Okuyanların Kanını Donduran Dünyanın En Tuhaf 10 Ölümü - Son Dakika

Okuyanların Kanını Donduran Dünyanın En Tuhaf 10 Ölümü

19.06.2017 10:04

Kimisi uzun sakalı yüzünden öldü, kimi de fil dışkısı altında kalarak... İşte okuyanların kanını donduracak dünyanın en tuhaf ölümleri...

1
Sütyeni yüzünden canından oldu
Sütyeni yüzünden canından oldu
1999 yılında İngiltere'de Hyde Park'ta yürüyüş yapan iki genç kadın yağmur fırtınasıyla karşılaştılar. Sağanaktan saklanmak için dev bir ağacın altına saklanan çift bunun sonlarına neden olacağını bilemezdi. Aniden çakan şimşek, sütyenlerindeki balenlerin iletkenliğiyle elektirk akımını direk olarak iki kadının üzerine çekti. O anda hayatlarını kaybeden talihsiz kadınların bedeni tam 15 saat ağacın altında kaldı.

2
Meteorun çarptığı ilk insan

Meteorun çarptığı ilk insan</p><p>

Hindistan'da yaşayan bir adam tarihte ilk defa gerçekleşen bir olayın kurbanı oldu. Dailymail'in haberine göre 40 yaşındaki otobüs şöförü, aracından inip su içtiği esnada bir meteorun çarpması sonucu hayatını kaybetti. Ölen adamın ailesine devlet tarafından 1000 pound tazminat ödendi.

3
Fil dışkısı altında kaldı

Fil dışkısı altında kaldı</p><p>

Bir fil bakıcısı filin temizliği ile ilgilenirken filin dışkısı altında kalıp can verdi.

4
Ayı kucaklamak istedi

Ayı kucaklamak istedi</p><p>

Çinli şair Li Po'nun Çin literatür tarihinde iki büyük şiiri vardır. Fakat Li Po hep sarhoş olarak dolaşırdı. Bir akşam Yangtze nehrinde botu ile giderken suya yansıyan Ay'la kucaklaşmak istedi ve teknesinden düştü. Po, boğularak öldü.

5
Sakalına bastı

Sakalına bastı</p><p>

Avusturyalı Hans Steininger Dünyanın en uzun sakallarına sahip insanı olarak meşhur olmuştu. (1.4 metre) Fakat onu meşhur yapan bu sakalları aynı zamanda ölümünede sebep oldu. 1567 de bir gün Hans'ın kasabasında büyük bir yangın çıktı. Hans sakalını toplamayı unuttuğu için sakallarının alev almasıyla dengesini kaybetti. Önce düşüp burnunu kırdı sonrada yaşamını kaybetti.

6
Ateş ettiği kaktüs öldürdü

Ateş ettiği kaktüs öldürdü</p><p>

1982'de 27 yaşındaki David Grundman Kaktüs reklamları için çöl bitkilerine tabancasıyla atışlar yapıyordu. Fakat bir atışı sırasında kaktüsten fırlayan bir parça ona çarparak ölümüne sebep oldu. Günümüzde bir bitki yüzünden ölen tek kişi olarak biliniyor.

7
Şişe kapağı sonu oldu

Şişe kapağı sonu oldu</p><p>

Amerikalı oyun yazarı Tennessee Williams 1983 de otel odasında şişe kapağıyla boğulmuş olarak bulundu. Bulunduğunda çok sarhoştu.

8
Eşarbı canını aldı

Eşarbı canını aldı</p><p>

"Moder dansın annesi" sayılan Isadora Duncan 1927 de eşarp yüzünden öldü. Eşarp takmayı çok severdi. New York Times gazetesinde yazılan bir yazıda anlatıldığı şekliyle 1927'de çok hızlı bir otomobille giderken güçlü bir ipekten yapılan eşarbı rüzgar yüzünden direksiyona dolaştı. Korkunç bir güçle bogazını sıkan eşarbını viyolenselcisi ve kuoförü çıkartmaya çalışsalar da başarılı olamadılar. Araba durduktan sonra hemen ilk yardım yapılmasına rağmen bayan Duncan'ı kurtaramadılar.

9
Zar zor sonunda öldü

Zar zor sonunda öldü</p><p>

Rus mistik Grigori Rasputin (1869-1916) da ilk olarak on kişi tarafından zehirlendi, fakat ölmedi. Daha sonra tabancayla vuruldu, ölmedi arkasından üç defa daha vuruldu yine ölmedi, inanılmaz dövüldü ve boğulmak istendi ama hiçbirisinde ölmedi. Rasputin en sonunda bir kasabada huzur içinde yaşadı ve eceliyle öldü.

10
Çelik kasanın intikamı

Çelik kasanın intikamı</p><p>

Meşhur viski tadımcısı Jack Daniel 1911 de bir sabah işyerine erken geldi. Kasasını açmak istedi fakat şifreyi hatırlayamadı. Kızgınlıkla kasaya tekme attı ve ayakbaşparmağı yaralandı. Buradan kaptığı enfeksiyonla da öldü...

YORUMLAR
500

Son Dakika Okuyanların Kanını Donduran Dünyanın En Tuhaf 10 Ölümü - Son Dakika


Advertisement