Son Dakika Haberleri: Öğrencilerin Yılbaşı Partisi Ölümle Bitti

Öğrencilerin Yılbaşı Partisi Ölümle Bitti

11 yıl önce

1
Bilkent Üniversitesi'nde okuyan 3'ü kız 7 öğrenci dün gece yılbaşı kutlaması yaptıkları evde, ters rüzgar nedeniyle doğalgaz kombisinin bacasından geri tepen karbonmonoksit gazından zehirlenerek öldü.

2
Facia, Ankara'nın Çankaya İlçesi Birlik Mahallesi 409'uncu Sokak'taki 5 katlı ve her katta tek daire bulunan Yeşil Vadi Apartmanı'nın giriş katındaki dairede yeni yılın ilk günü meydana geldi.
3
Facia, Ankara'nın Çankaya İlçesi Birlik Mahallesi 409'uncu Sokak'taki 5 katlı ve her katta tek daire bulunan Yeşil Vadi Apartmanı'nın giriş katındaki dairede yeni yılın ilk günü meydana geldi.
4
Özgür'ün evine akşam saatlerinden itibaren, üniversiteden kızlı erkekli bir grup arkadaşları geldi. Evdeki yılbaşı partisi gece geç saatlere kadar sürerken, yeni yıla birlikte giren gençlerden bazıları geç saatlerde evden ayrıldı. Evde kalan 3'ü kız 7 üniversiteli eğlenmeye devam etti.

5
Üniversiteli gençlerin giriş kattaki dairede eğlendiği apartmanda, kombilerin bağlı olduğu tek baca, ters esen rüzgarla geri tepti ve dairelere karbonmonoksit gazı sızdı. En üst katı boş olan, girişin altında bulunan iki dairede oturanlar da yılbaşı nedeniyle yakınlarının yanına gittiği için, sızan karbonmonoksit gazi apartmanda bulunan üniversiteli gençler ile onların üstündeki dairede oturan aileyi etkiledi.
6
Yılbaşı partisi yaptıkları salonda sabaha kadar eğlenen üniversiteliler zehirlendiklerinin farkına varmazken, üst dairede oturanlar aile sabaha karşı saat 05.00'te zehirlenme belirtisi hissedince İbni Sina Hastanesi'ne başvurdu. Hastanede tedaviye alınan aile fertlerinin karbonmonoksit gazından zehirlendikleri belirlendi ve durum EGO yetkililerine bildirildi.

7
Yeşil Vadi Apartmanı'nda zehirlenme ihbarı alan EGO görevlileri saat 05.10'da apartmana geldi. Zehirlenen ailenin oturduğu dairede inceleme yapan EGO ekibi, ters esen rüzgarla kombi bacasından karbonmonoksit gazı sızdığını saptadı, ancak diğer dairelere bakmadan sabah bir başka ekibin gelmesi gerektiğini söyleyerek ayrıldı.

8
Sabah saat 09.00'da Yeşil Vadi Apartmanı'na gelen EGO ekibi ise zehirlenen ailenin dairesinde yaptığı incelemede, alt ve üst katındaki dairelerdeki kombilerin de aynı bacadan çıkışı olduğunu saptadı ve oraları da kontrol etmek istedi.

9
Apartmandaki en üst kattaki dairede kimsenin oturmadığı, en alttaki iki dairedekilerin de evde olmadığı belirlenirken, öğrencilerin bulunduğu giriş kattaki dairenin kapısı, ışıkların yanmasına rağmen ısrarla çalınmasına rağmen açılmadı.

10
Ankara Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Olay Yeri İnceleme ve Kimlik Tespit Şube Müdürlüğü ekipleri ile EGO ekipleri evde inceleme başlattı.
11
Apartmana saat 05.10'da gelen EGO ekibinin diğer daireleri de kontrol etmemesi ihmal olarak değerlendiren üniversiteli gençlerin arkadaşları, “Eger o saatte dairenin kapısı çalınsa ve içeri girilseydi 7 arkadaşımız ölmeyebilirdi” diye konuştu.

12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26Haber Yayın Tarihi: 01.01.2009 05:58 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

En çok fidan sahiplenen 20 şehir açıklandı! Bakın ilk sırada hangi il var Trump hakkında skandal iddia! Dedesi genelev patronu çıktı 8 aylık hamile Müge Boz, 'Daha çekici hissediyorum' diyerek iç çamaşırlı poz verdi! Ünlü model mayoyla gezindiği New York caddelerini ateşiyle kasıp kavurdu Karadeniz halkının kabusu oldu! Gören derhal ihbar etsin