Okuldan Dönem Ödevi İstediler, Nükleer Bomba Yaptı - Son Dakika

Okuldan Dönem Ödevi İstediler, Nükleer Bomba Yaptı

06.02.2019 14:22

Kimi ödev olarak nükleer bomba tasarladı. Kimi ise mayonezi eriterek enerjiye çevirdi. İşte dünyanın dört bir yanından daha önce belki de hiç duymadığınız en ilginç bilgiler...

1
2
Ödev olarak nükleer bomba tasarladı
Ödev olarak nükleer bomba tasarladı
Princeton Üniversitesi'nde beklenenden daha az başarı gösteren bir öğrenci John Aristotle Phillips, 1977 yılında dönem ödevi için başarılı şekilde bir nükleer bomba tasarlamıştır. Dersten A alsa da, FBI ödevi almış ve gizlemiştir. Şimdilerde politik kampanyalarda uzmanlaşmış bir ABD girişimcisidir.
3
Mayonezden enerji elde ettiler
Mayonezden enerji elde ettiler
Michigan Eyalet Üniversitesi'nde 1250 galon mayonezin bozulmasının ardından okulun sürdürülebilirlik memuru anaerob çürütücü kullanarak mayonezi enerjiye çevirmiş ve kampüsün bir kısmına güç sağlamıştır.
4
2006 yılında Michael Vick tehlikedeki gençler için bir hayır kuruluşu kurdu.
2006 yılında Michael Vick tehlikedeki gençler için bir hayır kuruluşu kurdu.
Kuruluşun bütçesinden gençler için hazırlanan programlara 20 bin dolar harcanırken, 97 bin dolar Vick'in kuruluşuna bağış toplama işini üstelenen bir arkadaşına, kalan 50 bin dolar ise Vick'in finansal danışmanına verildi.
5
Ünlü oyuncu Wolverine karakterinin kılığına girdi ve onu kimse tanımadı
Ünlü oyuncu Wolverine karakterinin kılığına girdi ve onu kimse tanımadı
Hugh Jackman 2013 yılında San Diego'da düzenlenen Comic-Con etkinliğinde, X-Men serisinde oynadığı Wolverine karakterinin kılığına girdi ve onu kimse tanımadı. Hatta kalabalıktaki birisi aynı karakterin kılığına boyu çok uzun olduğu için giremediği konusunda Hugh Jackman'a sızlanmış.
6
NBA artık sezon dışında esrar kullanımı testi yapmayacak.
NBA artık sezon dışında esrar kullanımı testi yapmayacak.
7
Film endüstrisi Hollywood'dadır çünkü zamanında film yapımcıları New Jersey'deki Thomes Edison'dan kaçmaya çalışıyorlardı.
Film endüstrisi Hollywooddadır çünkü zamanında film yapımcıları New Jerseydeki Thomes Edisondan kaçmaya çalışıyorlardı.
Edison'ın film yapım sürecinin adeta tamamını kapsayan patentleri vardı fakat Kaliforniya'daki 9. Temyiz Mahkemesi patent iddialarının aleyhinde kararlar vermesiyle biliniyordu.
8
Aztekler çocuk doğumunu bir savaş çeşidi olarak görüyordu.
Aztekler çocuk doğumunu bir savaş çeşidi olarak görüyordu.
Bu yüzden çocuk doğururken ölen kadınların tıpkı savaşta ölen erkekler gibi cennetin en yüksek katına gittiği düşünülüyordu.
9
Altın gerçekten ağaçta büyüyebilir.
Altın gerçekten ağaçta büyüyebilir.
Derin kökler altına çarpıp biyokimyasal bir süreçle altını emebilir. Sonuç olarak minerallar ağacın gövdesi ve yapraklarında toplanır.
10
Yediuyur faresi Antik Roma'da lezzetli bir yiyecek olarak görülüyordu.
Yediuyur faresi Antik Romada lezzetli bir yiyecek olarak görülüyordu.
Hırvatistan'ın bazı bölgelerinde de halen yenir.
11
Milattan sonra 118'de inşa edilen Roma Panteonu günümüzde halen dünyanın en büyük desteksiz kubbesine sahiptir.
Milattan sonra 118de inşa edilen Roma Panteonu günümüzde halen dünyanın en büyük desteksiz kubbesine sahiptir.
12
Norveç'te bir işçiyseniz ve işinizi kaybederseniz 500 gün boyunca önceki maaşınızın %87.6'sı size ödenmeye devam edilir.
Norveçte bir işçiyseniz ve işinizi kaybederseniz 500 gün boyunca önceki maaşınızın %87.6sı size ödenmeye devam edilir.
13
1961'de Fidel Castro bütün Küba okullarını bir yıl boyunca kapatmış ve öğretmenleri okuma yazma bilmemenin kökünü kazıma amacıyla
1961de Fidel Castro bütün Küba okullarını bir yıl boyunca kapatmış ve öğretmenleri okuma yazma bilmemenin kökünü kazıma amacıyla
Yılın sonunda önceden okuma yazma bilmeyen 707.212 kişinin hepsi okur yazardı.
14
Hindistan'da mahkumlar hapis sürelerini azaltmak için yoga dersleri alır ve bu mahkumlardan çok azı hapisten çıktıktan sonra tekrar suç işlemektedir.
Hindistanda mahkumlar hapis sürelerini azaltmak için yoga dersleri alır ve bu mahkumlardan çok azı hapisten çıktıktan sonra tekrar suç işlemektedir.
15
Oregon'da ise insanlar keçilerle yoga dersi alırlar. Bu dersler o kadar popüler ki, derslerin bekleme listesinde yaklaşık 900 kişi bulunur.
Oregonda ise insanlar keçilerle yoga dersi alırlar. Bu dersler o kadar popüler ki, derslerin bekleme listesinde yaklaşık 900 kişi bulunur.

Son Dakika Okuldan Dönem Ödevi İstediler, Nükleer Bomba Yaptı - Son Dakika


YORUMLAR
500
Advertisement