Son Dakika Haberleri: Ogün Samast'ın Çarpıcı Değişimi

Ogün Samast'ın Çarpıcı Değişimi

11 yıl önce

1
Hrant Dink'in öldürülmesine ilişkin davada sanık Ogün Samast'ın yeni hali dikkat çekti. Uzun bıyıkları, kısa saçları ve takım elbisesiyle hayi değişmiş görünen Samast'ın kilo aldığı da görüldü.
2
Agos gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in Şişli'de öldürülmesine ilişkin 5'i tutuklu 20 sanık hakkında açılan davanın 9. duruşması başladı.
3
İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklardan Ogün Samast, Ahmet İskender ve Ersin Yolcu ile tutuksuz sanık Mustafa Öztürk katıldı.
4
Diğer tutuklu sanıklar Erhan Tuncel ve Yasin Hayal, önceki duruşmada kavga ettikleri için haklarında verilen 'duruşmaya katılmama' kararı gereği, duruşmaya getirilmedi.
5
Duruşmayı izlemek üzere Hrant Dink'in eşi Rakel Dink ve ailesinin yanı sıra ÖDP İstanbul Milletvekili Ufuk Uras, Paris Barosu'ndan Fransız Avukatlar Birliği (AFAJA) üyesi 5 avukat da Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi'ne geldi
6
Duruşma nedeniyle Beşiktaş'taki İstanbul Adliyesi ve çevresinde çevik kuvvet ekipleri ile diğer polis birimlerinin yoğun güvenlik önlemleri aldığı görüldü.
7
Kendilerini 'Hrant'ın Arkadaşları' olarak tanımlayan bir grup, Hrant Dink cinayetin aydınlatılmasını istedi.Beşiktaş Barbaros Meydanı'nda toplanan grup, 'Hrant için adalet için' ve 'Hala nasıl sessiz olabiliyoruz?' yazılı pankartlar açarak, çeşitli sloganlar attı.
8
Grup adına sanatçı Derya Alabora ile birlikte bir açıklama yapan sanatçı Mahir Günşiray, Hrant Dink'in öldürülmesinin üzerinden 2 yıl 3 ay geçtiğini ve sanıkların kısa sürede yakalandığını belirterek, 'Bunların baştan gözden çıkarılmış emir kulları olduğundan şüphe duyan var mı aranızda? Peki cinayete karar verenler nerede? Suçlulara destek ve sempatilerini ilan etme yarışına giren görevliler nerede? Neredeyse hiç biri yargılanmıyor' diye konuştu.
9
Cinayetin işleneceğini bildikleri ortaya çıkan resmi görevlilerin her türlü soruşturmadan korunduğunu ve bu kişilerle ilgili cinayet davasıyla ilgileri yokmuş gibi davranıldığını öne süren Günşiray, kapsamlı bir soruşturmanın yürütülmesi halinde her şeyin açığa çıkacağının görülebildiğini ve böylece Hrant Dink'i kimlerin öldürttüğünün de saptanacağını savundu.
10
Günşiray, 'Şu içerideki katillere 'Hrant'ı öldür' diyenler cezalandırılmadan bu ülkede alnı açık yaşayamayız. Kimse kendini kandırmasın'
dedi. Grup, açıklamanın ardından dağıldı.
Haber Yayın Tarihi : 20.04.2009 01:02 

YORUMLAR


Diğer Galeriler

39 yaşında 44'üncü Kez Doğum Yaptı, Eşi Evi Terk Etti Akılalmaz İşkence! İkiz Bebeklerini Doğar Doğmaz Kafese Kapattılar Fotoğraftaki Voleybol Oynayan Gencin, Hangi Siyasetçi Olduğunu Duyan Şaşıp Kalıyor! Aşırı Rahatsız Eden Cinsel İlişki Sahnelerini Bakın Hangi Kelimeyle Kesiyorlar! Havalimanı'nda Görevliye Hakaret Yağdıran Funda Esenç'in, Sosyal Medya Hesabından Olay Kareler