bildirildi.
8
10 ofis çalışanından 9'u sağlıksız!
10 ofis çalışanından 9u sağlıksız!
Fellowes, bir basın açıklamasında, mevcut işçilerin karşılaştığı sağlık sorunlarının seviyesinin, sanayi devriminden bu yana görülmediğini belirtti. Ortalama bir İngiliz masa başında oturarak günde ortalama altı saat geçirecek ve bundan dolayı 10 ofis çalışanından 9'u çalışma ortamından dolayı sağlıksızlık yaşadığını bildirmiştir.

Haber Yayın Tarihi: 25.11.2019 08:21 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

Asistan öğretmenden skandal! 2 öğrencisine uyuşturucu verip üçlü ilişkiye girdi Esra Erol'un yıllar önceki hali görenleri şoke etti! Efsane dizide figüranlık yapmış Tam paketi bir ev parası! İşte rende tasarımlı Apple Mac Pro ve özellikleri 'Doğal gaz faturası fazla geldi' diyenler dikkat! İşte süper tasarruf önerileri Hastanede kaptı, bir anda vücudunu yemeye başladı!